Tabletki z kwasem hialuronowym – lepsze efekty niż zabiegi?

Tabletki z kwasem hialuronowymTabletki z kwasem hialuronowym, jeśli są przyjmowane odpowiednio długo, mogą zrównoważyć większość efektów uzyskiwanych dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Oczywiście nie da się za ich pomocą poprawić konturu ust ani skorygować nosa, a tym bardziej powiększyć piersi, ale większość obecnie wykonywanych zabiegów z kwasem hialuronowym to redukcja zmarszczek, a z tym tabletki radzą sobie znakomicie.

Kwas hialuronowy z tabletek

W czasie zabiegów używa się kwasu innego niż w przypadku suplementów. Pierwszy syntetyzowany jest w duże cząsteczki, aby zwiększyć trwałość, natomiast drugi tworzy relatywnie nieduże cząstki, które i tak są trawione i przebudowywane. Ma to poważne konsekwencje, ponieważ w tej postaci kwas hialuronowy działa szybko – jest łatwy do strawienia, a komórki prędko go odbudowują, dając rychłe efekty w spłycaniu zmarszczek – można je zmierzyć nawet w czasie krótszym nim miesiąc. Gdyby do suplementów trafiał kwas hialuronowy używany do zabiegów, nie dawałby żadnych widocznych efektów.

Czas działa na korzyść tabletek

Zbiegi dają natychmiastowy efekt, ale wraz z upływem czasu słabnie on, ponieważ nawet najtrwalsze typy kwasu nie wytrzymują dłużej niż 18 miesięcy, a większość stosowanych jest resorbowana w 6-12 miesięcy. Jest to natomiast okres, w którym, dzięki regularnemu przyjmowaniu tabletek, można niemal zupełnie pozbyć się nie tylko najpłytszych, ale i nieco głębszych zmarszczek (budowa tych najgłębszych nie pozwala na wyrównanie samym kwasem hialuronowym). Wydaje się więc, że zarówno pod względem trwałości, jak i uzyskiwanego efektu tabletki mogą pokonać zabiegi.

Ceny spłycenia zmarszczek

Spłycenie zmarszczek metodą medycyny estetycznej to wydatek rzędu co najmniej 600 złotych, a w szczególnych przypadkach może sięgnąć prawie 2000 złotych. Ceny suplementów, nawet tych najdroższych, pozwalają zaoszczędzić i uzyskać podobne efekty, które łatwiej i dłużej utrzymać. Za dobry suplement na kwartał płaci się około 150-200 złotych, a działa on zarówno na płytsze, jak i na głębsze zmarszczki, za co w klinice trzeb zapłacić około 1500 zł.

Opłaca się? Tak, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że zabiegi z kwasem hialuronowym są mimo znieczulenia dość bolesne. Wprawdzie spłycanie zmarszczek nie wiąże się ze szczególnie silnym bólem, ale uczucie dyskomfortu na pewno się pojawi. Przyjmowanie suplementów nie robi na nikim wrażenia, a to spora zaleta.

Bezpieczeństwo

Suplement, podobnie jak kwas hialuronowy używany do zabiegów, może – statystycznie rzecz biorąc – wywołać reakcję uczuleniową. W przypadku suplementów zdarza się to jednak bardzo, bardzo rzadko, bo kwas jest niemal identyczny z substancją własną organizmu. Po drugie, może i zabiegi nie są szczególnie inwazyjne, ale nawet zastrzyk śródskórny powoduje przerwanie ciągłości tkanek, co może spowodować na przykład stan zapalny, a samo wstrzykiwanie siniaki lub przekrwienie. Suplement takich efektów nie daje, ponieważ nie działa tak gwałtownie. Z tego samego powodu organizm ma więcej czasu na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji, więc reakcje są niezauważalne – widać tylko pozytywne efekty działania kwasu hialuronowego.

Polecane produkty:

Kolagen + L-karnozyna - zmarszczki to już nie problem!
Magiczne słowo dla zdrowej, pięknej i bez zmarszczek skóry to kolagen. Magazynuje on wodę w organizmie co powoduje, że skóra staje mocna, a przy tym elastyczna
Zobacz tutaj ...
Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni ...
Zobacz tutaj ...
23 komentarzy
« Older Comments
« Older Comments

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *