Pani Barbaro,
jeżeli mogę zaproponować to najlepiej będzie jeżeli zacznie Pani suplementację za pomocą zestawu Spirulina (200 tabletek) + Olej z Czarnego Kminku (200 kapsułek). Bezpośredni link tu KlIK

Spirulina zawiera w swoim składzie białko o bardzo wysokiej przyswajalności, co może wpłynąć na poprawę masy mięśniowej u Pani. Dodatkowo uzupełni ona (jeżeli występują) niedobory witamin i minerałów. Dzięki temu organizm będzie spalał na bieżąco dostarczane substancje, a nie jak prawdopodobnie do tej pory zalegające w Pani ciele, czyli sam siebie i nie mógł nic odłożyć. To właśnie mogło powodować niską masę ciała.

Olej z Czarnego Kminku, który zawiera w swoim składzie olejki eteryczne wykazujące silne działanie antybakteryjne i antyseptyczne, stosowany jest w różnego rodzaju chorobach wrzodowych, zaburzeniach hormonalnych, a także zaburzeniach trawienia. To właśnie Czarny Kminek powinien wpłynąć na poprawę stanu przewodu pokarmowego, a Spirulina dodatkowo ureguluje metabolizm.

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt, chętnie pomożemy.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dzień dobry,
spirulina ma szerokie spektrum zastosowań. Może być stosowana jako maseczka na włosy lub twarz ale przede wszystkim możemy ją spożywać. W przypadku kiedy na opakowaniu jest podana informacja, że spirulina może być tylko i wyłącznie stosowana w celach kosmetycznych, to niestety nie możemy jej spożywać.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Magdo,
bez problemu tabletkę spiruliny można rozkruszyć i dodać do koktajli lub wody.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Małgorzato,
w oferowanych przez nasz sklep spirulinach największą zawartość jodu ma spirulina pacifica oraz spirulina maxima. W przypadku połączenia spiruliny + chlorelli zawartość jodu jest niewielka, ponieważ spirulna jak i chlorella hodowana jest w wodzie słodkiej.
Spirulina maxima zawiera w zalecanej porcji 6 tabletek 27µg,
a spirulina pacifica w zalecanej porcji 6 tabletek zawiera 15,0 µg jodu.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Panie Robercie,
spirulina maxima hodowana jest w Chinach. Produkt posiada pozytywną opinię Głównego Inspektora Sanitarnego, co świadczy o tym, że jest produktem w pełni bezpiecznym dla naszego organizmu.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Marietto,
miejsce hodowli zależy od producenta i rodzaju spiruliny. Dla tych znajdujących się w naszej ofercie, kraj pochodzenia wygląda nastepująco:

Spirulina Maxima (http://sklep.spirulina.pl/produkty/spirulina-maxima-bogactwo-witamin-i-mineralow-z-dodatkiem-jodu) – Chiny
Spirulina Platensis (http://sklep.spirulina.pl/produkty/spirulina-bogactwo-naturalnych-witamin-i-mineralow) – pakowanie, certyfikacja – Niemcy, hodowla na wyspie Hainan
Spirulina Hawajska Pacifica (http://sklep.spirulina.pl/produkty/hawajska-spirulina-pacifica-bogactwo-naturalnych-witamin-i-mineralow) – hodowla i pakowanie na Hawajach (USA)

Z informacji jakie posiadamy, spirulina hawajska posiada certyfikat, który jest odpowiednikiem żywności organicznej.

Każda spirulina, która oferowana jest w naszym sklepie jest produktem naturalnym. Każda, w zależności od sposobu hodowania, również różni się miedzy sobą składem. Najbogatszy skład ma spirulina pacifica. Dodatkowo spiruliny różnią się wielkością jednej tabletki: spirulina maxima zawiera 250 mg czystej spiruliny, spirulina platensis zawiera 400 mg, a spirulina pacifica zawiera 500 mg. Spirulina jako produkt naturalny cechuje się wysoką biodostępnością, aczkolwiek przyswajalność każdego ze składników zależy od naszego organizmu.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Dario,
spirulina zawiera dużą ilość białka, ale też wiele innych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu substancji odżywczych. Sama spirulina nie spowoduje, ze waga ciała nagle stanie się idealna, ale proces dochodzenia do idealnej wagi może znacznie wspomóc poprzez pozytywny wpływ na działanie układu pokarmowego.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Kelp również jest wodorostem, który bogaty jest w składniki odżywcze. Jednakże na podstawie składów szczegółowych jak i działania można tylko porównać oba produkty. Niestety w ofercie naszego sklepu nie posiadamy kelpu i dlatego nie jesteśmy w stanie wyrazić swojej opinii na jego temat, oraz potwierdzić lub zaprzeczyć czy jest dokładnie tym samym produktem co spirulina.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Panie Krzysztofie,
spirulina w proszku może być stosowana jako dodatek do sałatek i różnego rodzaju potraw. Najczęściej służy jako baza do sporządzania koktajli, lub może być tylko rozpuszczona w wodzie i wypita.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Janino,
alga spirulina ma szerokie spektrum zastosowań i powinna działać nawilżająco na naszą skórę (takie działanie wykazuje maseczka ze spiruliny). Efekt wysypki i uczulenia może być wynikiem alergii, co nie powinno mieć miejsca. Ze swojej strony zachęcamy Panią do kontaktu z producentem a-z medica w celu konsultacji z farmaceutom, który na podstawie wiedzy dotyczącej składu i działania produktu będzie mógł udzielić Pani wyczerpującej informacji, dlaczego pojawiła się alergia na spirulinę oraz jak nawilżyć i zregenerować skórę. Z pewnością niezastąpione będą kosmetyki naturalne np. olejek kokosowy, który działa nawilżająco i łagodząco na zmiany skórne.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Katarzyno,
spirulina Royal posiada certyfikat LEFO wydany przez niemiecki instytut zajmujący się badaniem i legalizacją suplementów diety oraz kosmetyków. Dodatkowo każdy produkt ma wydaną pozytywną opinię Głównego Inspektora Sanitarnego, bez którego sprzedaż produktu na terenie Polski byłaby niemożliwa.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Hanno,
problem jaki Pani przedstawiła jest wynikiem być może nadmiernego oczyszczania organizmu. My ze swojej strony zalecamy na okres około dwóch tygodni zaprzestać przyjmowania spiruliny+ chlorelli, a następnie powrócić do zażywania lecz w bardzo ograniczonej dawce. Na początku zalecamy nie przekraczanie przez dwa tygodnie dawki 3 tabletek na dzień. Na przestrzeni ponad 7 lat od kiedy z powodzeniem oferujemy naszym klientom spirulinę + chlorellę nie spotkaliśmy się do tej pory z problemem wysypki. Wysypka może być również spowodowana uczuleniem na któryś ze składników. Czy kiedykolwiek cierpiała Pani na alergie? W przypadku kiedy opisane przez Panią objawy nie ustąpią bardzo prosimy o kontakt z lekarzem, który zleci szczegółowe badania.
Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia.
Zespół Spirulina.pl

