Aktualizacja: 11 października 2008

Działanie antynowotworoweLiczne badania wykazują, że Spirulina lub jej ekstrakty mogą niszczyć komórki rakowe u ludzi i zwierząt. Niektóre formy komórek rakowych są skutkiem zaburzenia porządku kodu DNA, co powoduje niekontrolowany wzrost.

DNA

Biolodzy zajmujący się budową komórkową zdefiniowali system specjalnych enzymów, które reperują DNA, aby zachować komórki niezmienione i zdrowe. Kiedy enzymy te są nieaktywne poprzez działanie promieniowania lub substancji toksycznych, powstają błędy w DNA i może rozwinąć się nowotwór.

Spirulina

Badania In-vitro sugerują, że unikalne polisacharydy zawarte w Spirulinie wzmacniają rdzeń enzymu odpowiedzialnego za proces naprawy DNA. Być może to dlatego liczne naukowe badania, obserwujące palaczy papierosów oraz przypadki raka u zwierząt, dowodzą wyciszenie wielu form nowotworów. Obiekty badań poddawane były działaniu Spiruliny w czystej postaci oraz jej wodnych ekstraktów.

Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...