Czy wiesz że …

… zwykłym mydłem umyjesz ręce uzyskując taki sam efekt jaki daje mydło antybakteryjne? Różnica polega na tym, że to drugie może przyczynić się do rozwoju bakterii opornych na działanie leków. Zostało to udowodnione badaniami przeprowadzonymi w ubiegłych miesiącach na uniwersytecie Mitchigan (USA).

… zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 30 minut łagodnych ćwiczeń wystarczy aby utrzymać minimalny poziom kondycji. Naukowcy jednak ostrzegają – w wyniku badań udowodnili, że tylko ćwiczenia, które wywołają pot na skórze można uznać za takie, które WHO miało na myśli. Spacer do auta nie wystarczy. Należy zastanowić się jak do codziennej rutyny dodać trochę sportu. Zwiększymy swoją odporność na choroby w tak prosty sposób.

… czy całkowite ograniczenie tłuszczu w diecie jest szkodliwe? Okazuje się, że tak! Tym bardziej, jeśli te ograniczenia dotyczą dzieci, którym niektórzy rodzice w obawie o otyłość ograniczają jego spożycie. Udowodniono, że dostarczanie tłuszczu, wspomaga prawidłowy rozwój. Wchłanianie wielu witamin uzależnione jest właśnie od tego związku chemicznego. A do tego, dzieci spalają go dużo więcej niż dorośli. Wszystko z umiarem.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *