5 powodów, aby przekonać się do algi Spirulina

Aktualizacja

5 powodów, aby przekonać się do algi SpirulinaSpirulina w ostatnim czasie zyskuje na popularności ze względu na niesamowite właściwości energetyczne. Wszystko dlatego, że jej skład jest bardzo bogaty w łatwo przyswajalne substancje przez organizm człowieka. Ale czy wiesz, że te algi były źródłem pożywienia w Ameryce Środkowej już od IX wieku? Spirulina była podstawowym składnikiem diety Azteków i uważali ją za główne źródło niezbędnych substancji do prawidłowego funkcjonowania. Poniżej przedstawiamy najważniejsze właściwości Spiruliny.

Jakie właściwości posiada Spirulina?

1. Wysoka zawartość białka.

Dietetycy zalecają przyjmowanie około 56 g białka u mężczyzn i około 46 g u kobiet każdego dnia. Badania pokazują, że odżywcza Spirulina posiada od 65 do 71% białka, podczas gdy wołowina zawiera go zaledwie 22%. Oznacza to, że Spirulina ma trzy razy więcej kompletnego białko w porównaniu do wołowiny. Dodatkowo nie posiada prawie żadnego cholesterolu i ma mniej niż 4 kalorie na gram.

2. Zawiera niezbędne aminokwasy egzogenne.

Aminokwasy są budulcem białek, co oznacza, że wpływają na budowę oraz naprawę mięśni i tkanek. Dziewięć niezbędnych aminokwasów to: fenyloalanina, histydyna, izoleucyna, leucyna, lizyna, metionina, treonina, tryptofan i walina. Żaden z nich nie występuje naturalnie ludzkim organizmie. Trzeba więc je dostarczyć z zewnątrz, aby można było prawidłowo funkcjonować. Spirulina zawiera wszystkie te dziewięć aminokwasów w odpowiedniej proporcji.

3. Zawiera chlorofil.

Chlorofil to biocząsteczki, które niezbędne są do fotosyntezy. Dla szybkiego przypomnienia, mówiąc w uproszczeniu, fotosynteza to proces, w którym roślina przekształca energię świetlną w związki organiczne. Spirulina zawiera chlorofil w bardzo dużych ilościach, a jego właściwości to:

 • oczyszczenie krwi
 • detoks organizmu
 • usuwanie toksyn z wątroby
 • zwiększanie poziom tlenu w komórkach
 • odkwaszanie organizmu
 • jest bogaty w enzymy, które pobudzają regenerację komórek
 • ma działanie przeciwzapalne

4. Właściwości oczyszczające.

Mimo że obecne życie ma wiele zalet takich jak np. podróże samolotem, mieszkanie w dużych miastach gdzie wszędzie jest blisko, to jesteśmy o wiele bardziej narażeni na działanie toksyn niż wcześniejsze pokolenia. Szkodliwe substancje chemiczne niestety znajdują się się w żywności, którą jemy, ubraniach jakie nosimy, a nawet powietrzu, którym oddychamy. Spirulina odtruwa układ pokarmowy. Alga ta jest w stanie związać metale ciężkie, a nawet radioaktywne izotopy i usunąć je z organizmu. Ponadto badania wskazują, że Spirulina zawiera właściwości wirusobójcze poprzez ich unieczynnienie.

5. Zawiera więcej wapnia niż szklanka mleka.

Wapń jest związkiem chemicznym znajdującym się w organizmie. Odpowiada za budowę i utrzymanie zdrowych kości. Źródłem wapnia najczęściej jest mleko, ser, jogurt i inne produkty mleczne. Jednak ponad 60% populacji na świecie nie może trawić laktozy, cukru znajdującego się w mleku. Można wtedy sięgnąć po alternatywne źródła. Tutaj Spirulina sprawdzi się bardzo dobrze, ponieważ zawiera 26 razy więcej wapnia niż szklanka mleka.

Spirulina platensis - naturalna siła witamin i minerałów!
Spirulina to źródło wysokiej zawartości protein, witamin oraz minerałów. Urozmaica również dietę w składniki hamujące rozwój nowotworów i zapobiegające powstawaniu miażdzycy.
Zobacz tutaj ...
Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, odmładza organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia fizyczną i psychiczną kondycję organizmu, dodaje sił wital
Zobacz tutaj ...
Algi Spirulina i Chlorella - rośliny o wysokiej wartości odżywczej i leczniczej.
Dziś, gdy na nasze zdrowie coraz większy wpływ wywiera postępująca degradacja środowiska naturalnego i coraz mniej wartościowe pokarmy, woda określonych akwenów zawierająca większe stężenie soli mineralnych, oferuje człowiekowi niezwykły dar
Zobacz tutaj ...
7 komentarzy:
 1. Klaudia
  Klaudia says:

  Spirulina jest świetna! Ja stosuję ją w maseczkach na włosy i twarz. Czasami też zdarza mi się robić koktajle z jej udziałem. Szczerze polecam!

  Odpowiedz
 2. Paulina Bulek
  Paulina Bulek says:

  Cały czas zastanawiam się czy właczyć spirulinę do swojej diety. Jem już inne superfood jak nasiona chia, pyłek pszczeli, czy jagody goi. Bardzo fajny artykuł.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *