Alergia na zapach

Alergia na zapach

/
Alergia na zapach to nic innego jak uczulenie na substancje zapachowe.…
Napar z imbiru

Napar z imbiru - właściwości i sposób przygotowania

/
Napar z imbiru to popularny napój, który można zarówno kupić w sklepie, jak i przyrządzić samodzielnie w domu. Produkt ten doskonale rozgrzewa organizm, a także charakteryzuje się działaniem antybakteryjnym i przeciwwirusowym. Jakie inne właściwości wykazuje napar z imbiru oraz jak najszybciej go przygotować? Oto wskazówki.
Kawa mrożona - właściwości

Kawa mrożona - właściwości

/
Kawa mrożona świetnie działania w upalne dni. Chłodzi organizm oraz pobudza do działania. Jedną z najpopularniejszych kaw jest kawa frappe, czyli kawa rozpuszczalna z mlekiem i lodem, którą przygotowuje się przy użyciu blendera. Dlaczego warto pić kawę mrożoną oraz jak wpływa na nasze zdrowie? Podpowiadamy.
Szkarlatyna - przyczyny, objawy, leczenie

Szkarlatyna - przyczyny, objawy, leczenie

/
Szkarlatyna (płonica) to bardzo powszechnie występująca choroba zakaźna. Należy zaznaczyć, że początkowo należała ona do śmiertelnych, jednak z biegiem czasu stała się mniej groźna. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że wymaga natychmiastowej diagnozy w celu uniknięcia przykrych powikłań.
Ryby

Ryby - rodzaje i wpływ na zdrowie

/
Ryby obecne w codziennej diecie korzystnie wpływają na zdrowie człowieka. Mimo że stanowią dość częsty posiłek wśród Polaków, to nie każdy z nas je docenia. Spożywanie ryb ma wiele zalet. Wspomagają pracę mięśnia sercowego, zwiększają odporność organizmu, a także wpływają na redukcję zbędnych kilogramów.
Owoce, których nie można jeść prosto z krzaka

Owoce, których nie można jeść prosto z krzaka

/
Owoce, których nie można jeść prosto z krzaka to przede wszystkim owoce leśne. Rosną one nisko oraz w miejscu gdzie dzikich zwierząt nie brakuje. Oznacza to, że mogą znajdować się na nich jaja pasożytów, których spożycie może przyczynić się nawet do śmierci.
Sól Epsom - działanie i zastosowanie

Sól Epsom - działanie i zastosowanie

/
Sól Epsom, inaczej sól gorzka to produkt, który nie jest jeszcze tak powszechny jak tradycyjna sól lub sól himalajska. Szkoda, bo podobnie jak inne rodzaje, również sól gorzka wykazuje szereg korzystnych właściwości dla naszego organizmu. Jak się okazuje cechuje się działaniem regenerującym, oczyszczającym i przeciwzapalnym.
Klaustrofobia - objawy i leczenie

Klaustrofobia - objawy i leczenie

/
Klaustrofobia  to strach przed zamknięciem w małym pomieszczeniu np. windzie, samolocie czy metrze. W medycynie zalicza się ją do schorzeń z zakresu zaburzeń nerwowych. Badania i przeprowadzone statystyki jasno określają, że na klaustrofobię cierpi około 7% społeczeństwa.
Łzy - charakterystyka

Łzy - charakterystyka

/
Łzy oczyszczają i koją nerwy, a także pozwalają oczyścić oraz rozładować emocje. Nie sugerują one poczucia słabości czy wygórowanej wrażliwości, a jedynie należą do fizjologicznych reakcji organizmu będących oznaką różnych emocji. Szczególnie szczęścia, bólu smutku, a także systemem obronnym narządu wzroku.
Sok pomarańczowy - wartości odżywcze

Sok pomarańczowy - wartości odżywcze

/
Sok pomarańczowy wytwarza się z miąższu dojrzałych pomarańczy. Tego rodzaju produkty bogate są w dużą ilość składników odżywczych, jednak należy zaznaczyć, że wykazują krótki termin przydatności.
Produkty rozgrzewające organizm

Produkty rozgrzewające organizm

/
Produkty rozgrzewające organizm znalazły zastosowanie szczególnie porą jesienno-zimową. Nic dziwnego, niskie temperatury sprawiają, że bardzo chętnie szukamy sposobów na rozgrzanie zmarzniętego ciała. Co warto więc wprowadzić do codziennego jadłospisu, aby szybko zapomnieć o zimnie? Podpowiadamy.
Glukoza - rodzaje i zastosowanie

Glukoza - rodzaje i zastosowanie

/
Glukoza to najbardziej znany monosacharyd występujący w naszym…