Dzień dobry,
spirulina w połączeniu z cynkiem korzystnie wpływa na niedoczynność tarczycy, jednakże nie jestem w stanie stwierdzić czy pomoże zlikwidować guzki na tarczycy. Ze swojej strony zachęcamy do kontaktu z lekarzem endokrynologiem, który na podstawie wyników badań określi odpowiednie leczenie jak również poda przyczynę powstawania guzków.
Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia.
Zespół Spirulina.pl

Pani Agato,
Nie ma odgórnie określonego czasu jak długo należy przyjmować spirulinę. Jest to decyzja w pełni indywidualna.
Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia.
Zespół Spirulina.pl

Dziej dobry,
spirulina to źródło makro i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dzięki tak bogatemu składowi obniża ryzyko zachorowań na raka. W chorobie nowotworowej redukuje negatywne skutki chemioterapii i radioterapii. W ofercie naszego sklepu mamy trzy rodzaje spiruliny: morska ( z dużą zawartością jodu), słodkowodna (zawiera śladowe ilości jodu) oraz spirulina pacifica. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były najwyższej jakości i dlatego z czystym sumieniem polecam każdy z naszych produktów.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Panie Tomaszu,
w celu oczyszczenia organizmu jak i zmniejszenia skutkow alerii polecam zarowno Olej z Czarnego Kminku jak rowniez czysta spiruline lub spiruline w polaczeniu z chlorella. Ponizej przesylam bezposredni link do produktu gdzie najduja sie wszytskie szczegolowe infomacje:

Olej z Czarnego Kminku:
http://sklep.spirulina.pl/produkty/olej-z-czarnego-kminku-znany-od-starozytnosci

Spirulina:
http://sklep.spirulina.pl/produkty/spirulina-bogactwo-naturalnych-witamin-i-mineralow

Spirulina+chlorella:
http://sklep.spirulina.pl/produkty/spirulina-chlorella-naturalne-oczyszczenie-organizmu

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Jadwigo,
spirulina to źródło witamin makro i mikroelementów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. W składzie szczegółowym spiruliny platensis nie ma witaminy K, na którą powinna Pani uważać.
Spirulina jest niezwykle pomocna w procesie regulacji poziomu glukozy we krwi. Najlepszym przelicznikiem na określenie dziennej dawki spiruliny jest: na każde 10 kg masy ciała jedna tabletka, czyli osoba której masa ciała wynosi 60 kg powinna przyjmować 6 tabletek dziennie. Jednakże ze swojej strony zachęcamy do kontaktu z lekarzem prowadzącym , który na podstawie wyników badań oraz szczegółowego składu określi czy nie ma przeciwwskazań w przyjmowaniu spiruliny oraz określi jej dawkę.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Gabrielo,
w niedoczynności tarczycy zalecana jest spirulina z jodem, natomiast przy nadczynności tarczycy najlepsza jest spirulina słodkowodna pozbawiona jodu (lub zawierająca śladową ilość). Tarczyca to gruczoł, który wpływa na w proces metabolizmu oraz gospodarkę wapniowo-fosforową naszego organizmu. Kiedy dochodzi do zaburzenia pracy tarczycy niezbędne jest podjęcie leczenia u lekarza endokrynologa. Dodatkowo ze swojej strony zachęcamy do kontaktu z lekarzem, który na podstawie wyników badań oraz składu szczegółowego spiruliny określi jaka jest dla Pani najlepsza (słodkowodna czy morska). W przypadku kiedy dany produkt nie jest przyjmowany odpowiednio, może zachwiać prace tarczycy.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Beato,
Najłatwiej odpowiedzieć na Pani pytanie poprzez analogię do grzybów leśnych. Tylko niektóre gatunki są jadalne i uwielbiane przez smakoszy, podczas gdy wiele jest trujących i nie nadających się do spożycia. Tak samo jest w przypadku alg – niektóre gatunki, np. spirulina, chlorella są jadalne i zawierają wiele wartości odżywczych. Stanowią one niewielki odsetek wszystkich gatunków alg, które istnieją na świecie. Wiele z tych innych alg może być mniej lub bardziej szkodliwa dla zdrowia, często rozwijają się tez w zanieczyszczonym środowisku. Nawet te zdatne do spożycia algi mogą być szkodliwe, jeśli są hodowane na “dziko” mogą być zanieczyszczone i szkodliwe dla organizmu. Algi oferowane do spożycia są hodowane w ściśle kontrolowanych warunkach, ich jakość potwierdzana jest certyfikatami, a przynajmniej powinny być. Jeśli firmie zależy na jakości to takie certyfikaty będzie posiadała.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Panie Marku,
biotyna w naszych produktach zawarta jest w dwóch suplementach diety: spirulinie – to źródło witamin, makro i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu jak również w kapsułkach regenerujących – które korzystanie wpływają na poprawę wyglądu skóry, włosów i paznokci. Dodatkowo witamina B2 i B6 również jest w składzie szczegółowym spiurliny.

Spirulina:
http://sklep.spirulina.pl/produkty/spirulina-bogactwo-naturalnych-witamin-i-mineralow

Kapsuki regenerujacje:
http://sklep.spirulina.pl/produkty/kapsulki-regenerujace-piekne-wlosy-skora-i-paznokcie

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Panie Macieju,
zawartość spiruliny platensis w jednej tabletce produktu spirulina + chlorella wynosi 340 mg. Natomiast zawartość chlorelli vulgaris to 60 mg. Spirulina 1700 jest produktem 100% naturalnym pozbawionym wszelkiego rodzaju konserwantów i wypełniaczy. Jedna tabletka waży 400 mg i jednocześnie zawiera 400 mg spiruliny platensis.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dzien dobry,
spirulina ma bardzo długi termin przydatności . Zazwyczaj jest to nawet do 4 lub 5 lat od daty produkcji. Na każdym opakowaniu ( w tym przypadku na puszcze) musi być napisana data ważności zakupionego produktu. Data ważności spiruliny podana na opakowaniu jest datą minimalnej przydatności produktu do spożycia. W przypadku, kiedy spirulina była przechowywana w suchym i chłodnym miejscu nie powinna stracić swoich walorów odżywczych.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Doroto,
w ofercie naszego sklepu dostępny jest produkt Spirulina Wapń + Magnez. Jest to produkt w 100% naturalny i jego biodostępność dla naszego organizmu wynosi nawet 96%. Suplementy diety syntetyczne są w małym stopniu przyswajalne przez organizm. Dodatkowo z czystym sumieniem możemy polecić produkt samą czystą spirulinę, która bogata jest w magnez. Jego zawartość w dawce maksymalnej 15 spiruletek wynosi 3500 mg/kg. Spirulina może być stosowana jako dodatkowe uzupełnienie niedoboru magnezu wraz z produktem zaleconym przez lekarza.
Poniżej przesyłamy bezpośredni link do produktu aby mogła Pani dowiedzieć się więcej na jego temat:
http://sklep.spirulina.pl/wapn-magnez-spirulina-serce-miesnie-kosci-p-117.html

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Panie Agnieszko,
spirulina to bogate źródło witamin, makro i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Spirulina przyjmowana zgodnie z zaleceniem producenta nie wykazuje działań ubocznych dla organizmu. Sama spirulina stosowana jako maseczki na twarz powinna wzmocnić płaszcz wodno-lipidowy oraz wspomóc walkę z tzw.”pajączkami”. Przyczyn pękajacych naczynek na naszej skórze jest bardzo dużo: stres, kuracja hormonalna, nagłe zmiany temperatur, pikantne potrawy, słodycze. W przypadku znacznego nasilenia objawów zachęcamy Panią do kontaktu z lekarzem dermatologiem, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Joanno,
spirulina oferowana w naszym sklepie posiada pozytywną opinię Głównego Inspektora Sanitarnego. Produkt, który nie posiada takiego zezwolenia nie może być sprzedawany w Polsce.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dzień dobry,
spirulina to naturalne, bogate źródło witamin makro i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. W chwili obecnej nie stwierdzono poprzez badania kliniczne negatywnej interakcji spiruliny wraz z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Gdyby przeciwwskazane było przyjmowanie spiruliny producent z pewnością taką informację zawarłby w opisie produktu jak również na opakowaniu. Ze swojej strony dodatkowo zachęcamy Panią do kontaktu z lekarzem ginekologiem, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Moniko,
biotyna ma korzystny wpływa na poprawę kondycji włosów, skóry i paznokci. Konieczne jest przyjmowanie witaminy H, jeżeli nadmiernie wypadają nam włosy a paznokcie stają się kruche i łamliwe. Każdy organizm objawia w inny sposób niedobór biotyny jak również jej nadmiar (pojawienie się większego owłosienia pod pachami, okolicach bikini).

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Panie Waldemarze,
jedna tabletka spiruliny ma 1.42 kcal.
W 1.5 g zalecanej dziennej dawki spiruliny w proszku wartość energetyczna wynosi 5 kcal.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Jakubie,
jedna tabletka spiruliny zawiera 400 mg czystej spiruliny platensis. Według składu szczegółowego, udostępnionego przez naszego producenta, zawartość białka w 15 spiruletkach (maksymalnej dawce) wynosi 3.6g.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Gabrielo,
spirulina to czyste i w 100% naturalne źródło witamin, makro i mikroelementów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu, którą spożywamy jako dodatek do koktajli lub zmieszaną tylko z wodą. Spirulina w proszku z powodzeniem znalazła zastosowanie w kosmetyce naturalnej: maseczki na twarz, włosy lub peeling do ciała. Koenzym Q10 i kapsułki z kwasem hialuronowym będą miały zbawienny wpływ na naszą cerę. Przede wszystkim kapsułki z kwasem hialuronowym pomogą nawilżyć i rozświetlić naszą cerę. Spirulinę możemy jeść cały czas, ale również możemy zrobić sobie chwilę przerwy. Wszystko uzależnione jest od naszych preferencji. Podczas suplementacji nasza skóra będzie na bieżąco dostawała zastrzyk witamin i substancji (kwas hialuronowy, koenzym Q10), które z wiekiem zanikają w naszym ciele. Dlatego w chwili, kiedy zaprzestaniemy dostarczać naszemu organizmowi tych cennych substancji po pewnym czasie, kiedy nasz organizm będzie cierpiał na niedobory, nasza skóra może zacząć na nowo robić się sucha i zaczną pojawiać się zmarszczki. W składzie spiruliny niestety nie ma kolagenu.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dzien dobry,
pomimo, że nie ma przeciwwskazań co do spożywania spiruliny w czasie ciąży i nie został zarejestrowany żaden przypadek kiedy mogła zaszkodzić, dla bezpieczeństwa kobiety i dziecka zalecamy wstrzymanie się od spożywania spiruliny w tym okresie. Jeżeli jednak osoba w ciąży chciałaby przyjmować spirulinę, zalecam konsultację z lekarzem prowadzącym. Natomiast w okresie po porodzie, spirulina jest wskazana, ponieważ zawiera szereg witamin i minerałów, które pomogą przywrócić równowagę w organizmie.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Renato,
nie stwierdzono przeciwwskazań w przyjmowaniu kapsułek z kwasem hialuronowym i jednoczesnym używaniu kremu z kwasem migdałowym. Gorąco zachęcamy Panią do dodatkowej konsultacji z dermatologiem, który powinien udzielić szczegółowych informacji, czy stosowanie kremu z kwasem migdałowym wyklucza stosowanie jakiejkolwiek suplementacji doustnej.

Pozdrawiamy i życzmy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Panie Adamie,
każdy suplement diety powinie być przyjmowany zgodnie ze sposobem spożycia napisanym na etykiecie produktu. W przypadku braku takiej informacji bardzo prosimy o kontakt z przedstawicielem sklepu, który w pełni powinien udzielić szczegółowych informacji.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dzien dobry,
spirulinę i chlorellę można bez obaw przyjmować jednocześnie. Spirulina działa wzmacniająco na nasz organizm, natomiast główym zadaniem chlorelli jest detoksykacja naszego organizmu z zalegających toksyn. W ofercie naszego sklepu jest połączenie spiruliny i chlorelli w najbardziej optymalnej dawce (dzienna dawka to 9 tabletek).

SPIRULINA+CHLORELLA

Dodatkowo w asortymencie naszego sklepu posiadamy samą czystą spirulinę i czystą chlorellę.

SPIRULINA

CHLORELLA

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Joanno,
spirulina to czyste źródło witamin i minerałów niezbędnych do funkcjonowania naszego organizmu. Dziecko w wieku 13 lat może bez obaw przyjmować spirulinę, jednakże w ograniczonej dawce (producent zaleca przelicznik: na każde 10 kg masy ciała jedna spiruletka).

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Alino,
spirulina to czyste źródło makro i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Spirulina ma za zadanie wzmocnić nasz organizm i uzupełnić niedobory witaminowe. W opisanym przez Panią przypadku spirulina powinna wspomóc walkę z wypadającymi włosami, ponieważ bogata jest w biotynę, selen, cynk oraz szereg innych ważnych składników, które mają wpływ na poprawę funkcjonowania naszego organizmu.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Aneto,
spirulina w swoim składzie zawiera biotynę, a więc jest pomocna w zatrzymaniu procesu wypadania włosów. Dodatkowo w naszej ofercie posiadamy produkt KAPSUŁKI REGENERUJĄCE, który jest skierowany przede wszystkim na poprawę kondycji skóry, wlosów i paznokci.
W przypadku dodatkowych pytan bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Panie Andrzeju,
spiruline można stosować również w kosmetyce w postaci maseczek na twarz, jednakże nie możemy do końca potwierdzić czy zmieszanie spiruliny ze śmietaną spowoduje znikniecie piegów. Nasi klienci bardzo chwalą sobie nasz produkt i otrzymaliśmy odzew, że jest to świetny produkt w stosowaniu na twarz. Skóra jest bardziej nawilżona, a efekty działania widoczne są gołym okiem.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Kasiu,
dla usuniecia toksyn z organizmu najlepsza będzie chlorella. Kolejnym produktem, który polecamy to połączenie spiruliny + chlorelli. Oba produkty są algami słodkowodnymi w swoim składzie praktycznie nie zawierającymi jodu.

W ofercie naszego sklepu posiadamy również spirulinę morską, która zawiera znaczna ilość jodu w swoim składzie i zazwyczaj jest ona wybierana przez osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy.

W celu rozwiania wszelkich wątpliwości gorąco zachęcamy Panią do kontaktu z Pani lekarzem prowadzącym, który na podstawie wyników badań określi jaka spirulina będzie najlepsza.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Marto,
nie stwierdzono przeciwwskazań do stosowania spiruliny w okresie laktacji. Spirulina to źródło makro i mikroelementów niezbędnych do funkcjonowania każdego organizmu. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości zachęcamy Panią do kontaktu z lekarzem prowadzącym lub pediatrą, który powinien dokładnie określić, czy może Pani przyjmować spirulinę i w jakiej dawce, na podstawie śledzenia rozwoju Pani dziecka. W przypadku potrzeby szczegółowego składu naszego produktu bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Tereso,
na przestrzeni siedmiu lat od kiedy zajmujemy się sprzedażą spiruliny wśród grona kilkudziesięciu tysięcy klientów nie spotkaliśmy się z przypadkiem, aby osoba po zażyciu spiruliny cierpiała na zgagę. Co możemy zasugerować to wstrzymać się ze spożywaniem spiruliny na okres dwóch tygodni, aby upewnić się, że jest ona faktycznie powodem dolegliwości. Po upływie dwóch tygodni, można spróbować powrócić do przyjmowania ale w bardzo ograniczonej dawce (maksymalnie 2 spiruletki dziennie, rano i wieczorem po jednej, obficie popijając wodą). Ponadto, sugerowałbym również kontakt z lekarzem, ponieważ mogą być to objawy bardziej złożonego i poważniejszego schorzenia.
Z naszej strony jesteśmy pewni, ze spirulina nie powoduje opisanych dolegliwości.
W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc Pani wyjaśnić źródło problemu.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Agnieszko,
w ofercie naszego sklepu są dwa rodzaje spirulin: słodkowodna (zawierająca śladową ilość jodu) oraz morska (z dużą zawartością jodu). Przy nadczynności tarczycy zalecana jest spirulina praktycznie pozbawiona jodu czyli spirulina słodkowodna.

SPIRULINA SŁODKOWODNA

Dzieci bez obaw mogą przyjmować spirulinę, ale w odpowiedniej dla nich ich wieku i masy ciała dawce (na każde 10 kg masy ciała producent zaleca przyjmowanie jednej spiruletki).
Dla rozwiania wszelkich wątpliwości zachęcamy Panią do kontaktu z lekarzem prowadzącym, który dokładnie określi jaka spirulina będzie odpowiednia w leczeniu choroby tarczycy. Bardzo prosimy również o kontakt w przypadku potrzeby szczegółowych składów spiruliny.
W przypadku dodatkowych pytań bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Panie Danielu,
spirulina jest suplementem diety i nie może być stosowana jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zawiera ona w swoim składzie witaminy, minerały, mikro i makroelementy oraz wiele innych cennych składników. Działa ona na zasadzie uzupełniania braków w organizmie związanych z dzisiejszym trybem życia lub gdy warzywa i owoce nie dostarczają nam dostatecznej ilości witamin, ponieważ są produkowane na masowa skalę, a nie tak jak kiedyś hodowane aby były pełnowartościowe.
Spirulinę można przyjmować cały czas ale również można robić sobie przerwy i odstawiać na pewien okres.
W przypadku dodatkowych wątpliwości prosimy o kontakt, chętnie odpowiemy na Pana pytania.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Małgorzato,
nie stwierdzono przeciwwskazań w przyjmowaniu spiruliny w chorobie refluxowej żołądka i jelita drażliwego. Dla rozwiania wszystkich wątpliwości bardzo prosimy o kontakt z Pani lekarzem prowadzącym, który rozwieje wszystkie wątpliwości. W przypadku potrzeby szczegółowego składu spiruliny bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Katarzyno,
Odnośnie produkcji spiruliny – jest ona hodowana w Chinach (baseny położone wysoko w górach), aczkolwiek poddawana jest bardzo restrykcyjnym testom, które zapewniają nas, że otrzymujemy algi najwyższej jakości. Taka jest zasada firmy, że dopuszczamy do sprzedaży produkty tylko z najlepszych składników. Sama spirulina jest pakowana w Niemczech, gdzie wymagania co do produktów importowanych z poza Unii Europejskiej są bardzo wysokie, wiec co jakiś czas jest poddawana kontroli jakości. W Polsce, wszystkie produkty które sprzedajemy poddawane są dodatkowej kontroli przez Główny Inspektorat Sanitarny.
Poniżej przesyłamy szczegółowy skład spiruliny platensis (alga słodkowodna). Jedna tabletka czystej spiruliny zawiera 100% spiruliny. Każda spiruletka waży 400 mg oraz zawiera 400 mg spiruliny platensis.

Składniki: Mikroalga Spirulina Platensis.

15 Spiruletek zawiera
Witamina B12 4,7 μg
żelazo 4,2 mg
Kwas pantotenowy 2,4 mg

Wartość odżywcza w 15 sprasowanych Spiruletkach:
Wartość energetyczna kJ/kcal 90kJ/22kcal
Białko 3,6g
Węglowodany 0,8g
Tłuszcz 0,4g

Skład szczegółowy:

Aminokwasy egzogenne ok. %
Izoleucyna 5,2
Leucyna 9,5
Lizyna 5,2
Metionina 1,3
Fenyloalanina 5,1
Treonina 5,7
Tryptofan 2,6
Walina 6,0

Minerały / Mikroelementy ok. mg/kg
Wapń (Ca) 4300
Fosfor (P) 8200
Żelazo (Fe) 700
Sód (Na) 7200
Chlor (Cl) 640
Magnez (Mg) 3500
Mangan (Mn) 31
Cynk (Z) 32
Potas (K) 1000
Selen (Se) <1,0 Chrom (Cr) 1,5Witaminy ok. mg/kg Biotyna (H) 1,32 Cyjanokobalamina (B12) 0,79 Kwas pantotenowy 409,0 Kwas foliowy 1,75 Inozyt 350,0 Kwas nikotynowy 148,0 Pyrydoksyna (B6) 3,3 Ryboflawina (B2) 23,3 Tiamina (B1) 20,0 Tokoferol (E) 10,0 Karotenoidy łącznie 3380-4130 (w tym beta-karoten) 1000 Chlorofil A 11800Nienasycone kwasy tłuszczowe ok. mg/kg Kwas linolowy (C18) 13650 Kwas gamma-linolenowy (C18) 13910 Nasycone kwasy tłuszczowe Kwas mirystynowy (C14) 130 Kwas palmitynowy (C16) 30225Dodatkowo polecamy Pani dwa nasze produkty, które będą bardzo pomocne przy Pani schorzeniu:KWAS HIALURONOWY

FLEXI BEL

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Ilono,
poniżej przesyłamy szczegółowy skład produktu Spirulina Wapn + Magnez:

SPIRULINA+WAPŃ+MAGNEZ

Skład:
1 Spiruletka zawiera [mg]: % zalecanej dziennej porcji do spożycia:

– Spirulina platensis 323,3 mg

w tym:
Witamina B12 0,26 mg =>10,67%
Kwas pantotenowy 0,15 mg => 2,5%
– Wapń (z Lithothamnium calcareum) 21,34 mg => 2,67%
– tlenek magnezu 10 mg 2,67

Podane wartości podlegają odchyleniom charakterystycznym dla produktów naturalnych.
Zastosowanie:
· pomocna w leczeniu osteoporozy,
· wspomaga dobry stan zdrowia kości i zębów,
· zmniejsza ryzyko chorób serca, udarów, nowotworów jelit oraz kamieni nerkowych,
· ułatwia wchłanianie witaminy B12,
· reguluje układ krzepnięcia.

Dawkowanie: Po 2 spiruletki 3 razy dziennie.

Dla dziecka zalecamy przyjmowanie na początku jednej spiruletki dziennie. Nasz produkt charakteryzuje duża biodostępność wapnia i magnezu (jest on wchłanialny całkowicie przez nasz organizm).
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Ewo,
w ofercie naszego sklepu są dostępne dwa rodzaje spiruliny: spirulina maxima (spirulina morska, która w swoim składzie zawiera znaczne ilości jodu, jedna tabletka zawiera 100% czystej spiruliny i waży 250 mg) i spirulina platensis (spirulina słodkowodna, która w swoim składzie zawiera śladowe ilości jodu, jedna tabletka zawiera 100% czystej spiruliny i waży 400 mg).

Jeżeli zaleceniem Pani lekarza prowadzącego jest przyjmowanie większej ilości jodu wtedy odpowiednim wyborem będzie Spirulina maxima, która w swoim składzie zawiera znaczną ilość jodu. W celu rozwiana wszelkich wątpliwości bardzo prosimy o kontakt z Pani lekarzem prowadzącym, który udzieli odpowiedzi którą spirulinę wybrać.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Kingo,
spirulina 600 sztuk jest to alga sproszkowana pozbawiona otoczki.
W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Gosiu,
spirulina zawiera w swoim składzie witaminy, minerały, mikro i makroelementy oraz wiele innych cennych składników. Jeżeli mógłbym doradzić to poleciłbym Pani Spirulinę + Wapń + Magnez. Zawiera ona zwiększona ilość wapnia i magnezu, które posiadają bardzo dużą biodostępność, czyli wchłanialność przez nasz organizm.
Jest to suplement diety, który uzupełnia braki w organizmie człowieka i nie ma wpływu na inne leki. Jednak dla bezpieczeństwa proszę skontaktować się z Pani lekarzem prowadzącym.
Poniżej przesyłamy bezpośredni link do produktu aby mogła Pani dowiedzieć się więcej na jego temat:
SPIRULINA WAPŃ+MAGNEZ
Jeżeli chodzi o dzienną dawkę to zaleca się 6 spiruletek dziennie.
W przypadku dodatkowych wątpliwości proszę o kontakt, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Magdaleno,
w ofercie naszego sklepu dostępna jest spirulina maxima (jest to alga morska, która w swoim składzie zawiera znaczną ilość jodu, dodatkowo jedna tabletka zawiera 250 mg czystej spiruliny) oraz spirulina platensis (alga słodkowodna, która w swoim składzie zawiera bardzo śladowe ilości jodu, jedna tabletka zawiera 400 mg czystej spiruliny). Nasza firma stawia na produkty wysokiej jakości i dlatego z czystym sumieniem polecamy oba produkty. Spirulina morska została wprowadzona do sprzedaży na prośbę wielu naszych klientów, którzy cierpią na choroby tarczycy i w swojej codziennej diecie muszą dodatkowo uzupełniać jod.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Iwono,
Spirulina, dzięki zróżnicowanemu składowi, stosowana jest w przypadkach:
· anemii – korzystnie wpływa na zwiększenie ilości czerwonych krwinek,
· cukrzycy – pomaga w regulacji poziomu glukozy we krwi,
· wrzodów żołądka – ma pozytywny wpływ na podrażnione ścianki żołądka, gdyż pomaga pokryć je warstwą ochronną,
· niewydolności trzustki – wspiera poprawną gospodarkę enzymów trawiennych oraz zmniejsza bóle i opuchliznę jamy brzusznej,
· chorób wątroby – jest pomocna w usuwaniu przewlekłych stanów chorobowych, wzmaga jej zdolność regeneracji,
· zapobiegania utraty białych ciałek krwi (leukocytów) – zwłaszcza po leczeniu radio i chemioterapią,
· zatruć metalami ciężkimi – stymuluje usuwanie z organizmu niebezpiecznych stężeń ołowiu, kadmu i rtęci,
· nadciśnienia i niedociśnienia tętniczego – pomaga w jego regulacji.

W przypadku niedoczynności tarczycy bardzo prosimy o kontakt z Pani lekarzem prowadzącym czy zaleca spirulinę słodkowodną (nie zawierająca jodu) czy morską (z dużą zawartością jodu).
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Magdaleno,
nie ma przeciwwskazań do łączenia spiruliny z innymi suplementami diety. Spirulina jest źródłem witamin, minerałów, makro i mikroelementów oraz wielu innych cennych substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Zofio,
spirulina jest suplementem diety, a nie lekiem. Zawiera ona w swoim składzie witaminy, minerały, mikro i makro elementy oraz wiele innych cennych składników. Działa ona na zasadzie uzupełniania braków w organizmie związanych z dzisiejszym trybem życia lub gdy warzywa i owoce nie dostarczają nam dostatecznej ilości witamin, ponieważ są produkowane na masową skalę, a nie tak jak kiedyś hodowane aby były pełnowartościowe.
Spirulinę można przyjmować cały czas ale również można robić sobie przerwy i odstawiać na pewien okres.
W przypadku dodatkowych wątpliwości prosimy o kontakt, chętnie odpowiemy na Pani pytania.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Barbaro,
bardzo prosimy, aby skontaktowała się Pani ze swoim lekarzem prowadzącym, ponieważ nie jestem w stanie określić czy nie ma przeciwwskazań w łączeniu spiruliny z przedstawionymi przez Panią lekami. W przypadku, kiedy potrzebowałaby Pani dokładnego składu naszego produktu bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Panie Pawle,
w odpowiedzi na pytanie, zacznę od pochodzenia spiruliny – jest ona produkowana w Chinach, jednak farma z którą współpracujemy została wybrana ponieważ oferuje produkt najwyższej jakości i spełnia normy certyfikatów ISO 9001:2000. Spirulina słodkowodna, którą oferujemy w naszym sklepie, jest hodowana w wysokogórskich basenach w wysoko zmineralizowanej wodzie.Potwierdziliśmy zapewnienie chińskich producentów, badaniami w niemieckim instytucie zajmującym się legalizacją suplementów diety. Produkt ten otrzymał przede wszystkim zgodą na sprzedaż w całej Unii Europejskiej, zgodnie z ustalonymi normami. Każdy suplement diety, który otrzymał pozytywną opinię Głównego Inspektora Sanitarnego, musi mieć taki sam skład jak przedstawiony do GIS-u. Dodatkowo nasza spirulina przeszła pozytywnie badania w instytucie w Niemczech, który zajmuje się legalizacją suplementów diety, gdzie uzyskała certyfikat LEFO. Dokonując zakupu spiruliny warto poprosić sprzedawcę o taki certyfikat.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Panie Sławomirze,
spirulina pomocna jest w regulacji ciśnienia krwi. Poniżej przesyłam bezpośredni link do produktu, gdzie znajdują się szczegółowe informacje na temat dobroczynnego działania spiruliny.

SPIRULINA PLATENSIS

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Ilono,
Spirulina Royal jest algą słodkowodną. Hodowana jest w Chinach w wysokogórskich basenach wodnych. Baseny są wlasnością niemieckiej firmy Natura Vitalis. Na wszystkie oferowane przez nas produkty posiadamy certyfikaty i niezbędne zezwolenia z GIS-u. Pragnę również poinformować, że z powodu dużego zainteresowania tym produktem w chwili obecnej nie jest on dostępny w naszym magazynie. Oczekujemy, z centrali firmy z Niemiec, na dostawę Spiruliny Royal, która powinna być w przeciagu 14 dni.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Ewo,
spirulina słodkowodna hodowana jest w zamkniętych basenach ze słodką wodą, w przeciwieństwie do spiruliny morskiej, która rośnie w wodzie morskiej. Najważniejszą różnicą jest zawartość jodu: spirulina słodkowodna go nie zawiera w przeciwieństwie do spiruliny morskiej.
W przypadku pojawienia się dodatkowych pytań lub wątpliwości bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Agnieszko,
w przypadku niedoczynności tarczycy zalecana jest spirulina morska, która zawiera w swoim składzie jod. Natomiast gdy osoba ma nadczynność tarczycy powinna przyjmować spirulinę słodkowodna, ponieważ nie ma ona w swoim składzie jodu. Obie te spiruliny będą regulowały wydzielanie hormonów tarczycy w zależności od jej stanu.
Najlepiej jest jednak skontaktować się z lekarzem prowadzącym i zasięgnąć jego opinii.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Małgorzato,
bez obaw można podawać spirulinę siedmiolatkowi. Dla określenia dawki najlepiej jest skorzystać z przelicznika: na każde 10 kg masy ciała jedna spiruletka dziennie. Jeżeli chodzi o pobudzenie wzrostu, myślę że niezbędna będzie wizyta u lekarza endokrynologa, który dokładnie określi sposób leczenia i być może zaleci przyjmowanie hormonu wzrostu.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Małgorzato,
spirulina jest bogatym źródłem witamin, makro i mikroelementów niezbędnych każdemu organizmowi. Podczas walki z rakim organizm jest osłabiony, dlatego bardzo ważne jest włączenie dodatkowo preparatów wzmacniających. Chlorella ma działanie bardziej oczyszczające, ale również jest bardzo pomocna w walce z choroba. Poniżej przesyłamy bezpośredni link do spiruliny i chlorelli, gdzie znajdują się szczegółowe informacje na temat alg.

1. Spirulina + chlorella
2. Spirulina

W przypadku dodatkowych pytań bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Zofio,
Natura Vitalis oferuje jedynie spirulinę słodkowodną. Różnica dotyczy wielkości opakowania, które zawierają 200, 500, 1000, 1500 spiruletek oraz w chwili obecnej posiadamy w sprzedaży 1700 spiruletek (jest to edycja limitowana, a ilość opakowań jest ograniczona). Im większe opakowanie oferowane przez firmę Natura Vitalis tym bardziej sie opłaca, przeliczając na koszt spożywania jednej spiruletki.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Mario,
podczas przyjmowania spiruliny+ chlorelli może (ale nie musi) wystąpić niepożądany objaw nasilenia trądziku, jednak powinien on szybko minąć.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dzien dobry,
spirulina + zelazo może być przyjmowana przez psa i jego organizm może reagować pozytywnie. Jednak dla pewności najlepiej skontaktować się z lekarzem weterynarii.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Kasiu,
zapalenia tarczycy Hashimoto jest najczęstszą przyczyną niedoczynności tego gruczołu. Spirulina korzystnie wpływa na pracę tarczycy. W przypadku niedoczynności zaleca się przyjmowanie spiruliny morskiej, która w swoim składzie zawiera jod. Ponizej przesyłamy bezpośredni link do takiego produktu aby mogła Pani dowiedzieć się więcej.

SPIRULINA MAXIMA

Jeżeli chciałby Pani zdecydować się na przyjmowanie spiruliny, zalecamy konsultację z lekarzem prowadzącym. Bedzie on w stanie, po sprawdzeniu składu, ocenić czy nie ma przeszkód w przyjmowaniu spiruliny podczas gdy przyjmuje już Pani Euthyrox.
W przypadku dodatkowych wątpliwości prosimy o kontakt, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Panie Tomaszu,
w naszym produkcie Spirulina + chlorella zawartość jodu jest bardzo znikoma. Polecana jest dla osób, które cierpią na nadczynność tarczycy. Natomiast spirulina morska w swoim składzie zawiera jod i zalecana jest dla osób z niedoczynnością tarczycy. Ponizej przesyłam link do produktu Spirulina 600 w składzie której zawarty jest jod.

SPIRULINA MAXIMA

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Regino,
spirulina morska zalecana jest przy niedoczynności tarczycy, ponieważ w swoim składzie zawiera jod.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Mariolo,
najlepszym sposobem na przekonanie się czy spirulina będzie w Pani przypadku pomocna, będzie kontakt z lekarzem prowadzącym, który rozwieje wszelkie wątpliwości po zapoznaniu się ze szczegółowym składem spiruliny. Jeżeli będzie Pani potrzebować skład spiruliny, która oferujemy proszę o kontakt, prześlemy go dla Pani w załączniku.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dzien dobry,
jedna tabletka zawiera 100% czystej Spiruliny platensis pozbawionej wypełniaczy i konserwantów. Zawartość spiruliny w jednej tabletce to 400 mg.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Barbaro,
jedna tabletka w produkcie Spirulina + chlorella waży 400 mg. Zawartość czystej spiruliny w jednej spiruletce to 340 mg, a 60 mg to chlorella. Natomiast w produkcie Spirulina Wapn + Magnez zawartość czystej spiruliny wynosi 323,3 mg a reszta to naturalny wapń pozyskiwany z algi Lithothamnium calcareum oraz tlenek magnezu.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Tereso,
w problemach z tarczycą zalecane jest przyjmowanie spiruliny. Jeżeli jest to niedoczynność to powinno się zażywać spirulinę z jodem, czyli morską. Przyczynia się ona do prawidłowej produkcji hormonów tarczycy. Ponizej przesylam bezposredni link do takiego produktu:
SPIRULINA MAXIMA

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.
Zespół Spirulina.pl

Pani Joanno,
chlorella oczyszcza organizm z metali ciężkich. Jednak przyjmowanie tego suplementu w czasie karmienia piersią powinno być uzgodnione z Pani lekarzem prowadzącym, który określi czy można i w jakich dawkach go stosować. Jeżeli będzie Pani potrzebować, wyślę szczegółowy skład produktu aby lekarz mógł się z nim zapoznać, a także stwierdzić czy będzie on pomocny i bezpieczny w odtruwaniu tak małego dziecka.
Jeżeli będzie Pani miała dodatkowe pytania prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

—————————————————————————————————————————————————————————————————–

Pani Joanno,
poniżej przesyłamy szczegółowe składy spiruliny i chlorelli. W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt.

1. Spirulina:
Składniki:
Mikroalga Spirulina Platensis.

15 Spiruletek zawiera:
Witamina B12 4,7 μg
Żelazo 4,2 mg
Kwas pantotenowy 2,4 mg

Wartość odżywcza w 15 sprasowanych Spiruletkach:
Wartość energetyczna kJ/kcal 90kJ/22kcal
Białko 3,6g
Węglowodany 0,8g
Tłuszcz 0,4g

Skład szczegółowy:

Aminokwasy egzogenne ok. %
Izoleucyna 5,2
Leucyna 9,5
Lizyna 5,2
Metionina 1,3
Fenyloalanina 5,1
Treonina 5,7
Tryptofan 2,6
Walina 6,0

Minerały / Mikroelementy ok. mg/kg
Wapń (Ca) 4300
Fosfor (P) 8200
Żelazo (Fe) 700
Sód (Na) 7200
Chlor (Cl) 640
Magnez (Mg) 3500
Mangan (Mn) 31
Cynk (Z) 32
Potas (K) 1000
Selen (Se) <1,0 Chrom (Cr) 1,5Witaminy ok. mg/kg Biotyna (H) 1,32 Cyjanokobalamina (B12) 0,79 Kwas pantotenowy 409,0 Kwas foliowy 1,75 Inozyt 350,0 Kwas nikotynowy 148,0 Pyrydoksyna (B6) 3,3 Ryboflawina (B2) 23,3 Tiamina (B1) 20,0 Tokoferol (E) 10,0 Karotenoidy łącznie 3380-4130 (w tym beta-karoten) 1000 Chlorofil A 11800Nienasycone kwasy tłuszczowe ok. mg/kg Kwas linolowy (C18) 13650 Kwas gamma-linolenowy (C18) 13910 Nasycone kwasy tłuszczowe Kwas mirystynowy (C14) 130 Kwas palmitynowy (C16) 302252. Spirulina + Chlorella:Wartość odżywcza 9 Spiruletek:Energia kJ/Kcal 54kJ/13kcal Białko 2,2g Węglowodany 0,5g Tłuszcz 0,2g9 prasowanych Spiruletek zawiera: Spirulina platensis 3060mg Chlorella vulgares 540mg Witamina B12 3,0μg Kwas pantotenowy 1,3mg Żelazo 3,4mg [/av_toggle] [av_toggle title='Dnia 30.08.2012 roku Pani Ewelina pisze:
Witam serdecznie.
Chciałabym podawać spirulinę swoim córkom. 5 i 3 latka. W jakich dawkach i ile razy dziennie. Dysponuje spiruliną w proszku. Bedę bardzo wdzięczna za odpowiedz. Mam nadzieję że spirulina pomoże nam zwalczyć ciągle powracającą anemię.
Dziekuję’ tags=” av_uid=’av-bkmcqp’]
Pani Ewelino,
jeżeli chciałby Pani podawać spirulinę swoim dzieciom należy przed tym skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który będzie mógł dokładnie określić i w jakich dawkach mogłyby one przyjmować ten suplement. W przypadku dzieci bardzo ważne jest aby zwrócić uwagę na ich ciągły rozwój. Jeżeli będzie Pani miała dodatkowe pytania prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Panie Pawle,
każdy produkt dobrej jakości powinien posiadać certyfikat, być produktem w 100% naturalnym pozbawionym konserwantów i wypełniaczy.
Przykładowo jeżeli jedna spiruletka zawiera 400 mg spiruliny to powinna również ważyć 400 mg, co świadczy, że produkt jest w 100% naturalny pozbawiony wypełniaczy. Jeżeli chodzi o przyjmowanie
spiruliny i chlorelli w proszku to zdania są podzielone ze względu na specyficzny smak alg. Niektórzy nie tolerują przyjmowania spiruliny w
proszku, dlatego algi w tabletkach są wygodnym rozwiązaniem. Działanie spiruliny zarówno w proszku jak i w tabletkach będzie takie same. Spirulinę można przyjmować zarówno na czczo jak również po posiłku.
Prawdopodobnie autor książki miał na myśli spożywanie dużych ilości alg w formie wodorostów a nie w formie tabletek.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Elżbieto,
spirulinę i chlorellę można stosować w przypadkach, które Pani napisała ale należy skontaktować się z lekarzem, aby uniknąć nieprzewidzianych powikłań. Trzeba pamiętać, że każdy organizm jest inny i inaczej też reaguje na dany suplement. Lekarz znając Pani przebieg choroby, ciąży itp będzie mógł dokładnie określić czy i w jakich dawkach można przyjmować spirulinę i chlorellę.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Pani Ewo,
w spirulinie znajduje się chlorofil, wiec nie można powiedzieć że mają one różny wpływ na organizm.
W przypadku dodatkowych wątpliwości prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Panie Sebastianie,
spirulina, którą oferujemy jest algą słodkowodną o bardzo małej zawartości jodu. W jednej tabletce znajduje się 0.16 µg jodu.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Panie Mirosławie,
nie ma przeciwwskazań do stosowania spiruliny przy astmie oskrzelowej. Zalecałbym jednak dużo bardziej skuteczniejszy produkt jakim jest Olej z Czarnego Kminku, który przede wszystkim łagodzi objawy astmy (zmniejszając odpowiedź immunologiczną). Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie z opisem produktu. Poniżej przesyłam bezpośredni link.
W przypadku dodatkowych wątpliwości prosimy o kontakt.Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

LINK

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl