Pij to, aby przyspieszyć metabolizm

Zielone smoothie na metabolizmZła dieta, nadwaga, używki i inne czynniki mogą mieć bezpośredni wpływ na nasz metabolizm. Aby temu zaradzić i utrzymać organizm w zdrowiu należy być aktywnym fizycznie, odżywiać się prawidłowo oraz utrzymywać swoją kondycję psychiczną w formie. Aby podkręcić metabolizm i spalić dodatkowo trochę kalorii podczas snu warto na wieczór przygotować ten pyszny zielony napój.

Zielone smoothie na metabolizm

Ze względu na składniki, napój może być kwaśny i gorzki . Aby temu zaradzić warto dodać łyżeczkę miodu.

Składniki:

  • 1 ogórek zielony
  • garść pietruszki
  • 1 cytryna
  • 1 łyżka startego imbiru
  • 1 łyżka soku z aloesu
  • 1 łyżeczka Spiruliny w proszku
  • pól szklanki wody
  • 1 łyżka miodu

Przygotowanie:

Pokroić wszystkie składniki i wrzucić do blendera. Wypić zaraz po przygotowaniu.

Jak to działa?

1. Zielony ogórek bardzo dobrze nawadnia organizm (składa się z 90% z wody). Ponadto warzywo jest aktualnie badane pod kątem potencjalnych właściwości w walce z cukrzycą i nadwagą.

2. Pietruszka wykazuje duże właściwości przeciwutleniające, jest pełna witamin i minerałów. Zawiera dużą ilość witaminy C, która wspomaga układ trawienny, nerwowy oraz nerki w usuwaniu toksyn. Pietruszka również ma właściwości moczopędne, dzięki czemu nie zatrzymujemy wody w organizmie.

3. Cytryna wpływa na wątrobę i wspomaga eliminację toksyn.  Ma również związek z wrażliwością na insulinę a także wpływa na proces trawienia skrobi, dzięki czemu w organizmie odkłada się mniej tłuszczu.

4. Imbir pobudza metabolizm, obniżając jednocześnie poziom cukru i cholesterolu. Wpływa na pracę trzustki, która reguluje poziom insuliny. Dzięki temu obniżamy ilość cukrów zamienianych na tłuszcz.

5. Aloes zawiera sporą ilość antyoksydantów. Spożywanie aloe vera stymuluje organizm do większego wydatku energetycznego, co przekłada się na mniejszą ilość tkanki tłuszczowej. Badania wykazały, że u szczurów jedzących 2 razy dziennie aloes, zmniejszyła się ilość podskórnej i trzewnej tkanki tłuszczowej.

6. Spirulina jest najbogatszym źródłem kwasu GLA (gamma linolenowy). Ten niezbędny kwas tłuszczowy bierze udział w procesie regulacji cukru i insuliny w organizmie, a także dostarcza niezbędne składniki odżywcze.

7. Miód nie tylko poprawi walory smakowe zielonego smoothie, ale także dostarczy całą gamę substancji, które podkręcą metabolizm. Przede wszystkim miód spożywany przed snem ułatwia zasypianie, dostarcza niezbędną energię do pracy naszego mózgu, co umożliwia spalanie tłuszczu.

Spirulina maxima - bogactwo witamin i minerałów z dodatkiem jodu
Spirulina w proszku może być stosowana jako maseczka do twarzy jak również do całego ciała. Intensywnie nawilża wysuszoną i zmęczoną skórę. Poprawia ukrwienie, wygląd i jej koloryt. Spirulina w proszku może być też dodawana do posiłków co zwiększy wartość
Zobacz tutaj ...
Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *