Dnia 30.04.2015 roku Pani Barbara pisze:
Witam. Mam niedowagę 47 kg. przy wzroście 164. Lat 45, jestem zdrowa, czasem odzywają się wrzody na dwunastnicy, które są zaleczone. Jestem osobą energiczną i wszystko co wykonuję to szybko, choć chciałabym zwolnic niejednokrotnie to nie mogę. Mam pytanie, czy powinnam zastosować samą spirulinę, czy z dodatkiem chlorelli, czy może z czymś innym żeby poprawić swoją kondycję wagę ? Wcześniej tych produktów nie próbowałam. Będę wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam Barbara

Pani Barbaro,
jeżeli mogę zaproponować to najlepiej będzie jeżeli zacznie Pani suplementację za pomocą zestawu Spirulina (200 tabletek) + Olej z Czarnego Kminku (200 kapsułek). Bezpośredni link tu KlIK

Spirulina zawiera w swoim składzie białko o bardzo wysokiej przyswajalności, co może wpłynąć na poprawę masy mięśniowej u Pani. Dodatkowo uzupełni ona (jeżeli występują) niedobory witamin i minerałów. Dzięki temu organizm będzie spalał na bieżąco dostarczane substancje, a nie jak prawdopodobnie do tej pory zalegające w Pani ciele, czyli sam siebie i nie mógł nic odłożyć. To właśnie mogło powodować niską masę ciała.

Olej z Czarnego Kminku, który zawiera w swoim składzie olejki eteryczne wykazujące silne działanie antybakteryjne i antyseptyczne, stosowany jest w różnego rodzaju chorobach wrzodowych, zaburzeniach hormonalnych, a także zaburzeniach trawienia. To właśnie Czarny Kminek powinien wpłynąć na poprawę stanu przewodu pokarmowego, a Spirulina dodatkowo ureguluje metabolizm.

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt, chętnie pomożemy.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 12.02.2014 roku Pani Magdalena pisze:
Zakupiłam spirulinę sproszkowaną w aptece przez internet.Mam pytanie ,czy mogę ten proszek dodawać do jedzenia ,czy można go używać tylko w celach kosmetycznych ,np do maseczek itd.

Dzień dobry,
spirulina ma szerokie spektrum zastosowań. Może być stosowana jako maseczka na włosy lub twarz ale przede wszystkim możemy ją spożywać. W przypadku kiedy na opakowaniu jest podana informacja, że spirulina może być tylko i wyłącznie stosowana w celach kosmetycznych, to niestety nie możemy jej spożywać.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 12.02.2014 roku Pani Magdalena pisze:
Czy możliwe jest rozkruszanie tabletek spiruliny w przypadku gdy osoba chora ma problemy z łykaniem. Czy można rozgniecioną tabletkę podawać z wodą bądź jogurtem?

Pani Magdo,
bez problemu tabletkę spiruliny można rozkruszyć i dodać do koktajli lub wody.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 31.01.2014 roku Pani Małgorzata pisze:
Chciałabym zakupić spirulinę z większą zawartoscią jodu. Czy spirulina+chlorella ma wtedy mniejsze stężenie tych dobrodziejstw? Którą najlepiej stosować?

Pani Małgorzato,
w oferowanych przez nasz sklep spirulinach największą zawartość jodu ma spirulina pacifica oraz spirulina maxima. W przypadku połączenia spiruliny + chlorelli zawartość jodu jest niewielka, ponieważ spirulna jak i chlorella hodowana jest w wodzie słodkiej.
Spirulina maxima zawiera w zalecanej porcji 6 tabletek 27µg,
a spirulina pacifica w zalecanej porcji 6 tabletek zawiera 15,0 µg jodu.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 29.01.2014 roku Pan Robert pisze:
W jakim kraju jest uprawiana spirulina maxima?

Panie Robercie,
spirulina maxima hodowana jest w Chinach. Produkt posiada pozytywną opinię Głównego Inspektora Sanitarnego, co świadczy o tym, że jest produktem w pełni bezpiecznym dla naszego organizmu.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 16.01.2014 roku Pani Marietta pisze:
Gdzie dokładnie jest hodowana spirulina i jakie są miedzy nimi różnice?

Pani Marietto,
miejsce hodowli zależy od producenta i rodzaju spiruliny. Dla tych znajdujących się w naszej ofercie, kraj pochodzenia wygląda nastepująco:

Spirulina Maxima (http://sklep.spirulina.pl/produkty/spirulina-maxima-bogactwo-witamin-i-mineralow-z-dodatkiem-jodu) – Chiny
Spirulina Platensis (http://sklep.spirulina.pl/produkty/spirulina-bogactwo-naturalnych-witamin-i-mineralow) – pakowanie, certyfikacja – Niemcy, hodowla na wyspie Hainan
Spirulina Hawajska Pacifica (http://sklep.spirulina.pl/produkty/hawajska-spirulina-pacifica-bogactwo-naturalnych-witamin-i-mineralow) – hodowla i pakowanie na Hawajach (USA)

Z informacji jakie posiadamy, spirulina hawajska posiada certyfikat, który jest odpowiednikiem żywności organicznej.

Każda spirulina, która oferowana jest w naszym sklepie jest produktem naturalnym. Każda, w zależności od sposobu hodowania, również różni się miedzy sobą składem. Najbogatszy skład ma spirulina pacifica. Dodatkowo spiruliny różnią się wielkością jednej tabletki: spirulina maxima zawiera 250 mg czystej spiruliny, spirulina platensis zawiera 400 mg, a spirulina pacifica zawiera 500 mg. Spirulina jako produkt naturalny cechuje się wysoką biodostępnością, aczkolwiek przyswajalność każdego ze składników zależy od naszego organizmu.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 16.01.2014 roku Pani Daria pisze:
Czy spirulina pomaga w utrzymywaniu stałej wagi? Chcę przytyć. Przeczytałam w jednym z artykułów aby do codziennej diety dodać spirulinę.

Pani Dario,
spirulina zawiera dużą ilość białka, ale też wiele innych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu substancji odżywczych. Sama spirulina nie spowoduje, ze waga ciała nagle stanie się idealna, ale proces dochodzenia do idealnej wagi może znacznie wspomóc poprzez pozytywny wpływ na działanie układu pokarmowego.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 08.01.2014 roku Pani Patrycja pisze:
Czy kelp to jest to samo co spirulina?

Kelp również jest wodorostem, który bogaty jest w składniki odżywcze. Jednakże na podstawie składów szczegółowych jak i działania można tylko porównać oba produkty. Niestety w ofercie naszego sklepu nie posiadamy kelpu i dlatego nie jesteśmy w stanie wyrazić swojej opinii na jego temat, oraz potwierdzić lub zaprzeczyć czy jest dokładnie tym samym produktem co spirulina.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 18.12.2013 roku Pan Krzysztof pisze:
Jak spożywać spirulinę w proszku? Dodawać ją do potraw, rozpuszczać w wodzie, spożywać bezpośrednio?

Panie Krzysztofie,
spirulina w proszku może być stosowana jako dodatek do sałatek i różnego rodzaju potraw. Najczęściej służy jako baza do sporządzania koktajli, lub może być tylko rozpuszczona w wodzie i wypita.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 10.12.2013 roku Pani Janina pisze:
Użyłam spiruliny zakupionej w aptece - dystrybutor a-z medica. Problem mój jest taki, że dostałam wysypki na twarzy i wysuszyła mi się skóra. Wyglądam okropnie. Chyba przestanę brać, a to po 4 tabletkach...

Pani Janino,
alga spirulina ma szerokie spektrum zastosowań i powinna działać nawilżająco na naszą skórę (takie działanie wykazuje maseczka ze spiruliny). Efekt wysypki i uczulenia może być wynikiem alergii, co nie powinno mieć miejsca. Ze swojej strony zachęcamy Panią do kontaktu z producentem a-z medica w celu konsultacji z farmaceutom, który na podstawie wiedzy dotyczącej składu i działania produktu będzie mógł udzielić Pani wyczerpującej informacji, dlaczego pojawiła się alergia na spirulinę oraz jak nawilżyć i zregenerować skórę. Z pewnością niezastąpione będą kosmetyki naturalne np. olejek kokosowy, który działa nawilżająco i łagodząco na zmiany skórne.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 15.11.2013 roku Pani Katarzyna pisze:
Czy Spirulina Royal posiada certyfikat?

Pani Katarzyno,
spirulina Royal posiada certyfikat LEFO wydany przez niemiecki instytut zajmujący się badaniem i legalizacją suplementów diety oraz kosmetyków. Dodatkowo każdy produkt ma wydaną pozytywną opinię Głównego Inspektora Sanitarnego, bez którego sprzedaż produktu na terenie Polski byłaby niemożliwa.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 01.11.2013 roku Pani Hanna pisze:
Zażywam spirulinę i odczuwam swędzenie. Biorę tabletki od dwóch dni, czy tak ma być? Jak długo mogę mieć wysypkę? Co mam robić?

Pani Hanno,
problem jaki Pani przedstawiła jest wynikiem być może nadmiernego oczyszczania organizmu. My ze swojej strony zalecamy na okres około dwóch tygodni zaprzestać przyjmowania spiruliny+ chlorelli, a następnie powrócić do zażywania lecz w bardzo ograniczonej dawce. Na początku zalecamy nie przekraczanie przez dwa tygodnie dawki 3 tabletek na dzień. Na przestrzeni ponad 7 lat od kiedy z powodzeniem oferujemy naszym klientom spirulinę + chlorellę nie spotkaliśmy się do tej pory z problemem wysypki. Wysypka może być również spowodowana uczuleniem na któryś ze składników. Czy kiedykolwiek cierpiała Pani na alergie? W przypadku kiedy opisane przez Panią objawy nie ustąpią bardzo prosimy o kontakt z lekarzem, który zleci szczegółowe badania.
Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia.
Zespół Spirulina.pl

Dnia 01.11.2013 roku Pani Karolina pisze:
Spirulina + Cynk, czy pomoże zlikwidować guzki na tarczycy?

Dzień dobry,
spirulina w połączeniu z cynkiem korzystnie wpływa na niedoczynność tarczycy, jednakże nie jestem w stanie stwierdzić czy pomoże zlikwidować guzki na tarczycy. Ze swojej strony zachęcamy do kontaktu z lekarzem endokrynologiem, który na podstawie wyników badań określi odpowiednie leczenie jak również poda przyczynę powstawania guzków.
Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia.
Zespół Spirulina.pl

Dnia 01.11.2013 roku Pani Agata pisze:
Spirulina + Chlorella, przez jaki czas trzeba ten suplement spożywać?

Pani Agato,
Nie ma odgórnie określonego czasu jak długo należy przyjmować spirulinę. Jest to decyzja w pełni indywidualna.
Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia.
Zespół Spirulina.pl

Dnia 31.10.2013 roku Pani Beata pisze:
Proszę o podpowiedź, która spirulina będzie pomocna przy chorobie nowotworowej piersi?

Dziej dobry,
spirulina to źródło makro i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dzięki tak bogatemu składowi obniża ryzyko zachorowań na raka. W chorobie nowotworowej redukuje negatywne skutki chemioterapii i radioterapii. W ofercie naszego sklepu mamy trzy rodzaje spiruliny: morska ( z dużą zawartością jodu), słodkowodna (zawiera śladowe ilości jodu) oraz spirulina pacifica. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były najwyższej jakości i dlatego z czystym sumieniem polecam każdy z naszych produktów.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 29.10.2013 roku Pan Tomasz pisze:
Jaki rodzaj spiruliny polecicie na zlikwidowanie lub zmniejszenie skutków alergicznych oraz oczyszczania wewnętrznego. Nie zależy mi na utracie wagi - trenuję intensywnie.

Panie Tomaszu,
w celu oczyszczenia organizmu jak i zmniejszenia skutkow alerii polecam zarowno Olej z Czarnego Kminku jak rowniez czysta spiruline lub spiruline w polaczeniu z chlorella. Ponizej przesylam bezposredni link do produktu gdzie najduja sie wszytskie szczegolowe infomacje:

Olej z Czarnego Kminku:
http://sklep.spirulina.pl/produkty/olej-z-czarnego-kminku-znany-od-starozytnosci

Spirulina:
http://sklep.spirulina.pl/produkty/spirulina-bogactwo-naturalnych-witamin-i-mineralow

Spirulina+chlorella:
http://sklep.spirulina.pl/produkty/spirulina-chlorella-naturalne-oczyszczenie-organizmu

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 28.10.2013 roku Pani Jadwiga pisze:
Czy mogę przyjmować spirulinę jak jestem po operacji serca i nie będzie rozrzedzała mi krwi? Mam wymienioną zastawkę i baypas. Muszę uważać na witaminę K. W jakich ilościach mogę przyjmować spirulinę jeśli mam cukrzycę typu 2?

Pani Jadwigo,
spirulina to źródło witamin makro i mikroelementów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. W składzie szczegółowym spiruliny platensis nie ma witaminy K, na którą powinna Pani uważać.
Spirulina jest niezwykle pomocna w procesie regulacji poziomu glukozy we krwi. Najlepszym przelicznikiem na określenie dziennej dawki spiruliny jest: na każde 10 kg masy ciała jedna tabletka, czyli osoba której masa ciała wynosi 60 kg powinna przyjmować 6 tabletek dziennie. Jednakże ze swojej strony zachęcamy do kontaktu z lekarzem prowadzącym , który na podstawie wyników badań oraz szczegółowego składu określi czy nie ma przeciwwskazań w przyjmowaniu spiruliny oraz określi jej dawkę.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 28.10.2013 roku Pani Gabriela pisze:
Mam dylemat i szukam odpowiedzi. Otóż wiem,ze mam haszimoto. Badania zrobiłam w w Polsce, ale nie leczę się. Wiem, to mój błąd. Jednak od roku codziennie piję 5 gram spiruliny pacifica. Przy haszimoto należy unikać jodu, którą właśnie zawiera spirulina pacifica. Czy powinnam przestać spożywać spirulinę? CZY JOD JEST GROŹNY PRZY HASZIMOTO?

Pani Gabrielo,
w niedoczynności tarczycy zalecana jest spirulina z jodem, natomiast przy nadczynności tarczycy najlepsza jest spirulina słodkowodna pozbawiona jodu (lub zawierająca śladową ilość). Tarczyca to gruczoł, który wpływa na w proces metabolizmu oraz gospodarkę wapniowo-fosforową naszego organizmu. Kiedy dochodzi do zaburzenia pracy tarczycy niezbędne jest podjęcie leczenia u lekarza endokrynologa. Dodatkowo ze swojej strony zachęcamy do kontaktu z lekarzem, który na podstawie wyników badań oraz składu szczegółowego spiruliny określi jaka jest dla Pani najlepsza (słodkowodna czy morska). W przypadku kiedy dany produkt nie jest przyjmowany odpowiednio, może zachwiać prace tarczycy.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 28.10.2013 roku Pani Beata pisze:
Nie mogę się odnaleźć w informacjach, z jednej strony algi są bardzo odżywcze, z całym arsenałem minerałów i wspaniale działają kompleksowo na ludzki organizm. Trafiłam na artykuł, w którym jest poruszony problem toksyczności alg / bo algi i glony to to samo? /, że są bardzo toksyczne, uszkadzają wątrobę, układ nerwowy. Zanim wyczytałam to, to czytałam same superlatywy, przecież to jest zielona żywność, odtruwa, odżywia, wzmacnia, reguluje cały organizm no i właśnie usuwa toksyny z organizmu. Zupełnie już nie rozumiem... Jak to jest z tymi algami?

Pani Beato,
Najłatwiej odpowiedzieć na Pani pytanie poprzez analogię do grzybów leśnych. Tylko niektóre gatunki są jadalne i uwielbiane przez smakoszy, podczas gdy wiele jest trujących i nie nadających się do spożycia. Tak samo jest w przypadku alg – niektóre gatunki, np. spirulina, chlorella są jadalne i zawierają wiele wartości odżywczych. Stanowią one niewielki odsetek wszystkich gatunków alg, które istnieją na świecie. Wiele z tych innych alg może być mniej lub bardziej szkodliwa dla zdrowia, często rozwijają się tez w zanieczyszczonym środowisku. Nawet te zdatne do spożycia algi mogą być szkodliwe, jeśli są hodowane na “dziko” mogą być zanieczyszczone i szkodliwe dla organizmu. Algi oferowane do spożycia są hodowane w ściśle kontrolowanych warunkach, ich jakość potwierdzana jest certyfikatami, a przynajmniej powinny być. Jeśli firmie zależy na jakości to takie certyfikaty będzie posiadała.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 25.10.2013 roku Pan Marek pisze:
Mam 21 lat. Stale na skórze pojawiają mi się ropne wypryski. Przeczytałem, że skuteczne jest na te dolegliwości, przyjmowanie wit b6, b2 i biotyny. Czy posiadają Państwo suplementy bogate w te witaminy?

Panie Marku,
biotyna w naszych produktach zawarta jest w dwóch suplementach diety: spirulinie – to źródło witamin, makro i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu jak również w kapsułkach regenerujących – które korzystanie wpływają na poprawę wyglądu skóry, włosów i paznokci. Dodatkowo witamina B2 i B6 również jest w składzie szczegółowym spiurliny.

Spirulina:
http://sklep.spirulina.pl/produkty/spirulina-bogactwo-naturalnych-witamin-i-mineralow

Kapsuki regenerujacje:
http://sklep.spirulina.pl/produkty/kapsulki-regenerujace-piekne-wlosy-skora-i-paznokcie

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 05.10.2013 roku Pan Maciej pisze:
Jaka jest zawartość mg spiruliny w 1 tabletce w produkcie Spirulina + Chlorella oraz w produkcie Spirulina 1700?

Panie Macieju,
zawartość spiruliny platensis w jednej tabletce produktu spirulina + chlorella wynosi 340 mg. Natomiast zawartość chlorelli vulgaris to 60 mg. Spirulina 1700 jest produktem 100% naturalnym pozbawionym wszelkiego rodzaju konserwantów i wypełniaczy. Jedna tabletka waży 400 mg i jednocześnie zawiera 400 mg spiruliny platensis.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 16.09.2013 roku Pani Irena pisze:
Kupiłam jakiś czas temu (może 3 lata!) spirulinę (jajo duże wielkanocne). Czy mogę jeszcze zażywać? Jaka data przydatności?

Dzien dobry,
spirulina ma bardzo długi termin przydatności . Zazwyczaj jest to nawet do 4 lub 5 lat od daty produkcji. Na każdym opakowaniu ( w tym przypadku na puszcze) musi być napisana data ważności zakupionego produktu. Data ważności spiruliny podana na opakowaniu jest datą minimalnej przydatności produktu do spożycia. W przypadku, kiedy spirulina była przechowywana w suchym i chłodnym miejscu nie powinna stracić swoich walorów odżywczych.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 11.09.2013 roku Pani Dorota pisze:
Ostatnio dopadła mnie choroba, powodująca ubytek Mg (magnez poniżej normy !). Co warto kupić, aby uzupełnić magnez ? Zalecone mam MagneB6 lub coś podobnego, a co państwo proponują?

Pani Doroto,
w ofercie naszego sklepu dostępny jest produkt Spirulina Wapń + Magnez. Jest to produkt w 100% naturalny i jego biodostępność dla naszego organizmu wynosi nawet 96%. Suplementy diety syntetyczne są w małym stopniu przyswajalne przez organizm. Dodatkowo z czystym sumieniem możemy polecić produkt samą czystą spirulinę, która bogata jest w magnez. Jego zawartość w dawce maksymalnej 15 spiruletek wynosi 3500 mg/kg. Spirulina może być stosowana jako dodatkowe uzupełnienie niedoboru magnezu wraz z produktem zaleconym przez lekarza.
Poniżej przesyłamy bezpośredni link do produktu aby mogła Pani dowiedzieć się więcej na jego temat:
http://sklep.spirulina.pl/wapn-magnez-spirulina-serce-miesnie-kosci-p-117.html

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 09.09.2013 roku Pani Agnieszka pisze:
Biorę spirulinę już 2 miesiące, wszystko jest ok ale na twarzy zaczęły pękać mi naczynka. Czy to uboczny efekt spiruliny?

Panie Agnieszko,
spirulina to bogate źródło witamin, makro i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Spirulina przyjmowana zgodnie z zaleceniem producenta nie wykazuje działań ubocznych dla organizmu. Sama spirulina stosowana jako maseczki na twarz powinna wzmocnić płaszcz wodno-lipidowy oraz wspomóc walkę z tzw.”pajączkami”. Przyczyn pękajacych naczynek na naszej skórze jest bardzo dużo: stres, kuracja hormonalna, nagłe zmiany temperatur, pikantne potrawy, słodycze. W przypadku znacznego nasilenia objawów zachęcamy Panią do kontaktu z lekarzem dermatologiem, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 14.08.2013 roku Pani Joanna pisze:
Czy są jakieś normy stosowania spiruliny? Czy jest ona dopuszczona do żywności i leczenia? Gdzie mogę się dowiedzieć by czuć się bezpiecznie.

Pani Joanno,
spirulina oferowana w naszym sklepie posiada pozytywną opinię Głównego Inspektora Sanitarnego. Produkt, który nie posiada takiego zezwolenia nie może być sprzedawany w Polsce.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 08.08.2013 roku Pani Wioletta pisze:
Czy spirulina obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? bo nigdzie nie znalazłam na ten temat informacji, a są one bardzo ważne..

Dzień dobry,
spirulina to naturalne, bogate źródło witamin makro i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. W chwili obecnej nie stwierdzono poprzez badania kliniczne negatywnej interakcji spiruliny wraz z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych. Gdyby przeciwwskazane było przyjmowanie spiruliny producent z pewnością taką informację zawarłby w opisie produktu jak również na opakowaniu. Ze swojej strony dodatkowo zachęcamy Panią do kontaktu z lekarzem ginekologiem, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 30.06.2013 roku Pani Monika pisze:
To wspaniałe, że biotyna tak działa na włosy i paznokcie.... moje pytanie czy przy zażywaniu biotyny będziemy miały większe zmiany na nogach, linii bikini i pod pachami?

Pani Moniko,
biotyna ma korzystny wpływa na poprawę kondycji włosów, skóry i paznokci. Konieczne jest przyjmowanie witaminy H, jeżeli nadmiernie wypadają nam włosy a paznokcie stają się kruche i łamliwe. Każdy organizm objawia w inny sposób niedobór biotyny jak również jej nadmiar (pojawienie się większego owłosienia pod pachami, okolicach bikini).

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 29.06.2013 roku Pan Waldemar pisze:
Ile kcal ma spirulina?

Panie Waldemarze,
jedna tabletka spiruliny ma 1.42 kcal.
W 1.5 g zalecanej dziennej dawki spiruliny w proszku wartość energetyczna wynosi 5 kcal.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 27.06.2013 roku Pan Jakub pisze:
Chciałbym się dowiedzieć ile gram zawiera jedna spiruletka, bo jest wspomniane, że składa się z 65% z białka ale ile gram białka dostarczę zjadając jedna tabletkę.

Pani Jakubie,
jedna tabletka spiruliny zawiera 400 mg czystej spiruliny platensis. Według składu szczegółowego, udostępnionego przez naszego producenta, zawartość białka w 15 spiruletkach (maksymalnej dawce) wynosi 3.6g.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 20.06.2013 roku Pani Gabriela pisze:
Dbam o cerę. Kupiłam spirulinę, aby wygładzić zmarszczki). Do tej pory zażywałam agelimit i 100%-towy zestaw witamin. Czy powinnam to odstawić i jeść łyżkę spiruliny dziennie? Czy to wystarczy? Dodam, że biorę koenzym q10 i kupiłam kapsułki kwasu hialuronowego. Czy spirulinę trzeba jeść całe życie? Czy można robić przerwy? Czy w czasie przerw skóra nie wróci (i cały organizm) do stanu poprzedniego, albo i pogorszy się? Czy w spirulinie jest kolagen?

Pani Gabrielo,
spirulina to czyste i w 100% naturalne źródło witamin, makro i mikroelementów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu, którą spożywamy jako dodatek do koktajli lub zmieszaną tylko z wodą. Spirulina w proszku z powodzeniem znalazła zastosowanie w kosmetyce naturalnej: maseczki na twarz, włosy lub peeling do ciała. Koenzym Q10 i kapsułki z kwasem hialuronowym będą miały zbawienny wpływ na naszą cerę. Przede wszystkim kapsułki z kwasem hialuronowym pomogą nawilżyć i rozświetlić naszą cerę. Spirulinę możemy jeść cały czas, ale również możemy zrobić sobie chwilę przerwy. Wszystko uzależnione jest od naszych preferencji. Podczas suplementacji nasza skóra będzie na bieżąco dostawała zastrzyk witamin i substancji (kwas hialuronowy, koenzym Q10), które z wiekiem zanikają w naszym ciele. Dlatego w chwili, kiedy zaprzestaniemy dostarczać naszemu organizmowi tych cennych substancji po pewnym czasie, kiedy nasz organizm będzie cierpiał na niedobory, nasza skóra może zacząć na nowo robić się sucha i zaczną pojawiać się zmarszczki. W składzie spiruliny niestety nie ma kolagenu.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 12.06.2013 roku Pani Katarzyna pisze:
Czy można brać tabletki Spirulina w ciąży, oraz czy są bezpieczne dla dzidziusia?

Dzien dobry,
pomimo, że nie ma przeciwwskazań co do spożywania spiruliny w czasie ciąży i nie został zarejestrowany żaden przypadek kiedy mogła zaszkodzić, dla bezpieczeństwa kobiety i dziecka zalecamy wstrzymanie się od spożywania spiruliny w tym okresie. Jeżeli jednak osoba w ciąży chciałaby przyjmować spirulinę, zalecam konsultację z lekarzem prowadzącym. Natomiast w okresie po porodzie, spirulina jest wskazana, ponieważ zawiera szereg witamin i minerałów, które pomogą przywrócić równowagę w organizmie.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 10.06.2013 roku Pani Renata pisze:
Czy mogę używać tabletek z kwasem hialuronowym, kiedy smaruję twarz kremem z kwasem migdałowym. Czy są przeciwwskazania?

Pani Renato,
nie stwierdzono przeciwwskazań w przyjmowaniu kapsułek z kwasem hialuronowym i jednoczesnym używaniu kremu z kwasem migdałowym. Gorąco zachęcamy Panią do dodatkowej konsultacji z dermatologiem, który powinien udzielić szczegółowych informacji, czy stosowanie kremu z kwasem migdałowym wyklucza stosowanie jakiejkolwiek suplementacji doustnej.

Pozdrawiamy i życzmy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 07.06.2013 roku Pan Adam pisze:
Jak dawkować spirulinę jeśli waga 1 tabletki wynosi 0,3g? Chodzi o dorosłego mężczyznę. Czy musi to być 5 tabletek 3x dziennie, czy może być 7 tabletek 2x dziennie?

Panie Adamie,
każdy suplement diety powinie być przyjmowany zgodnie ze sposobem spożycia napisanym na etykiecie produktu. W przypadku braku takiej informacji bardzo prosimy o kontakt z przedstawicielem sklepu, który w pełni powinien udzielić szczegółowych informacji.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 01.06.2013 roku Pani Aleksandra pisze:
Czy można jednocześnie używać spirulinę i chlorellę ? Jak tak, to w jakich dawkach, żeby dobrze głównie działały na jelita.

Dzien dobry,
spirulinę i chlorellę można bez obaw przyjmować jednocześnie. Spirulina działa wzmacniająco na nasz organizm, natomiast główym zadaniem chlorelli jest detoksykacja naszego organizmu z zalegających toksyn. W ofercie naszego sklepu jest połączenie spiruliny i chlorelli w najbardziej optymalnej dawce (dzienna dawka to 9 tabletek).

SPIRULINA+CHLORELLA

Dodatkowo w asortymencie naszego sklepu posiadamy samą czystą spirulinę i czystą chlorellę.

SPIRULINA

CHLORELLA

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 07.05.2013 roku Pani Joanna pisze:
Czy dziecko w wieku 13 lat może zażywać spirulinę?

Pani Joanno,
spirulina to czyste źródło witamin i minerałów niezbędnych do funkcjonowania naszego organizmu. Dziecko w wieku 13 lat może bez obaw przyjmować spirulinę, jednakże w ograniczonej dawce (producent zaleca przelicznik: na każde 10 kg masy ciała jedna spiruletka).

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 04.05.2013 roku Pani Alina pisze:
Chciałabym się dowiedzieć czy może pomóc mi spirulina jeśli mam torbiele na jajnikach. Ta choroba nazywa się zespołem policystycznych jajników (w skrócie PCO). Przez tą chorobę jajniki produkują męski hormon androstendion i przez to wypadają mi włosy. Próbowałam już różnych suplementów, ampułek i szamponów ale nic nie pomaga. Lekarze twierdzą, że nie ma na to leku. Dlatego chciałabym wiedzieć czy spirulina może mi pomóc?

Pani Alino,
spirulina to czyste źródło makro i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Spirulina ma za zadanie wzmocnić nasz organizm i uzupełnić niedobory witaminowe. W opisanym przez Panią przypadku spirulina powinna wspomóc walkę z wypadającymi włosami, ponieważ bogata jest w biotynę, selen, cynk oraz szereg innych ważnych składników, które mają wpływ na poprawę funkcjonowania naszego organizmu.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 29.04.2013 roku Pani Aneta pisze:
Czy spirulina ma wpływ na porost i wypadanie włosów (żeby nie wpadały)?

Pani Aneto,
spirulina w swoim składzie zawiera biotynę, a więc jest pomocna w zatrzymaniu procesu wypadania włosów. Dodatkowo w naszej ofercie posiadamy produkt KAPSUŁKI REGENERUJĄCE, który jest skierowany przede wszystkim na poprawę kondycji skóry, wlosów i paznokci.
W przypadku dodatkowych pytan bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 14.04.2013 roku Pan Andrzej pisze:
Czy jest to prawda, że po spirulinie rozmieszanej ze śmietaną można w pełni pozbyć się piegów na twarzy? I czy także można ją spożywać... Jakie są skutki uboczne i czy uzależnia...

Panie Andrzeju,
spiruline można stosować również w kosmetyce w postaci maseczek na twarz, jednakże nie możemy do końca potwierdzić czy zmieszanie spiruliny ze śmietaną spowoduje znikniecie piegów. Nasi klienci bardzo chwalą sobie nasz produkt i otrzymaliśmy odzew, że jest to świetny produkt w stosowaniu na twarz. Skóra jest bardziej nawilżona, a efekty działania widoczne są gołym okiem.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 04.04.2013 roku Pani Kasia pisze:
Mam niedoczynność tarczycy i przytyłam ok. 20 kg. Chciałabym brać spirulinę w celu usunięcia toksyn z organizmu i uruchomienia procesu chudnięcia i mam pytanie czy spirulina nie zaburzy jakoś pracy tarczycy?

Pani Kasiu,
dla usuniecia toksyn z organizmu najlepsza będzie chlorella. Kolejnym produktem, który polecamy to połączenie spiruliny + chlorelli. Oba produkty są algami słodkowodnymi w swoim składzie praktycznie nie zawierającymi jodu.

W ofercie naszego sklepu posiadamy również spirulinę morską, która zawiera znaczna ilość jodu w swoim składzie i zazwyczaj jest ona wybierana przez osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy.

W celu rozwiania wszelkich wątpliwości gorąco zachęcamy Panią do kontaktu z Pani lekarzem prowadzącym, który na podstawie wyników badań określi jaka spirulina będzie najlepsza.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 03.04.2013 roku Pani Marta pisze:
Witam, czy istnieja jakies przeciwwskazania do stosowania spiruliny lub chlorelli w okresie laktacji?

Pani Marto,
nie stwierdzono przeciwwskazań do stosowania spiruliny w okresie laktacji. Spirulina to źródło makro i mikroelementów niezbędnych do funkcjonowania każdego organizmu. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości zachęcamy Panią do kontaktu z lekarzem prowadzącym lub pediatrą, który powinien dokładnie określić, czy może Pani przyjmować spirulinę i w jakiej dawce, na podstawie śledzenia rozwoju Pani dziecka. W przypadku potrzeby szczegółowego składu naszego produktu bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 24.03.2013 roku Pani Teresa pisze:
Przyjmuję spirulinę zgodnie z propozycją, po posiłkach obficie popijam wodą, niestety mam bardzo silna zgagę. Dotychczas takich objawów nie miewałam. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Wygląda na to,że niestety ten specyfik mi nie służy.
Pozdrawiam.

Pani Tereso,
na przestrzeni siedmiu lat od kiedy zajmujemy się sprzedażą spiruliny wśród grona kilkudziesięciu tysięcy klientów nie spotkaliśmy się z przypadkiem, aby osoba po zażyciu spiruliny cierpiała na zgagę. Co możemy zasugerować to wstrzymać się ze spożywaniem spiruliny na okres dwóch tygodni, aby upewnić się, że jest ona faktycznie powodem dolegliwości. Po upływie dwóch tygodni, można spróbować powrócić do przyjmowania ale w bardzo ograniczonej dawce (maksymalnie 2 spiruletki dziennie, rano i wieczorem po jednej, obficie popijając wodą). Ponadto, sugerowałbym również kontakt z lekarzem, ponieważ mogą być to objawy bardziej złożonego i poważniejszego schorzenia.
Z naszej strony jesteśmy pewni, ze spirulina nie powoduje opisanych dolegliwości.
W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc Pani wyjaśnić źródło problemu.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 22.03.2013 roku Pani Agnieszka pisze:
Witam.
Mam takie pytanie: czy spirulinę można stosować w chorobie Graves-Basedowa? W komentarzach wyczytałam, że jedna zawiera jod a inna nie, jak poznać która jest odpowiednia właśnie przy nadczynności tarczycy? Oraz czy jest wskazana dla dziecka (12 lat). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pani Agnieszko,
w ofercie naszego sklepu są dwa rodzaje spirulin: słodkowodna (zawierająca śladową ilość jodu) oraz morska (z dużą zawartością jodu). Przy nadczynności tarczycy zalecana jest spirulina praktycznie pozbawiona jodu czyli spirulina słodkowodna.

SPIRULINA SŁODKOWODNA

Dzieci bez obaw mogą przyjmować spirulinę, ale w odpowiedniej dla nich ich wieku i masy ciała dawce (na każde 10 kg masy ciała producent zaleca przyjmowanie jednej spiruletki).
Dla rozwiania wszelkich wątpliwości zachęcamy Panią do kontaktu z lekarzem prowadzącym, który dokładnie określi jaka spirulina będzie odpowiednia w leczeniu choroby tarczycy. Bardzo prosimy również o kontakt w przypadku potrzeby szczegółowych składów spiruliny.
W przypadku dodatkowych pytań bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 18.03.2013 roku Pan Daniel pisze:
Witam,
czy spiruliną można zastępować porcję warzyw w dziennej diecie?

Panie Danielu,
spirulina jest suplementem diety i nie może być stosowana jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zawiera ona w swoim składzie witaminy, minerały, mikro i makroelementy oraz wiele innych cennych składników. Działa ona na zasadzie uzupełniania braków w organizmie związanych z dzisiejszym trybem życia lub gdy warzywa i owoce nie dostarczają nam dostatecznej ilości witamin, ponieważ są produkowane na masowa skalę, a nie tak jak kiedyś hodowane aby były pełnowartościowe.
Spirulinę można przyjmować cały czas ale również można robić sobie przerwy i odstawiać na pewien okres.
W przypadku dodatkowych wątpliwości prosimy o kontakt, chętnie odpowiemy na Pana pytania.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 14.03.2013 roku Pani Małgorzata pisze:
Witam,
chciałam zapytać czy w przypadku choroby refluxowej żołądka i zespołu jelita drażliwego można przyjmować spirulinę? Zaznaczam, że biorę tabletki na te schorzenie.
Proszę o odpowiedź

Pani Małgorzato,
nie stwierdzono przeciwwskazań w przyjmowaniu spiruliny w chorobie refluxowej żołądka i jelita drażliwego. Dla rozwiania wszystkich wątpliwości bardzo prosimy o kontakt z Pani lekarzem prowadzącym, który rozwieje wszystkie wątpliwości. W przypadku potrzeby szczegółowego składu spiruliny bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 11.03.2013 roku Pani Katarzyna pisze:
Witam.
Mam problemy z kolanami. Chrząstka jest dość zniszczona, co ogranicza moją sprawność ruchową. W tej chwili zażywam tabletki "Structum". Czytając wasz artykuł, przypomniałam sobie, jak będac w Grecji kupiłam pudełko spiruliny, produkowanej z roślinności występującej w morzach. A jaki skład zawierają tabletki przez was sprzedawane? W jakim kraju są produkowane?

Pani Katarzyno,
Odnośnie produkcji spiruliny – jest ona hodowana w Chinach (baseny położone wysoko w górach), aczkolwiek poddawana jest bardzo restrykcyjnym testom, które zapewniają nas, że otrzymujemy algi najwyższej jakości. Taka jest zasada firmy, że dopuszczamy do sprzedaży produkty tylko z najlepszych składników. Sama spirulina jest pakowana w Niemczech, gdzie wymagania co do produktów importowanych z poza Unii Europejskiej są bardzo wysokie, wiec co jakiś czas jest poddawana kontroli jakości. W Polsce, wszystkie produkty które sprzedajemy poddawane są dodatkowej kontroli przez Główny Inspektorat Sanitarny.
Poniżej przesyłamy szczegółowy skład spiruliny platensis (alga słodkowodna). Jedna tabletka czystej spiruliny zawiera 100% spiruliny. Każda spiruletka waży 400 mg oraz zawiera 400 mg spiruliny platensis.

Składniki: Mikroalga Spirulina Platensis.

15 Spiruletek zawiera
Witamina B12 4,7 μg
żelazo 4,2 mg
Kwas pantotenowy 2,4 mg

Wartość odżywcza w 15 sprasowanych Spiruletkach:
Wartość energetyczna kJ/kcal 90kJ/22kcal
Białko 3,6g
Węglowodany 0,8g
Tłuszcz 0,4g

Skład szczegółowy:

Aminokwasy egzogenne ok. %
Izoleucyna 5,2
Leucyna 9,5
Lizyna 5,2
Metionina 1,3
Fenyloalanina 5,1
Treonina 5,7
Tryptofan 2,6
Walina 6,0

Minerały / Mikroelementy ok. mg/kg
Wapń (Ca) 4300
Fosfor (P) 8200
Żelazo (Fe) 700
Sód (Na) 7200
Chlor (Cl) 640
Magnez (Mg) 3500
Mangan (Mn) 31
Cynk (Z) 32
Potas (K) 1000
Selen (Se) <1,0 Chrom (Cr) 1,5Witaminy ok. mg/kg Biotyna (H) 1,32 Cyjanokobalamina (B12) 0,79 Kwas pantotenowy 409,0 Kwas foliowy 1,75 Inozyt 350,0 Kwas nikotynowy 148,0 Pyrydoksyna (B6) 3,3 Ryboflawina (B2) 23,3 Tiamina (B1) 20,0 Tokoferol (E) 10,0 Karotenoidy łącznie 3380-4130 (w tym beta-karoten) 1000 Chlorofil A 11800Nienasycone kwasy tłuszczowe ok. mg/kg Kwas linolowy (C18) 13650 Kwas gamma-linolenowy (C18) 13910 Nasycone kwasy tłuszczowe Kwas mirystynowy (C14) 130 Kwas palmitynowy (C16) 30225Dodatkowo polecamy Pani dwa nasze produkty, które będą bardzo pomocne przy Pani schorzeniu:KWAS HIALURONOWY

FLEXI BEL

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 06.03.2013 roku Pani Ilona pisze:
Witam, mam pytanie o dawkowanie spiruliny.
W zakładce SPIRULINA PLATENSIS podajecie zawartość składników na 10 g - rozumiem, że 10 g ma jedna tabletka?
Dokładnie chodzi mi o uzupełnienie diety dziecka w wapń - chciałabym się dowiedzieć, jakie ilości dziennie preparatu trzeba by podać, żeby zaspokoić większość zapotrzebowania. Dziecko jest alergikiem i może przyjmować wapń z bardzo nielicznych źródeł. Obecnie waży 13 kg, gdzieś wyczytałam, że podaje się właśnie 400 mg na 10 kg wagi, tylko nie wiem, jakiej ilości wapnia to odpowiada.
Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Pani Ilono,
poniżej przesyłamy szczegółowy skład produktu Spirulina Wapn + Magnez:

SPIRULINA+WAPŃ+MAGNEZ

Skład:
1 Spiruletka zawiera [mg]: % zalecanej dziennej porcji do spożycia:

– Spirulina platensis 323,3 mg

w tym:
Witamina B12 0,26 mg =>10,67%
Kwas pantotenowy 0,15 mg => 2,5%
– Wapń (z Lithothamnium calcareum) 21,34 mg => 2,67%
– tlenek magnezu 10 mg 2,67

Podane wartości podlegają odchyleniom charakterystycznym dla produktów naturalnych.
Zastosowanie:
· pomocna w leczeniu osteoporozy,
· wspomaga dobry stan zdrowia kości i zębów,
· zmniejsza ryzyko chorób serca, udarów, nowotworów jelit oraz kamieni nerkowych,
· ułatwia wchłanianie witaminy B12,
· reguluje układ krzepnięcia.

Dawkowanie: Po 2 spiruletki 3 razy dziennie.

Dla dziecka zalecamy przyjmowanie na początku jednej spiruletki dziennie. Nasz produkt charakteryzuje duża biodostępność wapnia i magnezu (jest on wchłanialny całkowicie przez nasz organizm).
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 26.02.2013 roku Pani Ewa pisze:
Czym różni się spirulina od spiruliny platensis?
Jestem po radiojodzie aktywnym i obecnie leczę niedoczynność /dzienna dawka 100 euthyrox/. Czy dobrze myślę,że dla mnie lepsza byłaby spirulina?
Pozdrawiam

Pani Ewo,
w ofercie naszego sklepu są dostępne dwa rodzaje spiruliny: spirulina maxima (spirulina morska, która w swoim składzie zawiera znaczne ilości jodu, jedna tabletka zawiera 100% czystej spiruliny i waży 250 mg) i spirulina platensis (spirulina słodkowodna, która w swoim składzie zawiera śladowe ilości jodu, jedna tabletka zawiera 100% czystej spiruliny i waży 400 mg).

Jeżeli zaleceniem Pani lekarza prowadzącego jest przyjmowanie większej ilości jodu wtedy odpowiednim wyborem będzie Spirulina maxima, która w swoim składzie zawiera znaczną ilość jodu. W celu rozwiana wszelkich wątpliwości bardzo prosimy o kontakt z Pani lekarzem prowadzącym, który udzieli odpowiedzi którą spirulinę wybrać.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 24.02.2013 roku Pani Kinga pisze:
Witam,
czy spirulina maxima 600 szt. to tabletki w żelowej otoczce czy normalna sproszkowana tabletka bez otoczki?

Pani Kingo,
spirulina 600 sztuk jest to alga sproszkowana pozbawiona otoczki.
W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 19.02.2013 roku Pani Małgorzata pisze:
Witam.
Obecnie podjęłam się leczenia boleriozy według ILADS. W związku z dużą ilością branych przeze mnie anybiotyków muszę przyjmować magnez, wit B,minerały i witaminy. Czy można to zastąpić jednymi tabletkami - właśnie ze spiruliną? Jestem pod dużym wrażeniem jej właściwości. Jeśli tak, to ile dziennie musiałabym ich brać? I czy mają zły wpływ na wchłanianie antybiotyków?

Pani Gosiu,
spirulina zawiera w swoim składzie witaminy, minerały, mikro i makroelementy oraz wiele innych cennych składników. Jeżeli mógłbym doradzić to poleciłbym Pani Spirulinę + Wapń + Magnez. Zawiera ona zwiększona ilość wapnia i magnezu, które posiadają bardzo dużą biodostępność, czyli wchłanialność przez nasz organizm.
Jest to suplement diety, który uzupełnia braki w organizmie człowieka i nie ma wpływu na inne leki. Jednak dla bezpieczeństwa proszę skontaktować się z Pani lekarzem prowadzącym.
Poniżej przesyłamy bezpośredni link do produktu aby mogła Pani dowiedzieć się więcej na jego temat:
SPIRULINA WAPŃ+MAGNEZ
Jeżeli chodzi o dzienną dawkę to zaleca się 6 spiruletek dziennie.
W przypadku dodatkowych wątpliwości proszę o kontakt, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 16.02.2013 roku Pani Magdalena pisze:
Proszę o informację, którą spirulinę wybrać, platensis czy maxima?
Pozdrawiam

Pani Magdaleno,
w ofercie naszego sklepu dostępna jest spirulina maxima (jest to alga morska, która w swoim składzie zawiera znaczną ilość jodu, dodatkowo jedna tabletka zawiera 250 mg czystej spiruliny) oraz spirulina platensis (alga słodkowodna, która w swoim składzie zawiera bardzo śladowe ilości jodu, jedna tabletka zawiera 400 mg czystej spiruliny). Nasza firma stawia na produkty wysokiej jakości i dlatego z czystym sumieniem polecamy oba produkty. Spirulina morska została wprowadzona do sprzedaży na prośbę wielu naszych klientów, którzy cierpią na choroby tarczycy i w swojej codziennej diecie muszą dodatkowo uzupełniać jod.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 09.02.2013 roku Pani Iwona pisze:
Witam,
czy można zażywać spirulinę i inne algi przy chorobach: cukrzycy, niedoczynności tarczycy (haszimoto), nadciśnienia.
Pozdrawiam

Pani Iwono,
Spirulina, dzięki zróżnicowanemu składowi, stosowana jest w przypadkach:
· anemii – korzystnie wpływa na zwiększenie ilości czerwonych krwinek,
· cukrzycy – pomaga w regulacji poziomu glukozy we krwi,
· wrzodów żołądka – ma pozytywny wpływ na podrażnione ścianki żołądka, gdyż pomaga pokryć je warstwą ochronną,
· niewydolności trzustki – wspiera poprawną gospodarkę enzymów trawiennych oraz zmniejsza bóle i opuchliznę jamy brzusznej,
· chorób wątroby – jest pomocna w usuwaniu przewlekłych stanów chorobowych, wzmaga jej zdolność regeneracji,
· zapobiegania utraty białych ciałek krwi (leukocytów) – zwłaszcza po leczeniu radio i chemioterapią,
· zatruć metalami ciężkimi – stymuluje usuwanie z organizmu niebezpiecznych stężeń ołowiu, kadmu i rtęci,
· nadciśnienia i niedociśnienia tętniczego – pomaga w jego regulacji.

W przypadku niedoczynności tarczycy bardzo prosimy o kontakt z Pani lekarzem prowadzącym czy zaleca spirulinę słodkowodną (nie zawierająca jodu) czy morską (z dużą zawartością jodu).
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 06.02.2013 roku Pani Magdalena pisze:
Witam.
Proszę mi powiedzieć czy zażywając belissę sun, mogę równocześnie zażywać spirulinę?

Pani Magdaleno,
nie ma przeciwwskazań do łączenia spiruliny z innymi suplementami diety. Spirulina jest źródłem witamin, minerałów, makro i mikroelementów oraz wielu innych cennych substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 02.02.2013 roku Pani Zofia pisze:
Witam,
czy Spirulina jest lekiem? Co się stanie, gdy przestanę ją spożywać?

Pani Zofio,
spirulina jest suplementem diety, a nie lekiem. Zawiera ona w swoim składzie witaminy, minerały, mikro i makro elementy oraz wiele innych cennych składników. Działa ona na zasadzie uzupełniania braków w organizmie związanych z dzisiejszym trybem życia lub gdy warzywa i owoce nie dostarczają nam dostatecznej ilości witamin, ponieważ są produkowane na masową skalę, a nie tak jak kiedyś hodowane aby były pełnowartościowe.
Spirulinę można przyjmować cały czas ale również można robić sobie przerwy i odstawiać na pewien okres.
W przypadku dodatkowych wątpliwości prosimy o kontakt, chętnie odpowiemy na Pani pytania.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 31.01.2013 roku Pani Barbara pisze:
Witam 🙂 zażywam Bioxetin i Zolafren. Czy mogę je łączyć ze spiruliną?

Pani Barbaro,
bardzo prosimy, aby skontaktowała się Pani ze swoim lekarzem prowadzącym, ponieważ nie jestem w stanie określić czy nie ma przeciwwskazań w łączeniu spiruliny z przedstawionymi przez Panią lekami. W przypadku, kiedy potrzebowałaby Pani dokładnego składu naszego produktu bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 26.01.2013 roku Pan Paweł pisze:
Witam.
W jaki sposób można sprawdzić jakość kupowanej spiruliny?

Panie Pawle,
w odpowiedzi na pytanie, zacznę od pochodzenia spiruliny – jest ona produkowana w Chinach, jednak farma z którą współpracujemy została wybrana ponieważ oferuje produkt najwyższej jakości i spełnia normy certyfikatów ISO 9001:2000. Spirulina słodkowodna, którą oferujemy w naszym sklepie, jest hodowana w wysokogórskich basenach w wysoko zmineralizowanej wodzie.Potwierdziliśmy zapewnienie chińskich producentów, badaniami w niemieckim instytucie zajmującym się legalizacją suplementów diety. Produkt ten otrzymał przede wszystkim zgodą na sprzedaż w całej Unii Europejskiej, zgodnie z ustalonymi normami. Każdy suplement diety, który otrzymał pozytywną opinię Głównego Inspektora Sanitarnego, musi mieć taki sam skład jak przedstawiony do GIS-u. Dodatkowo nasza spirulina przeszła pozytywnie badania w instytucie w Niemczech, który zajmuje się legalizacją suplementów diety, gdzie uzyskała certyfikat LEFO. Dokonując zakupu spiruliny warto poprosić sprzedawcę o taki certyfikat.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 24.01.2013 roku Pan Sławomir pisze:
Poszukuję produktu na obniżenie ciśnienia dla mojej mamy która ma 56 lat. Co byście Państwo polecili?
Dziękuje i pozdrawiam.

Panie Sławomirze,
spirulina pomocna jest w regulacji ciśnienia krwi. Poniżej przesyłam bezpośredni link do produktu, gdzie znajdują się szczegółowe informacje na temat dobroczynnego działania spiruliny.

SPIRULINA PLATENSIS

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 23.01.2013 roku Pani Ilona pisze:
Witam, chciałabym kupić SPIRULINA ROYAL i ciekawa jestem jakiej jest produkcji.
Pozdrawiam

Pani Ilono,
Spirulina Royal jest algą słodkowodną. Hodowana jest w Chinach w wysokogórskich basenach wodnych. Baseny są wlasnością niemieckiej firmy Natura Vitalis. Na wszystkie oferowane przez nas produkty posiadamy certyfikaty i niezbędne zezwolenia z GIS-u. Pragnę również poinformować, że z powodu dużego zainteresowania tym produktem w chwili obecnej nie jest on dostępny w naszym magazynie. Oczekujemy, z centrali firmy z Niemiec, na dostawę Spiruliny Royal, która powinna być w przeciagu 14 dni.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 02.01.2013 roku Pani Ewa pisze:
Witam,
jak jest różnica między spiruliną słodkowodną a morską?

