Koenzym Q10
Koenzym Q10

Aktualizacja: 17 sierpnia 2021

Spirulina chroni nerki i odwraca toksyczny wpływ rteciUdowodniono, że Spirulina może chronić organizm przed szkodliwym działaniem metali ciężkich i szkodliwych związków. Rtęć jest bardzo wysoce toksyczna i spotykana wszędzie wokół nas. Może ona znacznie uszkadzać układ odpornościowy, a także układ moczowy w tym nerki. W zeszłym roku Anthony Gucciardi poinformował, że podczas gdy inne kraje robią wszystko, aby wyeliminować stosowanie rtęci, FDA (Food and Drug Administration) zezwala na zastosowanie jej w żywności. Na szczęście ostatnie badania wykazały, że superfood takie jak Spirulina jest skutecznym sposobem leczenia zatrucia rtęcią.

Spirulina a rtęć

Naukowcy z Uniwersytetu w Indiach twierdzą, że Spirulina fusiformis może nie tylko ochronić nerki, ale również odwracać szkody wyrządzone przez rtęć.
Opublikowane w czasopiśmie Food Chemistry Toksykology, przebadano cztery osobne grupy mysz albinosów. Grupa kontrolna otrzymywała chlorek sodu, druga grupa otrzymała 5,0 mg/kg chlorku rtęci. Trzecia otrzymała chlorek rtęci z 800 mg/kg Spiruliny, a czwartej podano Spirulinę przed i po podaniu rtęci. Jak donosi NaturalNews, naukowcy oceniali różne markery w tym fosfatazy alkalicznej (ALP) i aktywności dehydrogenazy mleczanowej (LDH), kwaśnej fosfatazy (ACP) oraz malondialdehyde (MDA) w surowicy w dniu 1, 3, 7, 15, i 30 dni po początkowym leczeniu.

„Kiedy nerki myszy były obciążone chlorkiem rtęci, zawartość MDA i aktywności AKP została zwiększona, podczas gdy aktywność LDH i ALP spadła” wyjaśnia LJ Devon. „Działania te dowodzą, że podczas podawania rtęci dochodzi do powstania znacznych szkód w nerkach . Uszkodzenia obejmowały również zmiany patologiczne w kłębuszkach, kanalikach proksymalnych i dystalnych znajdujące się wewnątrz nerki.”

„Gdy została podana Spirulina, szkody zostały odwrócone. Zawartość MDA i aktywność AKP zmniejszyła się. Zaobserwowano również wzrost LDH i zwiększoną aktywność ALP w trakcie podawania Spiruliny.

W grupie z przed i po leczeniu Spiruliną, zmiany patologiczne w nerkach zostały zmniejszone. Naukowcy potwierdzili, że Spirulina fusiformis lecznicze działanie, aby znacząco wpływać na uszkodzenia nerek spowodowane podaniem chlorku rtęci i toksyczności”.

Oprócz ochrony przed rtęcią i naprawy wywołanych przez nią uszkodzeń, Spirulina chroni również przed promieniowaniem. Dodatkowo odwraca powstałe przez nie uszkodzenia. W rzeczywistości, po katastrofie w Czarnobylu w 1986 roku brytyjska firma wysłała Spirulinę, aby pomóc w leczeniu dzieci, które były ofiarą tamtego zdarzenia. Podawano im 5 gram Spiruliny dziennie przez okres 45 dni. Wyniki były bardzo zaskakujące, ponieważ analiza moczu wykazała poziomu radioaktywności zmniejszony o 50% w ciągu zaledwie 20 dni.

Podsumowanie

Wyniki tych badań pokazują, że Spirulina to produkt, który staje się coraz bardziej powszechnie dostępny. Większość ludzi może ją znaleźć w dobrych sklepach ze zdrową żywnością lub w internecie. Spirulina to znane już w starożytności pożywienie stosowane również od co najmniej IX wieku w Afryce.

Polecane produkty

Spirulina w tabletkach Febico – 100 % naturalne witaminy i minerały
Spirulina Febico – wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina w tabletkach (100% naturalna)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Nuhu A., Spirulina (Arthrospira): An Important Source of Nutritional and Medicinal Compounds, Journal of Marine Biology, 4/2013.
  2. Capelli B., Cysewski G., Potential health benefits of spirulina microalgae, Natura Foods, 2/2010.
  3. Gumiela E., Szulińska M., Bogdański P., Wpływ suplementacji Spiruliny na wybrane parametry antropometryczne i biochemiczne, Forum Zaburzeń Metabolicznych, 4/2013.
  4. naturalsociety.com
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami