Dnia 30.01.2014 roku Pan Marcin pisze:
znalazłem informację na Państwa stronie, że nie powinno się przyjmować chlorelli i spiruliny w czasie infekcji/stanów podgorączkowych. Czy to oznacza, że mogą je zaostrzyć?

Panie Marcinie,
w okresie zwiększonej zachorowalności zalecane jest przyjmowanie naturalnych suplementów diety, które wzmocnią nasz organizm. W czasie kiedy jesteśmy już chorzy i przyjmujemy leki lub antybiotyki, możemy się wstrzymać, na ten okres, od przyjmowania suplementów diety, które mogą (ale nie muszą) wchodzić w interakcje z lekami. Takie przypadki nie zostały na chwilę obecną odnotowane, jednakże zawsze zachęcamy stosować się do zaleceń lekarza.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 22.01.2014 roku Pani Kamila pisze:
Czy można podawać spirulinę i chlorelę 5-cio letniemu dziecku? Czy osoby dorosłe z celiakią mogą to również brać?

Pani Kamilo,
nie ma przeciwwskazań w przyjmowaniu spiruliny przez 5-letnie dziecko, jednakże należy znacząco ograniczyć dzienną dawkę. Chlorella działa oczyszczająco na nasz organizm, dlatego myślę, ze może być nieodpowiednim suplementem diety dla tak małego chłopca. Natomiast jeżeli chodzi o osoby dorosłe, cierpiące na celiakię, to bez obaw mogą przyjmować spirulinę + chlorellę, ponieważ nie zawierają glutenu.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 20.01.2014 roku Użytkownik pisze:
Mam pytanie dotyczące możliwych interakcji spiruliny lub chlorelli z Tranxene (lek z grupy z grupy benzodiazepin), np., czy algi mogą hamować działanie leku ze względu na swoje oczyszczające działanie? Jeśli tak, to czy zmniejszenie dawki alg może wzmocnić działanie leku, czy lepiej ich nie łączyć, bo działania będą się wzajemnie znosić? Czy też w ogóle nie powinno się łączyć alg z benzodiazepinami ze względu na ryzyko działań niepożądanych?

Niestety, na podstawie tylko wybiorczych informacji, nie jesteśmy w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zalecamy w takiej sytuacji skontaktować się z lekarzem prowadzącym, aby uzyskać odpowiedź od osoby, która dokładnie zna historię pacjenta.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 05.01.2014 roku Pan Jacek pisze:
1. Spirulinę z chlorellą powinno zażywać się w stosunku 2:1, co jest sprzeczne z oferowanym produktem zawierającym chlorellę i spirulinę. Więc jak to jest?
2. W spirulinie zawarta jest witamina A w dawce 800% dziennego zapotrzebowania. Witamina A w takich ilościach jest toksyczna. Więc ile właściwie zażywać spiruliny i jak długo?

Panie Jacku,
połączenie dwóch alg w jednym produkcie spirulina + chlorella, który dostępny jest w naszym sklepie jest jaka najbardziej optymalnym suplementem diety, jeżeli chcielibyśmy stopniowo zacząć oczyszczać organizm. Jeżeli spirulina będzie przyjmowana zgodnie z zaleceniem producenta nie ma obawy, aby doszło do przedawkowania. Nigdy wcześniej nikt nie zgłosił nam takiego problemu. Każdy oferowany przez nas produkt otrzymał pozytywną opinię GIS-u, który również na podstawie składu szczegółowego zatwierdza, czy dany produkt jest bezpieczny.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 08.12.2013 roku Pan Krzysztof pisze:
Mam pytanie co do okresu jaki trzeba stosować suplement spirulina +chlorella żeby to zadziałało?

Panie Krzysztofie,
każdy organizm jest bardzo indywidualny i działanie suplementu spirulina + chlorella uzależnione jest od tego, jak dużo toksyn nagromadziło się w naszym organizmie. Najczęściej efekty oczyszczenia widoczne są już po okresie około 1-2 tygodni regularnego stosowania.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 12.10.2013 roku Pani Magdalena pisze:
Chciałam zamówić spirulinę i chlorellę, jestem na diecie bezglutenowej stąd moje pytanie, czy zawierają gluten?

Pani Magdaleno,
zarówno spirulina jak i chlorella nie zawierają glutenu.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 17.06.2013 roku Pani Anita pisze:
Jestem po operacji usunięcia tarczycy z powodu raka. Myślę o kuracji spiruliną z chlorellą. Czy są jakieś przeciwwskazania? A może wskażecie Państwo jakiś inny bardziej korzystny dla mnie preparat?

Dzień dobry,
spirlina + chlorella to połączenie dwóch alg słodkowodnych, które w swoim składzie zawierają śladową ilość jodu. Chlorella ma działanie oczyszczające organizm a spirulina wzmacniające, a wiec po operacji usunięcia tarczycy powinna wspomóc rekonwalescencję. Dodatkowo zachęcamy Panią do kontaktu z lekarzem prowadzącym, który na podstawie wyników badań oraz szczegółowego składu określi dokładną dawkę przyjmowania spiruliny i chlorelli.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 17.06.2013 roku Pani Ania pisze:
Mam 36 lat. Chciałabym trochę oczyścić organizm. Czytałam, że rewelacyjna jest chlorella, tylko proszę powiedzieć, którą wybrać? Oprócz tego, chciałabym ciągle zażywać jakieś witaminy, minerały, na włoski, paznokcie, skórę, obniżenie cholesterolu. Myślałam o spirulinie albo kwasie hialuronowym, bo nawilża i zmniejsza zmarszczki. Ale na ten stronie jest tyle fajnych produktów, że trudno się zdecydować, dlatego, bardzo proszę o pomoc.

Pani Aniu,
wiodącym zadaniem chlorelli jest oczyszczenie naszego organizmy z toksyn. Chlorella jest alga słodkowodną. Na początku przygody z algami zachęcamy Panią do wypróbowania połączenia spiruliny i chlorelli. Jest to jak najbardziej optymalne połączenie dwóch alg, z których spirulina będzie działała wzmacniająco na organizm, uzupełniała wszelkie niedobory witamin, makro i mikroelementów. Chlorella natomiast będzie działała oczyszczająco. Spirulina w swoim składzie zawiera biotynę, a wiec będzie miała zbawienny wpływ na włosy i paznokcie. Jezeli chodzi o kwas hialuronowy, to po 25 roku życia stopniowo zanika proces wytwarzania, w naturalny sposób, kwasu hialuronowego i dlatego niezbędna jest suplementacja dla zachowania jak najdłużej młodego wyglądu, zdrowej i nawilżonej skory. Poniżej przesyłamy bezpośrednie linki do produktów, gdzie znajdują się szczegółowe informacje.

SPIRULINA + CHLORELLA

KWAS HIALURONOWY

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 31.01.2013 roku Pani Elżbieta pisze:
Witam.
Czy przy niedoczynności tarczycy (150 qm) euthyroxu,mogę zażywać chorellę?

Pani Elżbieto,
bardzo prosimy skontaktować się z Pani lekarzem prowadzącym, który rozwieje wszystkie Pani wątpliwości. My niestety nie jestem w stanie w 100% potwierdzić, czy będzie mogła Pani zażywać chlorellę bez przeciwwskazań. Jeżeli będzie Pani potrzebny dokładny skład bardzo prosimy o kontakt. Chlorellę, która oferujemy w naszym sklepie jest alga słodkowodna, a wiec w swoim składzie nie zawiera jodu.
W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl