Dlaczego jesteśmy senni

Aktualizacja

Za nasz rytm dobowy, czyli pracę zegara biologicznego odpowiada hormon melatonina, który powoduje zasypianie. Pod wpływem światła jego wytwarzanie zostaje hamowane. Dlatego w lecie, gdy jesteśmy wystawieni na większą ilość światła jesteśmy mniej senni niż zimą. Mieszkańcom Skandynawii podczas mroźnej pory roku, ze względu na bardzo krótkie dni, zaleca się aby byli pod jak najczęstszym wpływem światła – lampy, oświetlenia itp. Gdy jest ciemno lub mamy zamknięte oczy stajemy się senni i zmęczeni. Wtedy właśnie zostaje zwiększona produkcja melatoniny przez nasz organizm, a to pomaga nam w zasypianiu.

Żeń-szeń i guarana
Połączenie żeń-szenia i guarany sprawiło, że otrzymaliśmy produkt, którego składniki uzupełniają swoje działanie. Dzięki temu znacznie lepiej wspierają organizm ...
Zobacz tutaj ...
6 komentarzy:
 1. Asia
  Asia says:

  Będąc w Brazylii – paradoksalnie do tego, czego się można spodziewać po tym kraju – odstawiłam prawie zupełnie kawę. Kilka tygodni piłam guaranę, którą polecacie. I czułam się świetnie. Znacznie lepiej niż po tradycyjnej kawie!

  Odpowiedz
 2. Maciek @ spirulina
  Maciek @ spirulina says:

  Ja osobiście zażywam spirulnę raz dziennie od 5 lat. Przez ten czas raz byłem chory. Śpię 5 godzin i jestem wypoczęty (nie to, że spię 5 godzin tak na okrągło – poprostu czasem). Miałem nadciśnienie – lekkie bo 140/90 – teraz się unormowało – około 130/85. Jeśli, ktoś próbował spirulinę i ma złe doświadczenia, to jest to dla mnie dziwne. Przecież ta alga to coś jak sałata albo jabłko. Tego chyba się nie da przedawkować, albo się zatruć?

  Odpowiedz
 3. grzesiek
  grzesiek says:

  Ja Edek przez ostatnie 2 lata cierpiałem naten sam problem + kilkadziesiąt innych aż skończyło sie badaniami w szpitalu i mam kandydoze. To jest przerost grzybów candida albicans, który powoduje między innymi to o czym piszesz. Ja po dwóch latach męki nie wytrzymywałem już tego stanu a lekarze dobili mnie jeszcze niezliczoną ilością antybiotyków. Oczywiście nie musisz iśc do szpitala bo wystarczy iśc do dobrego labolatorium żeby ci zrobili badanie kału na posiew (pojemniki w aptekach) i tam wyjdzie jeżeli masz nadmirną ilośc candida albicans, a jeżeli chodzi o leczenie szkoda nawet sobie zawracac głowe lekarzami bo prawie wszyscy nie mają pojęcia jak to leczyc albo ich leczenie nie da żadnego efektu. Dieta fakt to podstawa ale tu masz strone jedną z lepszych o leczeniu – http://www.chatawujatoma.net/candida.php . Ja dopiero od zastosowania diety, tzn od paru dni śpię normalnie w nocy, ale na lepsze efekty trzeba poczekac z 1,5 misiąca. Zażywam srebro koloidalne (w aptece bez recepty) jedną łyżeczkę na noc a efekty lepsze będą po skończeniu tępienia grzyba i usunięciu przynajmniej nadmiaru jego toksyn, ale wszystko na tej stronie. A nawet jak to nie grzyb (chociaż myśle że tak, bo przewlekłe zmęczenie i ospałośc to jeden z podstawowych objawów) to to leczenie i tak ci pomoże -trwale. Powodzenia

  Odpowiedz
 4. Małgorzata
  Małgorzata says:

  Witaj Edek,jestem przypadkowo na tej stronie więc mogę się już nie pojawić,może wyda Ci się to śmieszne /nie wiem nic o Twoim trybie życia/ -spróbuj zmienić swoją dietę, przeczytaj w Internecie dieta dr Budwig-choć to bardziej dla chorych na raka ale przeczytaj i spróbuj zastosować tę profilaktycznie dla zdrowych dietę,o określonej porze połóż się spać kiedy zaczyna Ci się chcieć spać,żadnego spania na siedząco,żadnego spania w ciągu dnia , wprowadź wysiłek fizyczny: intensywny marsz lub bieg każdego południa lub siłownia/3x w tyg./,wprowadź ZIOŁOWE środki uspokajające i nasenne -inf. z Internetu lub od lekarza do czasu kiedy to co wyżej zadziała i ostatnie zmień lekarza-ten Ci nie pomoże a najważniejsze – nie mów że to nie zadziała-bez SPRAWDZENIA -nie zadziała.

  Odpowiedz
 5. Edek
  Edek says:

  To powyżej to takie ble ble ble. Ziewam jak “koń” powieki mi się zamykają, przysypiam na siedząco. Kładę się i po dwóch godzinach budzę się zmęczony jak “dwa konie”. Od tego momentu drzemię po 15 min. z przerwami 5-10 min. Przewracam się z boku na bok a sen jak nie przychodził tak nie przychodzi. Czasami już o 3-4 rano wstaje bo nie jestem w stanie dłużej wytrzymać(nerwy). Cały dzień chodzę niedowarzony a wieczorem wszystko zaczyna się od nowa. I tak od ok. 20 lat. Moja Pani doktor wysłucha i proponuje tabletki nasenne, ja odmawiam i tak się to wlecze. Co z tym zrobić ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *