Witamina E

Witamina E – skuteczny system obronny

3.32 avg. rating (65% score) - 22 votes

Witamina E
Witamina E, inaczej zwana alfa-tokoferolem jest kluczowym przeciwutleniaczem występującym w komórkach naszego ciała. Wpływa korzystnie na układ odpornościowy zwalczając infekcje poprzez podwyższanie poziomu interferonu i interleukin- mechanizmów obronnych systemu immunologicznego. Wspomaga oddychanie tkankowe pomagając naprawiać uszkodzenia  w błonach komórkowych jakie powoduje cukrzyca i stymuluje procesy naprawcze komórek narządu wzroku.

Witamina E stanowi jeden z najbardziej skutecznych systemów obronnych w walce z procesem utleniania się komórek. Neutralizuje wolne rodniki, czyli niestabilne cząsteczki tlenu, które zabierając elektrony od innych, stabilnych cząsteczek, zmieniają ich strukturę chemiczną. Jeśli posiadamy odpowiedni poziom witaminy E w organizmie, to jej elektrony są udostępniane wolnym rodnikom, przez co chronimy nasz organizm przed uszkodzeniami czynionymi  w zdrowych komórkach.

Witamina E jest wykorzystywana również w leczeniu wielu chronicznych schorzeń włączając chorobę Alzhaimer’a, zwyrodnienie plamki żółtej, zapalenia kości i stawów oraz raka prostaty. Jako silny antyoksydant witamina E może pomóc w zapobieganiu i leczeniu niektórych typów nowotworów złośliwych. Doskonale sprawdza się także jako pogromczyni zniszczeń posłonecznych działając przeciwzapalnie. Olejki z witaminą E zawierające przynajmniej 5% wit. E i aplikowane  ok. 8 godzin po opalaniu są doskonałym środkiem łagodzącym poparzenia słoneczne. Należy również pamiętać, że nie warto smarować skóry olejkiem przed wystawianiem się na działanie słońca, ponieważ witamina E wchodzi w silne reakcje z promieniami UV przyspieszając tym samym procesy utleniania.

Polecane produkty:

Olej Golden Drop - najwyższej jakości olej rzepakowo-lniany
Najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany proces produkcji pozwolił na połączenie najważniejszych substancji w jednej butelce. Są to m.in. unikalne kwasy tłuszczowe. Starannie tłoczone nasiona sprawiają, że Golden Drop jest wyjątkowy i niepowtarzalny
Zobacz tutaj ...
Olej z Czarnego Kminku w kapsułkach
Czarny kminek (czarnuszka siewna, łac. Nigella sativa) - jest naturalną substancją znaną od tysiącleci ze swych właściwości leczniczych. Znacząco wpływa na poprawę zmienionej chorobowo skóry. Działa antygrzybicznie, przeciwwirusowo, antyalergicznie ...
Zobacz tutaj ...

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz