Objawy choroby nerek

5.00 avg. rating (76% score) - 1 vote

Objawy choroby nerekNerki to jeden z najważniejszych organów w ludzkim ciele. Znajdują się w jamie brzusznej i pełnią niezwykle ważną rolę w naszym organizmie: są odpowiedzialne za detoksykację, ponieważ poprzez filtrowanie naszej krwi usuwają zanieczyszczenia.

Funkcja nerek

Prawidłowe działanie nerek jest niezwykle ważne dla naszej krwi jak i dla całego organizmu. Najważniejsze funcje nerek to:

– usuwanie wraz z moczem nadmiaru odpadów i płynów z organizmu;

– są odpowiedzialne za produkcję witaminy D3, przez co wpływają na kondycję układu kostnego;

– wspomaganie utrzymania równowagi kwasowo – zasadowej;

– stabilizacja ciśnienia tętniczego krwi.

Dlatego też, jeżeli ich działanie jest w jakikolwiek sposób zagrożone, nasz organizm obarczony jest ogromnym ryzykiem pojawienia się poważnych chorób.

Niepokojace objawy – jak je rozpoznać

Warto wiedzieć jak rozpoznać objawy, a tym samym jak szybko zapobiec uszkodzeniom lub niewydolności nerek.

Zmiany w moczu

Najczęstsze i najwcześniejsze objawy obejmują:

  • pienisty mocz
  • ciemny kolor moczu
  • częste oddawanie moczu lub problemy z jego oddawaniem
  • wstawanie i oddawanie moczu w nocy
  • ból odczuwalny podczas ruchu w okolicy poniżej żeber
  • podwyższone ciśnienie tętnicze
  • blady kolor skóry, obrzęki, opuchlizna, cienie pod oczam

Obrzęki

W przypadku osłabionej czynności nerek, należy wyeliminować nadmiar płynów z organizmu, które prowadzą do powstawania obrzęków twarzy, kończyn i stawów.

Duszność

Objaw ten często powiązany jest z uszkodzeniem nerek. Obniżona liczba czerwonych krwinek wskutek nagromadzonych toksyn w płucach powoduje zmniejszenie ilość tlenu w organizmie.

Wysypki skórne

Niewydolność nerek może prowadzić do nagromadzenia odpadów i toksyn, a tym samym do powstawania swędzących wysypek skórnych. Odpady gromadzą się we krwi, przez co skóra wygląda na podrażnioną, suchą i niezdrową. Problemów tych niestety nie można łatwo rozwiązać przy użyciu kremów, ponieważ ich główne źródło leży wewnątrz naszego organizmu.

Metaliczny smak w ustach

Nagromadzenie odpadów we krwi zmienia smak żywności i prowadzi do nieświeżego oddechu.

Brak koncentracji i zawroty głowy

Niewydolność nerek, tak samo jak ciężka anemia, prowadzi do słabszej cyrkulacji krwi i przepływu tlenu do naszego mózgu, a to kończy się problemami z pamięcią, zaburzeniami koncentracji, zawrotami głowy i zamroczeniami.

Ból

Ból odczuwany w obszarze nerek wskazuje na obecność kamieni nerkowych i infekcje dróg moczowych.

Zmęczenie

Zdrowe nerki produkują hormon zwany EPO (Erytropoetyna), odpowiedzialny za produkcję czerwonych krwinek (erytrocytów) przez szpik kostny. Jeśli liczba czerwonych ciałek krwi zmniejsza się, prowadzi to do ogólnego zmęczenia, spowolnienia pracy mózgu i problemów mięśniowych. Objawy te mogą być również przypisane do ciężkiej niedokrwistości.

Dlatego też, aby zapobiec jakimkolwiek problemom z nerkami należy spożywać żywność nieprzetworzoną oraz pokarmy bogate w przeciwutleniacze. Dodatkowo każdego dnia możemy sięgnąć po Chlorellę, która wykazuje działanie oczyszczające organizm z wszelkich toksyn, uzupełnia niedobory żelaza, powodujące niedokrwistość. Chlorellę można przyjmować w postaci tabletek lub może być idealną bazą do zielonych koktajli, które w ostatnim czasie stały się numerem jeden wśród osób dbających o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie.

Polecane produkty:

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Green Detox - oczyszczający koktajl
Green detox - jego skład to spirulina, młody jęczmień, proszek z liści moringi oraz Alfalfa (lucerna). Takie połączenie wpływ w znaczący sposób na oczyszczanie organizmu, jego odżywienie, odkwaszenie, jak również odżywienie dzięki czemu ...
Zobacz tutaj ...
Chlorella w proszku
Chlorella w bardzo dokładny sposób usuwa toksyny z organizmu. Posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Jest ona również zdolna do pozbywania się z organizmu metali ciężkich.
Zobacz tutaj ...
Spirulina z chlorellą - naturalne oczyszczenie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, odmładza organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia fizyczną i psychiczną kondycję organizmu, dodaje sił wital
Zobacz tutaj ...

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Objawy choroby nerek"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Alex Rouge
Gość

Bardzo ciekawy wpis. Ważne informacje

Agnieszka
Gość

Wiele bardzo przydatnych informacji. Będę czujna, dzięki:)

Ekomentalnie
Gość

Ciekawy wpis. Dobrze, że istnieje sporo naturalnych preparatów wspomagających pracę nerek.

Marina
Gość

Niestety czesto bagatelizujemy pierwsze objawy (sama jestem przykładem), co prowadzi tylko do dłuższego leczenia. Bardzo przydatny wpis.

wpDiscuz