Suplementy na zdrowie

Aktualizacja

Suplementy na zdrowieŻyjemy w pośpiechu, mało śpimy, coraz więcej pracujemy. Błahe sprawy częściej wytrącają nas z równowagi. Do tego po raz kolejny dopadł nas katar. Dlaczego tak się dzieje i czy można temu zapobiec?

Niezdrowy tryb życia

Ciągły pośpiech i stres nie sprzyjają właściwemu odżywianiu. Rano zazwyczaj wybiegasz bez śniadania, na obiad zjadasz batonika lub hamburgera i dopiero wieczorem siadasz do obfitego, choć nie zawsze zdrowego posiłku. Jeśli przez dłuższy czas nie dostarczasz organizmowi odpowiedniej ilości witamin i minerałów, to jest on zmuszony do przejścia na pracę w “trybie ekonomicznym”.

Chcąc utrzymać podstawowe funkcje życiowe ogranicza “witaminowe wydatki” na skórę, która staje się matowa, włosy, które tracą połysk i zaczynają wypadać czy paznokcie, które stają się kruche i łamliwe. Do tego coraz trudniej ci rano wstać z łóżka, masz kłopoty z koncentracją i pamięcią, a życie traci swój urok. Oczywiście jest na to rada, czyli regularne i odpowiednio skomponowane posiłki. Często jednak jej zastosowanie w praktyce jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. I co wtedy?

Pomoc w tabletce

Rozwiązaniem w tej sytuacji są suplementy diety. Ich zadaniem jest uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów oraz ogólne wzmocnienie organizmu. Nie licz jednak na błyskawiczne efekty. Musi minąć kilka dni, zanim organizm uzupełni wcześniej wykorzystane rezerwy. Dopiero gdy “podładuje akumulatory”, nadwyżkę przeznaczy na bieżące potrzeby. To dlatego na efekty działania suplementów zazwyczaj trzeba poczekać około dwóch, trzech tygodni. Z tego samego powodu kupując suplementy, warto zastanowić się czy nie lepiej wybrać większe opakowanie, które starczy na dłużej, a po przeliczeniu jego cena jest bardziej korzystna. Nie zdziw się też, jeśli na opakowaniu przeczytasz, że zalecana dawka może wynosić nawet 10 tabletek dziennie. Powodem tego np. w przypadku algi Spirulina jest fakt, że witaminy i minerały w niej zawarte występują w naturalnej formie. Nie jest problemem wyprodukować malutką pigułkę, która zawiera związki odżywcze uzyskane syntetycznie. Natomiast sztuką jest takie przygotowanie naturalnych składników, aby po przekształceniu w tabletkę nie straciły swoich dobroczynnych właściwości.

Siła tkwi w roślinach

Suplementy naturalne zostały zaprojektowane i skonstruowane przez samą naturę. Dlatego tak świetnie dopasowują się i tak doskonale uzupełniają z naszym organizmem.

Spirulina

Niektóre z nich zawierają wszystko to co jest niezbędne twojemu organizmowi do normalnego funkcjonowania. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje mikroalga Spirulina – prawdziwa kopalnia naturalnych substancji odżywczych. Nie tylko jest lekkostrawna i ma doskonałe właściwości odżywcze. Zawiera do 70% białka, które jest bardzo dobrze przyswajalne, ale jest też bogatym źródłem przeróżnych witamin. Są to m.in.:

Ponadto zawiera 10 razy więcej karotenoidów niż marchew – w tym niezbędny beta-karoten oraz cała gamę wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i  lipidów. Dodatkowo w składzie Spiruliny znajdziemy minerały takie jak:

i inne. Nic dziwnego, że wzmacnia organizm, pobudza go do działania i dodaje sił witalnych. Dlatego spożywana jest przez wiele osób jako suplement diety o działaniu ogólnym. W Polsce dostępna jest od niedawna, wysokiej jakości Spirulina od bioalgi.

Olej z czarnuszki

Inny przykład roślinnego suplementu diety to olej z czarnuszki. Jest bogatym źródłem nienasyconych (głównie omega-3 i omega-6) i nasyconych kwasów tłuszczowych, olejków eterycznych oraz naturalnej witaminy E. Jeden gram oleju pokrywa dzienne zapotrzebowanie naszego organizmu na wielonienasycone kwasy tłuszczowe, których sami nie potrafimy produkować. A kwasy te biorą czynny udział w produkcji prostaglandyn, niezbędnych do utrzymania równowagi systemu hormonalnego, układu nerwowego i sprawnego funkcjonowania układu odpornościowego – hamują nadmierną odpowiedź immunologiczną (alergie, astma). Poza tym biorą udział w tworzeniu nowych komórek (skóra, błony śluzowe), a także chronią przed wolnymi rodnikami i regulują poziom cholesterolu.

Dlatego warto zacząć dbać o organizm w naturalny sposób. Bo zdrowie jest najważniejsze!

Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *