Spirulina buduje krew

Aktualizacja

Spirulina buduje krewSpirulina posiada ciemno, niebiesko-zielony kolor, ponieważ jest bogata w niebieski polipeptyd fikocyjanina. Badania pokazują, że związek ten działa na szpik kostny, który z kolei umożliwia produkcje białych krwinek i dotlenia czerwone krwinki.

Spirulina a nauka

Chińscy naukowcy odkryli stymulujące działanie tej substancji na budowę krwi, poprzez wspomaganie budowy białych krwinek, nawet gdy szpik kostny jest uszkodzony przez substancje toksyczne i promieniowanie.

Bazując na tym działaniu, Spirulina jest zarejestrowana w Rosji jako pożywienie zdrowotne, używane przy leczeniu ludzi z chorobą popromienną. Dzieci z okolic Czarnobyla cierpiały z powodu trującego promieniowania jedząc rośliny rosnące w strefie zagrożenia. Ich szpik kostny jest uszkodzony, co czyni je podatnymi na zagrożenia środowiska zewnętrznego.

Uszkodzony szpik nie jest w stanie produkować zdrowych białych krwinek. Dzieci są, więc anemiczne i cierpią na liczne alergie o bardzo ciężkich objawach. Ich leczenie dawką 5 gram Spiruliny każdego dnia, dało niesamowite rezultaty i spowodowało spektakularne powroty do zdrowia w ciągu sześciu tygodni. Dzieci nieleczone Spiruliną pozostały w dalszym ciągu chore.

Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...
5 komentarzy:
  • Spirulina.pl
   Spirulina.pl says:

   A u nas taniej … przyjmujac cene dolara po ostatnich spadkach na 3zl (dla latwosci obliczen) 5 dolarow to 15PLN za 90 tabletek czyli 17 gr za tabletke, podczas gdy kupujac opakowanie spirulina 2000 w cenie ok 200zl placimy tylko 10 gr za tabletke… oczywiscie mniejsze opakowania sa nieznacznie drozsze, jednak gdy dolar kosztowal 4 zl, cena byla porownywalna z ta jaka jest w Polsce, nawet dla malych opakowan. W zwiazku z tym, ze kursy walut sie wahaja, ciezko jest porownywac ceny podobnych produktow z odpowiednikami zagranicznymi. Dodatkowo, nic nie zostalo wspomniane odnosnie jakosci spiruliny z USA?
   Pozdrawiam i dziekuje za komentarz.

   Odpowiedz
 1. Teresa
  Teresa says:

  Bardzo interesujący artykuł! Nigdzie nie spotkałam się z taką właściwością leczniczą spiruliny.
  Fantastycznie! Zatem w Polsce dzieci też powinny przyjmować spirulinę, powinno to być zatwierdzone do obowiązkowego spożywania za pieniądze z Ministerstwa Zdrowia, jak niegdyś witamina C ( niestety- sztuczna) czy okropne mleko.
  Przecież tereny pobliskie Ukrainie, np. Podkarpacie, chociaż się o tym nie mówi głośno, ale też były napromieniowane przez Czarnobyl, stąd tyle alergii, białaczek i innych, niejednokrotnie z biedy nie zbadanych, lub źle zdiagnozowanych chorób.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *