Wyprzedaż wiosenna
Wiosenna wyprzedaż

Aktualizacja: 24 sierpnia 2020

Spirulina w ciążyWiele kobiet jest przekonanych, że ciąża drastycznie zmienia zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze. Nawet jeśli lekarz nie zaleca suplementacji, chcą one uzupełniać domniemane niedobory.

Spirulina w ciąży

Tak naprawdę w większości przypadków suplementacja diety w czasie ciąży nie jest konieczna, ale jeśli już, to warto wybrać preparat, który może pomóc. Czy może nim być Spirulina?

Podstawowa ostrożność

Ponieważ nie przeprowadzono wiarygodnych badań naukowych na ten temat, żaden z producentów suplementów nie jest w stanie zagwarantować, że są one bezpieczne w czasie ciąży. Stąd też nie zaleca się stosowania ich w czasie noszenia dziecka, gdy nie jest to konieczne. Oczywiście nie oznacza to, że suplement jest w jakikolwiek sposób szkodliwy. Po prostu w medycynie i dietetyce zakłada się, że jeśli dla jakiegoś preparatu nie potwierdzono bezpieczeństwa, to apriorycznie zakłada się, że lepiej go nie przyjmować. To ostrożność podejmowana w trosce o zdrowie matki i dziecka. Jednak, jak to już nie raz wykazano, za kilka lat mogą pojawić się badania i dotychczasowe ustalenia ulegną zmianie.

Suplementacja w ciąży pod kontrolą

W ciąży przyjmowanie jakiegokolwiek suplementu musi być skonsultowane z lekarzem prowadzącym. Najczęściej wyraża on zgodę na suplementację Spiruliną, a czasem sam do tego zachęca. Zwykle też, jeśli do wyboru będzie Spirulina albo suplement jednoskładnikowy syntetyczny, wybrane zostanie to pierwsze rozwiązanie jako działające kompleksowo, ale łagodniej, a więc bezpieczniejsze.

Jeśli uważasz, że z jakiegoś powodu suplementacja jest potrzebna, udaj się do lekarza i opisz powody, dla których chcesz ją stosować. Czasem może się okazać, że to co bierzesz za objawy niedoboru jakiegoś związku chemicznego, jest objawem fizjologicznym i nie wymaga suplementacji. Czasem jednak podobne sygnały świadczą o zmienionym zapotrzebowaniu i wówczas faktycznie wdraża się suplementację.

Suplementacja tylko najlepszym preparatem

Jeśli lekarz wyda zgodę na suplementację, trzeba szczególną uwagę zwrócić na jakość stosowanych preparatów. Należy bowiem pamiętać, że w okresie ciąży nawet najmniejsza ilość niepożądanych substancji może działać bardzo szkodliwie. Zwróć uwagę, że nawet jedno małe piwo może powodować nieodwracalne uszkodzenia płodu, choć alkoholu jest tam tylko 25 gramów.

Podobnie jest z suplementami. Jeśli będą one zanieczyszczone szkodliwymi związkami, to ich próg toksyczności dla płodu zwykle jest bardzo niski, więc wybór dobrego jakościowo suplementu jest tu konieczny. Nie ma mowy o szukaniu tańszych zamienników. Pamiętaj, że decydując się na suplementację w ciąży, musisz wybierać droższe preparaty (te tańsze niestety nie spełniają tak wysokich norm jakościowych). Nie można też bez uzasadnienia przerywać suplementacji, więc najlepiej regularnie kontynuować ją po rozpoczęciu. Wtedy dopiero można odczuć oczekiwane efekty.

Polecane produkty

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami