Koenzym Q10
Koenzym Q10

Aktualizacja: 27 października 2021

Ketonal Active – jakie są opinie na jego tematWiele osób przy wyborze leku przeciwbólowego kieruje się opinią ludzi, którzy mieli okazję go już zażywać. Najistotniejsze są informacje dotyczące skuteczności i czasu działania, ale też tego, czy cena jest adekwatna do jakości. Można ich szukać na stronach internetowych, forach, ale też sondażach. Zobacz, jakie są opinie o Ketonalu Active.

Opinie o leku Ketonal Active

Najbardziej wartościowe opinie o leku można uzyskać od osób, które zastosowały go przynajmniej raz. Nie brakuje jednak ludzi, którzy dzielą się informacjami niepopartymi doświadczeniem. Dlatego należy zwracać uwagę na to, aby źródło opinii było sprawdzone.

Lek przeciwbólowy i przeciwzapalny Ketonal Active opinie ma dobre. 63% badanych w obu sondażach Kantar Polska uważa, że jest to ekspert wśród leków przeciwbólowych. Taka opinia jest związana przede wszystkim z jego szybkim i skutecznym działaniem. Pierwsze efekty można zaobserwować już po kilkunastu minutach od połknięcia kapsułki.

Opinie na temat leku Ketonal Active można spotkać na stronach internetowych i forach internetowych. Jednak zdecydowanie bardziej wiarygodnym źródłem są oficjalne sondaże. Przeprowadzają je agencje badawcze. Jedną z nich jest m.in. wspomniany już Kantar Polska. Badania dotyczące Ketonalu przeprowadzono we wrześniu 2019 roku i październiku 2020 roku.

Pacjenci cenią Ketonal Active za jego formę. Lek ma postać kapsułki. Jedna odpowiada zalecanej dawce ketoprofenu. Jest ona łatwa do połknięcia. Zaletą Ketonalu Active jest także bezpieczeństwo. Przy stosowaniu się do zaleceń producenta leku i lekarza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych jest niskie. Warto mieć przy tym na uwadze, że kapsułka zawiera najmniejszą możliwą dawkę ketoprofenu.

Czy Ketonal Active jest chętnie wybieranym lekiem przeciwbólowym?

Ketonal Active jest chętnie wybieranym lekiem przeciwbólowym. Odpowiedzi z sondażu z 2020 roku przedstawiają się następująco:

  • 46% badanych uważa, że Ketonal to jedyna marka odpowiednia dla nich,
  • 41% osób sięga po Ketonal Active w pierwszej kolejności,
  • 66% badanych wybiera Ketonal Active, gdy nic innego nie pomaga.

Natomiast ponad połowa respondentów (56%) uważa, że Ketonal Active jest sprawdzonym lekiem i można mu zaufać.

Ketonal Active a inne leki przeciwbólowe

Ketonal Active jest także chętnie wybieranym lekiem spośród wszystkich środków przeciwbólowych dostępnych bez recepty. Nawet 61% osób badanych uważa go za eksperta w tej dziedzinie. Natomiast 74% respondentów jest zdania, że Ketonal Active ma silniejsze działanie od innych leków przeciwbólowych. Ponad połowa z nich jest przekonana, że to nowoczesny preparat.

Z jakim rodzajem bólu radzi sobie Ketonal Active?

Ketonal Active jest przeznaczony do doraźnego leczenia bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Sprawdza się przy dolegliwościach różnego pochodzenia – nie tylko bólu głowy, ale też bólu po urazach i kontuzjach. Dlatego sięgają po niego także osoby uprawiające sport. W badaniu Kantar Polska zainteresowano się także tą kwestią. Aż 62% respondentów twierdzi, że Ketonal Active jest odpowiednim lekiem na każdy ból.

Czy cena Ketonalu Active jest odpowiednia?

Ważnym czynnikiem, który ma wpływ na wybór leku przeciwbólowego, jest jego cena. Musi być ona adekwatna do jakości, a jednocześnie nie być zbyt wygórowana. Ketonal Active kosztuje około 10 zł za 20 kapsułek (cena może różnić się pomiędzy poszczególnymi aptekami). Co o takiej cenie sądzą pacjenci? 46% badanych uważa, że jest ona adekwatna do jakości. Jedynie 33% respondentów jest zdania, że jest ona zbyt wysoka.

Artykuł zewnętrzny

Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami