Koenzym Q10 promocja
Koenzym Q10

Aktualizacja: 28 maja 2021

Kiedy sięgnąć po Ketonal bez receptyBól może znacznie utrudnić funkcjonowanie i pogorszyć samopoczucie. Nic dziwnego, że wiele osób szuka skutecznych i szybkich sposobów na jego złagodzenie. Często pierwszym wyborem są leki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Jednym z najbardziej znanych jest Ketonal. Sprawdź, kiedy możesz po niego sięgnąć.

Kto może stosować Ketonal bez recepty?

Ketonal należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Mają one działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Jest to możliwe dzięki blokowaniu enzymów odpowiedzialnych za produkcję mediatorów stanu zapalnego – w tym przypadku prostaglandyn. Ketonal jest znany ze swojego szybkiego i skutecznego działania. Od kilku lat jest dostępny bez recepty.

Ketonal bez recepty może być stosowany przez osoby powyżej 15. roku życia, u których nie stwierdza się żadnych przeciwwskazań. Lek ten należy przyjmować doraźnie, czyli tylko wtedy, gdy pojawiają się dolegliwości bólowe. Warto także pamiętać, że służy do krótkotrwałej terapii. Zgodnie z zaleceniami producenta nie może ona trwać dłużej niż 5 dni.

Ketonal w walce z bólem zębów i głowy

Ketonal bardzo dobrze radzi sobie z bólem o lekkim i umiarkowanym nasileniu. Nie ma znaczenia charakter dolegliwości. Lek ten łagodzi zarówno ból kłujący, jak i pulsujący i piekący.

Pacjenci najczęściej sięgają po Ketonal, gdy pojawia się ból głowy. Preparat ten jest wybierany w walce z dolegliwościami bólowymi ze strony zębów – np. na skutek stanu zapalnego, infekcji w jamie ustnej lub po zabiegu stomatologicznym. W takich przypadkach jest ceniony przede wszystkim za szybkie działanie. Zmniejszenie nasilenia dolegliwości obserwuje się już po kilkunastu minutach od zażycia tabletki.

Łagodzenie bólu menstruacyjnego

Po Ketonal bez recepty mogą sięgać kobiety, które zmagają się z bólami w podbrzuszu przed lub w trakcie miesiączki. Lek ten blokuje produkcję prostaglandyn. Prowadzi to do zmniejszenia czynności skurczowej mięśnia macicy, a tym samym zmniejszenia lub całkowitego ustąpienia dolegliwości.

Należy pamiętać, że Ketonal na ból menstruacyjny powinien być stosowany, gdy inne leki okazują się nieskuteczne. Dotyczy to w szczególności tych kobiet, które starają się o dziecko lub leczą się z powodu niepłodności. Wówczas chęć stosowania Ketonalu lepiej skonsultować z lekarzem.

Stosowanie Ketonalu po urazie

Ketonal jest dobrym lekiem na ból pochodzenia mięśniowo-szkieletowego. Można po niego sięgnąć, gdy dojdzie do urazu na skutek uprawiania sportów. Nie ma także przeszkód, aby stosować go po przeciążeniu mięśni na skutek intensywnego wysiłku fizycznego lub pozostawania przez długi czas w tej samej pozycji (np. w pracy).

Kiedy nie sięgać po Ketonal bez recepty?

Mimo że Ketonal bez recepty jest skutecznym lekiem, nie wszystkie osoby mogą po niego sięgać. Jest to niedozwolone w przypadku dzieci, uczulonych na składniki preparatu, a także kobiet karmiących piersią. Ciężarne muszą skonsultować chęć użycia Ketonalu z lekarzem.

Inne przeciwwskazania do stosowania Ketonalu to:

  • choroby przewodu pokarmowego,
  • stosowanie innych leków przeciwbólowych,
  • niewydolność serca,
  • niewydolność nerek,
  • niewydolność wątroby.

Wszystkie przeciwwskazania i środki ostrożności są wymienione w ulotce dołączonej do opakowania.

Czy warto stosować Ketonal?

Wiele osób zastanawia się, czy warto sięgać po Ketonal. Warto pamiętać, że ten lek jest uznawany nie tylko za skuteczny, ale także za bezpieczny. Jest to opinia pacjentów, którzy go stosują.

Materiał partnera

Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami