Spirulina buduje krew

Spirulina buduje krewSpirulina ma ciemno niebiesko-zielony kolor, bo jest bogata w genialny niebieski polipeptyd fikocyjanina. Badania pokazują, że ten polipeptyd działa na szpik kostny, który z kolei umożliwia produkcje białych krwinek i dotlenia czerwone krwinki.

Chińscy naukowcy odkryli stymulujące działanie tej substancji na budowę krwi, poprzez wspomaganie budowy białych krwinek, nawet gdy szpik kostny jest uszkodzony przez substancje toksyczne i promieniowanie.

Bazując na tym działaniu, Spirulina jest zarejestrowana w Rosji jako „pożywienie zdrowotne”, używane przy leczeniu ludzi z chorobą popromienną. Dzieci z okolic Czarnobyla cierpiały z powodu trującego promieniowania jedząc rośliny rosnące w strefie zagrożenia. Ich szpik kostny jest uszkodzony, co czyni je podatnymi na zagrożenia środowiska zewnętrznego.

Uszkodzony szpik nie jest w stanie produkować zdrowych białych krwinek. Dzieci są, więc anemiczne i cierpią na liczne alergie o bardzo ciężkich objawach. Ich leczenie dawką 5 gram Spiruliny każdego dnia, dało wspaniałe rezultaty i spowodowało spektakularne powroty do zdrowia w ciągu sześciu tygodni. Dzieci nieleczone Spiruliną pozostały w dalszym ciągu chore.

Polecane produkty:

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Algi Spirulina i Chlorella - rośliny o wysokiej wartości odżywczej i leczniczej.
Dziś, gdy na nasze zdrowie coraz większy wpływ wywiera postępująca degradacja środowiska naturalnego i coraz mniej wartościowe pokarmy, woda określonych akwenów zawierająca większe stężenie soli mineralnych, oferuje człowiekowi niezwykły dar
Zobacz tutaj ...
5 komentarzy
  • Spirulina.pl
   Spirulina.pl says:

   A u nas taniej … przyjmujac cene dolara po ostatnich spadkach na 3zl (dla latwosci obliczen) 5 dolarow to 15PLN za 90 tabletek czyli 17 gr za tabletke, podczas gdy kupujac opakowanie spirulina 2000 w cenie ok 200zl placimy tylko 10 gr za tabletke… oczywiscie mniejsze opakowania sa nieznacznie drozsze, jednak gdy dolar kosztowal 4 zl, cena byla porownywalna z ta jaka jest w Polsce, nawet dla malych opakowan. W zwiazku z tym, ze kursy walut sie wahaja, ciezko jest porownywac ceny podobnych produktow z odpowiednikami zagranicznymi. Dodatkowo, nic nie zostalo wspomniane odnosnie jakosci spiruliny z USA?
   Pozdrawiam i dziekuje za komentarz.

   Odpowiedz
 1. Teresa
  Teresa says:

  Bardzo interesujący artykuł! Nigdzie nie spotkałam się z taką właściwością leczniczą spiruliny.
  Fantastycznie! Zatem w Polsce dzieci też powinny przyjmować spirulinę, powinno to być zatwierdzone do obowiązkowego spożywania za pieniądze z Ministerstwa Zdrowia, jak niegdyś witamina C ( niestety- sztuczna) czy okropne mleko.
  Przecież tereny pobliskie Ukrainie, np. Podkarpacie, chociaż się o tym nie mówi głośno, ale też były napromieniowane przez Czarnobyl, stąd tyle alergii, białaczek i innych, niejednokrotnie z biedy nie zbadanych, lub źle zdiagnozowanych chorób.

  Odpowiedz

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *