Spirulina.pl

Spirulina w proszku - działanie

Spirulina w proszku – działanie

Spirulina w proszku jest jedną z form, pod której postacią kryją się niezwykłe algi. Pierwotnie były one wykorzystywane jako doskonałe źródło łatwo przyswajalnych białek, witamin oraz mikroelementów. Aktualnie jednak coraz częściej, zwraca się również uwagę na ich prozdrowotne, a wręcz potencjalnie lecznicze właściwości.
15 stycznia 2019/Autor Spirulina
Kaktus - jakie właściwości posiada?

Kaktus – jakie właściwości posiada?

Kaktus w ostatnim czasie zyskał dużą popularność, szczególnie jako składnik zdrowych koktajli. Jego cenne właściwości obejmują nie tylko temat zdrowego odżywiania, ale również urody. Dlatego też wielu producentów kosmetyków i cały przemysł kosmetyczny docenia tą roślinę.
8 stycznia 2019/Autor Spirulina
Guarana - charakterystyka

Guarana – charakterystyka

Guarana to roślina pnąca ceniona przede wszystkim za swoje charakterystyczne owoce. Jej właściwości terapeutyczne znane były już plemionom Ameryki Południowej. Jednak popularność zyskała stosunkowo niedawno, kiedy wykazano, że posiada działanie odchudzające. Czym dokładnie jest guarana oraz jak wpływa na zdrowie człowieka? Oto wskazówki.
4 stycznia 2019/Autor Spirulina
Olej z wiesiołka - właściwości i stosowanie

Olej z wiesiołka – właściwości i stosowanie

Olej z wiesiołka znany jest przede wszystkim jako składnik kosmetyków oraz suplementów diety. Nie bez powodu jest więc tak popularny. Słynie ze swojego wartościowego składu, w którym znajduje się m.in. kwas linolowy, gamma - linolenowy, aminokwasy, witaminy oraz inne kwasy tłuszczowe. Czym jeszcze charakteryzuje się olej z wiesiołka oraz jakie właściwości wykazuje? Podpowiadamy.
3 stycznia 2019/Autor Spirulina
Eukaliptus - zastosowanie i właściwości lecznicze

Eukaliptus – zastosowanie i właściwości lecznicze

Eukaliptus to roślina, która ma wiele odmian (obejmuje około 600 gatunków drzew i krzewów). Pochodzi z Australii oraz Nowej Gwinei. Jednak występuje również w Afryce, Azji oraz Ameryce Południowej. Gdzie eukaliptus znalazł zastosowanie oraz jakie właściwości zdrowotne posiada? Podpowiadamy.
2 stycznia 2019/Autor Spirulina
Olej z czarnuszki

Olej z czarnuszki

Olej z czarnuszki (Oleum Nigellae Sativae) posiada szereg udowodnionych oraz przypuszczalnych działań prozdrowotnych, jak i leczniczych. Jego właściwości zostały zauważone już w starożytności, gdzie roślina ta odgrywała ważną rolę w takich nurtach medycznych jak medycyna ajurwedyjska, czy też medyczny kanon Tibb. Współcześnie, olej z czarnuszki nadal pozostaje w kręgu zainteresowań lekarzy oraz farmaceutów. Każdego roku ukazują się nowe prace prezentującego jego właściwości i potencjalne zastosowania.
27 grudnia 2018/Autor Spirulina
Pochrzyn włochaty - właściwości i zastosowanie

Pochrzyn włochaty – właściwości i zastosowanie

Pochrzyn włochaty (Dioscorea villosa) to wciąż mało znana roślina w Polsce. Naturalnie występuje w Ameryce Północnej i Południowej, ale czasem można ją spotkać także w Azji. W każdym z tych krajów ceniona jest za swoje właściwości lecznicze. Czym dokładnie charakteryzuje się pochrzyn włochaty oraz gdzie znalazł zastosowanie? Podpowiadamy.
18 grudnia 2018/Autor Spirulina
Buzdyganek naziemny - czym jest i jak działa?

Buzdyganek naziemny – czym jest i jak działa?

Buzdyganek naziemny z łac. Tribulus terrestris to roślina, która od tysięcy lat znana i wykorzystywana jest w medycynie naturalnej chińskiej i indyjskiej. Czym się charakteryzuje oraz gdzie znalazła zastosowanie? Podpowiadamy.
17 grudnia 2018/Autor Spirulina
Morwa czarna - wpływ na zdrowie człowieka

Morwa czarna – główne właściwości

Morwa czarna nie jest tak znana w Polsce jak jej kuzynka morwa biała. Szkoda, ponieważ posiada wiele cennych właściwości, a do tego jest nieco smaczniejsza. Owoce morwy czarnej wykorzystywane są m.in. do produkcji soków oraz syropów, które stosowane są z kolei w stanach zapalnych jamy ustnej oraz gardła. Jaki inny wpływ na zdrowie wykazuje morwa czarna oraz gdzie znalazła zastosowanie? Oto wskazówki.
14 grudnia 2018/Autor Spirulina
Masło kakaowe - właściwości, zastosowanie

Masło kakaowe – właściwości, zastosowanie

Masło kakaowe to bez wątpienia produkt naturalny, a co za tym idzie zdrowy i polecany niemal każdemu. Jakie właściwości wykazuje oraz gdzie znalazło zastosowanie? Oto wskazówki.
11 grudnia 2018/Autor Spirulina
Moringa - drzewo o cudownych właściwościach

Moringa – drzewo o cudownych właściwościach

Moringa olejodajna powszechnie znana jest również jako drzewo chrzanowe. A to poprzez specyficzny smak jej korzeni, który zbliżony jest właśnie do chrzanu. Moringa często nazywana jest również "drzewem życia" lub "cudownym drzewem" ze względu na swoje cenne właściwości zdrowotne. To właśnie dlatego zaliczana jest między innymi do tzw. superfood. Co więc kryje w sobie to drzewo oraz jak wpływa na nasze zdrowie? Podpowiadamy.
8 grudnia 2018/Autor Spirulina
Pestki słonecznika - wartości odżywcze

Pestki słonecznika – wartości odżywcze

Pestki słonecznika to źródło licznych składników odżywczych. Należy do nich między innymi witamina A i E, które są cenne dla włosów, skóry i paznokci. W pestkach również można znaleźć fitosterole, warunkujące poziom cholesterolu oraz zapobiegające chorobom serca. Co jeszcze kryją w sobie pestki słonecznika oraz jaki wpływ wywierają na nasze zdrowie?
7 grudnia 2018/Autor Spirulina
Jak działa chrom?

Jak działa chrom?

Jak działa chrom? To pytanie zadaje sobie wielu z nas, szczególnie jeśli mamy na uwadze jego działanie odchudzające. Jednak czy pierwiastek ten naprawdę wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej i pozwala osiągnąć prawidłową masę ciała? Poznajmy zatem właściwości chromu oraz to, w jaki sposób wpływa on na nasze zdrowie.
4 grudnia 2018/Autor Spirulina
Yerba mate - wszystko co warto o niej wiedzieć

Yerba mate – wszystko co warto wiedzieć

Yerba mate to napój sporządzany z listków oraz gałązek ostrokrzewu paragwajskiego. Jak się okazuje jest zdrowszy od kawy i herbaty. Ponadto dodaje energii i nie uzależnia. Jakie właściwości wykazuje yerba mate oraz czym dokładnie się charakteryzuje? Podpowiadamy.
3 grudnia 2018/Autor Spirulina
Morwa biała - wpływ na zdrowie człowieka

Morwa biała – wpływ na zdrowie człowieka

Morwa biała to roślina, która zyskała olbrzymią popularność dzięki swym właściwościom leczniczym. Związki w niej obecne między innymi zapobiegają rozwojowi cukrzycy, łagodzą objawy gorączki, działają oczyszczająco i moczopędnie. Ponadto morwa biała może stanowić doskonałe wsparcie w procesie odchudzania. Co jeszcze kryje w sobie ta roślina? Podpowiadamy.
30 listopada 2018/Autor Spirulina
Wczytaj kolejne