MydłoZwykłe mydło umyje ręce uzyskując taki sam efekt jaki daje mydło antybakteryjne. Różnica polega na tym, że to drugie może przyczynić się do rozwoju bakterii opornych na działanie leków. Zostało to udowodnione badaniami przeprowadzonymi w ubiegłych miesiącach na uniwersytecie Mitchigan (USA).

30 minut ćwiczeń jest wystarczające

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 30 minut łagodnych ćwiczeń dziennie wystarczy, aby utrzymać minimalny poziom kondycji. Naukowcy jednak ostrzegają. W wyniku badań udowodnili, że tylko ćwiczenia, które wywołają pot na skórze można uznać za takie, które WHO miało na myśli. Spacer do auta nie wystarczy. Należy zastanowić się jak do codziennej rutyny dodać trochę sportu. Dzięki temu zwiększymy swoją odporność na choroby w tak prosty sposób.

Tłuszcz w diecie jest potrzebny

Całkowite ograniczenie tłuszczu w diecie jest szkodliwe. Tym bardziej, jeśli te ograniczenia dotyczą dzieci, którym niektórzy rodzice w obawie o otyłość ograniczają jego spożycie. Udowodniono, że dostarczanie tłuszczu, wspomaga prawidłowy rozwój. Wchłanianie wielu witamin uzależnione jest właśnie od tego związku chemicznego. A do tego, dzieci spalają go dużo więcej niż dorośli. Tak więc wszystko z umiarem.

Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...