Pani Ewo,
spirulina słodkowodna hodowana jest w zamkniętych basenach ze słodką wodą, w przeciwieństwie do spiruliny morskiej, która rośnie w wodzie morskiej. Najważniejszą różnicą jest zawartość jodu: spirulina słodkowodna go nie zawiera w przeciwieństwie do spiruliny morskiej.
W przypadku pojawienia się dodatkowych pytań lub wątpliwości bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 21.12.2012 roku Pani Agnieszka pisze:
Witam,
mam niedoczynność tarczycy. Biorę spirulinę z chlorellą i przeczytałam ostatnio artykuł, że to nie jest wskazane. Proszę o informację jaka jest opinia na ten temat.
Pozdrawiam

Pani Agnieszko,
w przypadku niedoczynności tarczycy zalecana jest spirulina morska, która zawiera w swoim składzie jod. Natomiast gdy osoba ma nadczynność tarczycy powinna przyjmować spirulinę słodkowodna, ponieważ nie ma ona w swoim składzie jodu. Obie te spiruliny będą regulowały wydzielanie hormonów tarczycy w zależności od jej stanu.
Najlepiej jest jednak skontaktować się z lekarzem prowadzącym i zasięgnąć jego opinii.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 11.12.2012 roku Pani Małgorzata pisze:
Czy spirulinę można podawać siedmiolatkowi? Jeśli nie spirulina to co innego jest dobre na pobudzenie wzrostu u dziecka?

Pani Małgorzato,
bez obaw można podawać spirulinę siedmiolatkowi. Dla określenia dawki najlepiej jest skorzystać z przelicznika: na każde 10 kg masy ciała jedna spiruletka dziennie. Jeżeli chodzi o pobudzenie wzrostu, myślę że niezbędna będzie wizyta u lekarza endokrynologa, który dokładnie określi sposób leczenia i być może zaleci przyjmowanie hormonu wzrostu.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 10.12.2012 roku Pani Małgorzata pisze:
Czy algi spirulinę i chlorellę można stosować przy walce z rakiem?

Pani Małgorzato,
spirulina jest bogatym źródłem witamin, makro i mikroelementów niezbędnych każdemu organizmowi. Podczas walki z rakim organizm jest osłabiony, dlatego bardzo ważne jest włączenie dodatkowo preparatów wzmacniających. Chlorella ma działanie bardziej oczyszczające, ale również jest bardzo pomocna w walce z choroba. Poniżej przesyłamy bezpośredni link do spiruliny i chlorelli, gdzie znajdują się szczegółowe informacje na temat alg.

1. Spirulina + chlorella
2. Spirulina

W przypadku dodatkowych pytań bardzo prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 16.11.2012 roku Pani Zofia pisze:
Która, z oferowanych przez Natura Vitalis, spirulina jest lepsza; morska czy słodkowodna?

Pani Zofio,
Natura Vitalis oferuje jedynie spirulinę słodkowodną. Różnica dotyczy wielkości opakowania, które zawierają 200, 500, 1000, 1500 spiruletek oraz w chwili obecnej posiadamy w sprzedaży 1700 spiruletek (jest to edycja limitowana, a ilość opakowań jest ograniczona). Im większe opakowanie oferowane przez firmę Natura Vitalis tym bardziej sie opłaca, przeliczając na koszt spożywania jednej spiruletki.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 08.11.2012 roku Pani Maria pisze:
Witam!
Czy znaczna ilość witaminy B12 i proces detoksykacji, jaki ma zapewnić spirulina, nie nasili trądziku?

Pani Mario,
podczas przyjmowania spiruliny+ chlorelli może (ale nie musi) wystąpić niepożądany objaw nasilenia trądziku, jednak powinien on szybko minąć.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 04.11.2012 roku Pan Bartek pisze:
Witam,
czy spirulina+żelazo zadziała w przypadku psa? Jest chory na babesziozę, jest leczony ale czerwonych krwinek ma bardzo mało. Czy po podaniu tego odbudują się erytrocyty?

Dzien dobry,
spirulina + zelazo może być przyjmowana przez psa i jego organizm może reagować pozytywnie. Jednak dla pewności najlepiej skontaktować się z lekarzem weterynarii.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 02.11.2012 roku Pani Kasia pisze:
Półtora roku temu zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmuję Euthyrox w damce 100mg. Czy mogę przyjmować dodatkowo spirulinę? Czy wzajemnie mogą na siebie oddziaływać?
Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pani Kasiu,
zapalenia tarczycy Hashimoto jest najczęstszą przyczyną niedoczynności tego gruczołu. Spirulina korzystnie wpływa na pracę tarczycy. W przypadku niedoczynności zaleca się przyjmowanie spiruliny morskiej, która w swoim składzie zawiera jod. Ponizej przesyłamy bezpośredni link do takiego produktu aby mogła Pani dowiedzieć się więcej.

SPIRULINA MAXIMA

Jeżeli chciałby Pani zdecydować się na przyjmowanie spiruliny, zalecamy konsultację z lekarzem prowadzącym. Bedzie on w stanie, po sprawdzeniu składu, ocenić czy nie ma przeszkód w przyjmowaniu spiruliny podczas gdy przyjmuje już Pani Euthyrox.
W przypadku dodatkowych wątpliwości prosimy o kontakt, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 24.10.2012 roku Pan Tomasz pisze:
Dzień dobry,
czy osoby, które mają problem z wolem tarczycy mogą przyjmować spirulinę i chlorellę?
Pozdrawiam

Panie Tomaszu,
w naszym produkcie Spirulina + chlorella zawartość jodu jest bardzo znikoma. Polecana jest dla osób, które cierpią na nadczynność tarczycy. Natomiast spirulina morska w swoim składzie zawiera jod i zalecana jest dla osób z niedoczynnością tarczycy. Ponizej przesyłam link do produktu Spirulina 600 w składzie której zawarty jest jod.

SPIRULINA MAXIMA

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 22.10.2012 roku Pani Regina pisze:
Zamówiłam spirulinę morską. Czy mogę ja brać, ponieważ choruję na niedoczynność tarczycy?

Pani Regino,
spirulina morska zalecana jest przy niedoczynności tarczycy, ponieważ w swoim składzie zawiera jod.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 03.10.2012 roku Pani Mariola pisze:
Witam serdecznie,
chciałabym się dowiedzieć czy spożywanie spiruliny po chemioterapii jest wskazane. Moja gospodarka hormonalna jest w niezłym bałaganie, nie mam okresu. jestem 7 miesięcy po chemioterapii, białczka ostra szpikowa, w remisji, czy nie będzie miało rownież spożywanie spiruliny jakiegoś złego wpływu na krwinki białe?
dziekuję za odpowiedz. Pozdrawiam

Pani Mariolo,
najlepszym sposobem na przekonanie się czy spirulina będzie w Pani przypadku pomocna, będzie kontakt z lekarzem prowadzącym, który rozwieje wszelkie wątpliwości po zapoznaniu się ze szczegółowym składem spiruliny. Jeżeli będzie Pani potrzebować skład spiruliny, która oferujemy proszę o kontakt, prześlemy go dla Pani w załączniku.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 01.10.2012 roku Użytkownik pisze:
Witam,
ile gr spiruliny ma 1 tabletka?

Dzien dobry,
jedna tabletka zawiera 100% czystej Spiruliny platensis pozbawionej wypełniaczy i konserwantów. Zawartość spiruliny w jednej tabletce to 400 mg.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 26.09.2012 roku Pani Barbara pisze:
Proszę o informację jaka jest zawartość (dawka w mg) spiruliny w preparacie Spirulina+Chlorella oraz Spirulina+Wapń+Magnez.
Dziękuję

Pani Barbaro,
jedna tabletka w produkcie Spirulina + chlorella waży 400 mg. Zawartość czystej spiruliny w jednej spiruletce to 340 mg, a 60 mg to chlorella. Natomiast w produkcie Spirulina Wapn + Magnez zawartość czystej spiruliny wynosi 323,3 mg a reszta to naturalny wapń pozyskiwany z algi Lithothamnium calcareum oraz tlenek magnezu.
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 03.09.2012 roku Pani Teresa pisze:
Leczę się na niedoczynność tarczycy. Przyjmuję leki. Czy mogę brać spirulinę?
Pozdrawiam

Pani Tereso,
w problemach z tarczycą zalecane jest przyjmowanie spiruliny. Jeżeli jest to niedoczynność to powinno się zażywać spirulinę z jodem, czyli morską. Przyczynia się ona do prawidłowej produkcji hormonów tarczycy. Ponizej przesylam bezposredni link do takiego produktu:
SPIRULINA MAXIMA

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.
Zespół Spirulina.pl

Dnia 02.09.2012 roku Pani Joanna pisze:
Witam,
jestem mamą 7 tygodniowej Natalki. Od kilku dni spędza mi sen z powiek kwestia szczepień noworodków i niemowląt. Niestety już po fakcie uświadomiłam sobie, że moje dziecko zostało zaszczepione szczepionką konserwowaną związkiem rtęci o nazwie thimerosal, który w danej szczepionce występuje w ilości przekraczającej ponad 83 razy dopuszczalne dawki dla tak małych dzieci (takie informacje znajdują się w internecie ). Jedyne na czym mi teraz najbardziej zależy to zapobieżenie możliwym negatywnym skutkom działania w/w związku na organizm mojego dziecka. I tu pojawia się pytanie - czy spirulina+chlorella będą w stanie odtruć moje dziecko, a jeśli tak, to czy jako matka karmiąca mogę zażywać algi (jeśli tak to w jakich ilościach), aby wraz z mlekiem przekazać ich oczyszczające właściwości dziecku? i czy w/w algi są w stanie odtruć mózg mojego dziecka od związków rtęci? Bardzo proszę o odpowiedź i radę co mogę zrobić, by pomóc mojej Córeczce zdrowo się rozwijać. Z góry dziękuję za wszelkie informacje i rady...
Pozdrawiam

Pani Joanno,
chlorella oczyszcza organizm z metali ciężkich. Jednak przyjmowanie tego suplementu w czasie karmienia piersią powinno być uzgodnione z Pani lekarzem prowadzącym, który określi czy można i w jakich dawkach go stosować. Jeżeli będzie Pani potrzebować, wyślę szczegółowy skład produktu aby lekarz mógł się z nim zapoznać, a także stwierdzić czy będzie on pomocny i bezpieczny w odtruwaniu tak małego dziecka.
Jeżeli będzie Pani miała dodatkowe pytania prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

—————————————————————————————————————————————————————————————————–

Pani Joanno,
poniżej przesyłamy szczegółowe składy spiruliny i chlorelli. W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt.

1. Spirulina:
Składniki:
Mikroalga Spirulina Platensis.

15 Spiruletek zawiera:
Witamina B12 4,7 μg
Żelazo 4,2 mg
Kwas pantotenowy 2,4 mg

Wartość odżywcza w 15 sprasowanych Spiruletkach:
Wartość energetyczna kJ/kcal 90kJ/22kcal
Białko 3,6g
Węglowodany 0,8g
Tłuszcz 0,4g

Skład szczegółowy:

Aminokwasy egzogenne ok. %
Izoleucyna 5,2
Leucyna 9,5
Lizyna 5,2
Metionina 1,3
Fenyloalanina 5,1
Treonina 5,7
Tryptofan 2,6
Walina 6,0

Minerały / Mikroelementy ok. mg/kg
Wapń (Ca) 4300
Fosfor (P) 8200
Żelazo (Fe) 700
Sód (Na) 7200
Chlor (Cl) 640
Magnez (Mg) 3500
Mangan (Mn) 31
Cynk (Z) 32
Potas (K) 1000
Selen (Se) <1,0 Chrom (Cr) 1,5Witaminy ok. mg/kg Biotyna (H) 1,32 Cyjanokobalamina (B12) 0,79 Kwas pantotenowy 409,0 Kwas foliowy 1,75 Inozyt 350,0 Kwas nikotynowy 148,0 Pyrydoksyna (B6) 3,3 Ryboflawina (B2) 23,3 Tiamina (B1) 20,0 Tokoferol (E) 10,0 Karotenoidy łącznie 3380-4130 (w tym beta-karoten) 1000 Chlorofil A 11800Nienasycone kwasy tłuszczowe ok. mg/kg Kwas linolowy (C18) 13650 Kwas gamma-linolenowy (C18) 13910 Nasycone kwasy tłuszczowe Kwas mirystynowy (C14) 130 Kwas palmitynowy (C16) 302252. Spirulina + Chlorella:Wartość odżywcza 9 Spiruletek:Energia kJ/Kcal 54kJ/13kcal Białko 2,2g Węglowodany 0,5g Tłuszcz 0,2g9 prasowanych Spiruletek zawiera: Spirulina platensis 3060mg Chlorella vulgares 540mg Witamina B12 3,0μg Kwas pantotenowy 1,3mg Żelazo 3,4mg [/av_toggle] [av_toggle title='Dnia 30.08.2012 roku Pani Ewelina pisze:
Witam serdecznie.
Chciałabym podawać spirulinę swoim córkom. 5 i 3 latka. W jakich dawkach i ile razy dziennie. Dysponuje spiruliną w proszku. Bedę bardzo wdzięczna za odpowiedz. Mam nadzieję że spirulina pomoże nam zwalczyć ciągle powracającą anemię.
Dziekuję’ tags=” av_uid=’av-bkmcqp’]
Pani Ewelino,
jeżeli chciałby Pani podawać spirulinę swoim dzieciom należy przed tym skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który będzie mógł dokładnie określić i w jakich dawkach mogłyby one przyjmować ten suplement. W przypadku dzieci bardzo ważne jest aby zwrócić uwagę na ich ciągły rozwój. Jeżeli będzie Pani miała dodatkowe pytania prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 25.08.2012 Pan Paweł pisze:
Witam,
chciałbym zadać kilka pytań na temat spiruliny i chlorelli. Po pierwsze gdzie najlepiej kupować te produkty, żeby mieć pewność, że są one dobrej jakości? Po drugie w jakiej formie lepiej zażywać te produkty - nie chodzi mi wygodę zażywania ale o jakość i wchłanialność dla organizmu. Wydaje mi się, że forma w proszku rozmieszana w wodzie jest chyba lepsza? Czy nie? Po trzecie jeśli np. rano wypiję spirulinę to czy od razu mogę wypić również chlorellę czy odczekać jakiś czas? Czy można stosować na czczo? Po trzecie w trzecim rozdziale "Dlaczego jestem tak zainspirowany" jest napisane "(...)W dodatku jem zarówno spirulinę i chlorellę codziennie. Jem je jako żywność, nie jako witaminy, co oznacza, że rzeczywiście jem to.(...)" - to znaczy jak jeść tą chlorellę i spirulinę jako żywność a nie jako witaminy? O co dokładnie chodzi w tym zdaniu?
Pozdrawiam

Panie Pawle,
każdy produkt dobrej jakości powinien posiadać certyfikat, być produktem w 100% naturalnym pozbawionym konserwantów i wypełniaczy.
Przykładowo jeżeli jedna spiruletka zawiera 400 mg spiruliny to powinna również ważyć 400 mg, co świadczy, że produkt jest w 100% naturalny pozbawiony wypełniaczy. Jeżeli chodzi o przyjmowanie
spiruliny i chlorelli w proszku to zdania są podzielone ze względu na specyficzny smak alg. Niektórzy nie tolerują przyjmowania spiruliny w
proszku, dlatego algi w tabletkach są wygodnym rozwiązaniem. Działanie spiruliny zarówno w proszku jak i w tabletkach będzie takie same. Spirulinę można przyjmować zarówno na czczo jak również po posiłku.
Prawdopodobnie autor książki miał na myśli spożywanie dużych ilości alg w formie wodorostów a nie w formie tabletek.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 22.08.2012 Pani Elżbieta pisze:
Witam serdecznie, mam pytania odnośnie zażywania chlorelli i spiruliny:
- Czy można je zażywać na własną rękę przy niedoczynności tarczycy czy trzeba to bezwzględnie uzgodnić z lekarzem?
- Czy można zażywać je w czasie karmienia piersią, jeśli tak to jakie dawki? Normalne czy mniejsze od zalecanych?
- Czy można podawać dzieciom, jeśli tak to od ilu lat i w jakich dawkach?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam

Pani Elżbieto,
spirulinę i chlorellę można stosować w przypadkach, które Pani napisała ale należy skontaktować się z lekarzem, aby uniknąć nieprzewidzianych powikłań. Trzeba pamiętać, że każdy organizm jest inny i inaczej też reaguje na dany suplement. Lekarz znając Pani przebieg choroby, ciąży itp będzie mógł dokładnie określić czy i w jakich dawkach można przyjmować spirulinę i chlorellę.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 17.08.2012 Pani Ewa pisze:
Witam, jaka jest różnica między spiruliną a chlorofilem-mam na myśli działanie na organizm. Pozdrawiam

Pani Ewo,
w spirulinie znajduje się chlorofil, wiec nie można powiedzieć że mają one różny wpływ na organizm.
W przypadku dodatkowych wątpliwości prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 17.08.2012 Pan Sebastian pisze:
Drodzy Państwo! Mam jedno zasadnicze pytanie, czy spirulina zawiera także jod, jeżeli tak to jaki ilości? Serdecznie pozdrawiam

Panie Sebastianie,
spirulina, którą oferujemy jest algą słodkowodną o bardzo małej zawartości jodu. W jednej tabletce znajduje się 0.16 µg jodu.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl

Dnia 02.06.2012 Pan Mirosław pisze:
Witam! Czy chory na astmę oskrzelową może przyjmować spirulinę?

Panie Mirosławie,
nie ma przeciwwskazań do stosowania spiruliny przy astmie oskrzelowej. Zalecałbym jednak dużo bardziej skuteczniejszy produkt jakim jest Olej z Czarnego Kminku, który przede wszystkim łagodzi objawy astmy (zmniejszając odpowiedź immunologiczną). Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie z opisem produktu. Poniżej przesyłam bezpośredni link.
W przypadku dodatkowych wątpliwości prosimy o kontakt.Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

LINK

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia
Zespół Spirulina.pl