Spirulina

Spirulina – rodzaj algi o niebiesko-zielonym zabarwieniu, która hodowana jest w wodzie słodkiej lub morskiej. To jedna z najstarszych form życia na Ziemi. Obecnie Spirulina zaliczana jest do superfood, ponieważ to prawdopodobnie najbardziej wartościowy produkt zawierający wysokiej jakości składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Alga ta jest źródłem bardzo dobrze przyswajalnego białka (zawiera go od 55 do 70%). W skład Spiruliny wchodzą również witaminy, minerały (mikro i markoelementy, w tym pierwiastki śladowe) oraz chlorofil, stąd też jej barwa. Alga ta uznawana jest za źródło każdego pierwiastka, który jest potrzebny ludzkiemu organizmowi.

Hodowla Spiruliny wymaga spełnienia specjalnych warunków i oprzyrządowania. Jest to powód, dla którego nie możemy jej wyhodować samemu z zachowaniem wszystkich właściwości algi. Można ją jedynie kupić od firm, które zajmują się hodowlą i produkcją Spiruliny na farmach wodnych znajdujących się w częściach świata z odpowiednim klimatem.

Właściwości Spiruliny

Spirulina może całkowicie zmienić Twoje życie, a także przekonanie na temat żywności, chorób i zdrowia. Przeprowadzono wiele badań dotyczących Spiruliny, które potwierdziły jej właściwości i działanie na organizm człowieka. Więcej na temat algi Spirulina i innych naturalnych suplementów diety, a także porad dotyczących zdrowia znajdą Państwo na naszej stronie. Zapraszamy!