Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 16 października 2020

Febico – suplementy klasy premiumFebico to producent specjalizujący się w hodowli i dystrybucji suplementów na bazie mikroalg Spirulina i Chlorella. O wysokiej jakości produktów tej firmy świadczą liczne certyfikaty i patenty, a także popularność w Stanach Zjednoczonych czy Japonii, która jest jednym z głównych odbiorców – kraju, w którym normy dotyczące suplementów są bardzo wysokie, a świadomość tematu w społeczeństwie wyższa niż gdziekolwiek indziej.

W Febico rządzi natura

Kluczem do sukcesu firmy Febico jest sposób uprawy. Algi rosną w warunkach całkowicie naturalnych w jednym z najczystszych miejsc na świecie, w krystalicznie czystej wodzie, do której nie dodaje się żadnych substancji użyźniających. Za szybki wzrost alg odpowiadają przede wszystkim warunki klimatyczne i w mniejszym stopniu prawidłowa opieka nad hodowlą, co sprowadza się do kontroli warunków fizykochemicznych oraz przeprowadzania regularnych zbiorów. Plantacja alg firmy Febico mieści się na Tajwanie, gdzie Chlorella i Spirulina mają idealne warunki do wzrostu. Powstające suplementy są całkowicie naturalne, nie zawierają syntetycznych dodatków.

Dostępność to podstawa

Firma Febico opatentowała sposób na rozrywanie ściany komórkowej w aldze Chlorella. O tym, dlaczego jest to takie ważne, pisaliśmy już w jednym z naszych artykułów, dlatego teraz tylko skrótowo: rozerwanie ściany komórkowej umożliwia „wyciągniecie” z wnętrza komórki biologicznie użytecznych składników, które bez tego pozostają praktycznie niedostępne dla ludzkiego układu pokarmowego.
Na dostępność składników biologicznie czynnych wpływa także sposób uprawy. Zapewnienie algom optymalnych warunków do wzrostu sprzyja wiązaniu sporej ilości przydatnych substancji, co nie mogłoby mieć miejsca, gdyby rosły one w niekorzystnym środowisku. Wówczas przestawieniu ulegają niektóre szlaki metaboliczne i choć suplement nadal można z takich alg wyprodukować, to jego skuteczność byłaby bardzo niska.

Co ciekawe, chlorella z rozerwaną ścianą komórkową eksportowana jest z Tajwanu na cały świat i sprzedawana pod innymi nazwami przez światowych producentów naturalnych suplementów diety. Potwierdza to więc fakt, że algi pochodzące z tej wyspy są naprawdę wysokiej jakości.

Jakość z certyfikatów

Zapewnienie wysokiej jakości suplementu to sprawa wymagająca czegoś więcej, niż tylko haseł reklamowych. Firma Febico posiada liczne certyfikaty świadczące o jakości samego procesu produkcyjnego: HACCP, ISO, GMP – to tylko niektóre ze standardów, jakie spełnia zakład produkcyjny. Poza tym produkty Febico uzyskały certyfikaty licznych firm i stowarzyszeń akredytacji, w tym USDA National Organic Program, Naturland oraz certyfikat Halal. Każdy z nich świadczy o spełnieniu konkretnych, wysokich norm, a pośrednio daje dowód, że suplementy Febico mogą być stosowane bezpiecznie i że naprawdę działają.

Kilka słów o cenie

Suplementy firmy Febico nie należą do tanich. Wynika to z prostego faktu: utrzymanie właściwych warunków w hodowli, ciągła kontrola jakości, kolejne procesy certyfikacji i stałe ulepszanie produktów wymagają zatrudnienia najlepszych fachowców i inwestycji w najnowocześniejsze urządzenia, a to niestety sporo kosztuje. Warto jednak od razu dodać, że wysoka cena idzie w tym przypadku z wysoką jakością: suplementy Febico są nawet kilkakrotnie skuteczniejsze niż produkty innych firm, co wynika choćby z rozerwanej ściany komórkowej algi Chlorella i spowodowanej tym wyższej biodostępności. To coś, za co miliony konsumentów na całym świecie są w stanie zapłacić sporo, ponieważ wyższa cena przekłada się na większą satysfakcję i skuteczność w działaniu.

Podsumowanie

Suplementy Febico z pewnością tworzą segment premium. Naturalne, bardzo wysokiej jakości, produkowane w ściśle kontrolowanych warunkach i ze stałym nadzorem nad jakością wyrobu są bardzo bezpieczne i dają szybkie efekty. Podstawową ich wadą jest cena, ale sądząc po opiniach konsumentów z USA, Japonii i Europy, produkty tej marki są warte swojej ceny.

Polecane produkty

Spirulina w tabletkach Febico – 100 % naturalne witaminy i minerały
Spirulina Febico – wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami