Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 21 grudnia 2023

Sylimarol - dowiedz się, jak może pomóc Twojej wątrobie!Jeśli masz problemy z niestrawnością lub uczuciem pełności po posiłku albo cierpisz na dolegliwości wątroby, powinieneś rozważyć stosowanie preparatów takich jak znany od lat Sylimarol. Skład leku oparty jest na naturalnych ekstraktach z ostropestu plamistego. Wskazań do stosowania jest wiele – z naszego artykułu dowiesz się, w jaki sposób działa Sylimarol na wątrobę.

Jakie są efekty stosowania Sylimarolu?

Sylimarol ma działanie hepatoprotekcyjne – oznacza to, że ma na komórki wątroby wpływ ochronny, uszczelniając i stabilizując błonę komórkową, co zapobiega wnikaniu do ich wnętrza szkodliwych substancji, takich jak toksyny, leki czy alkohol. Warto wspomnieć, że wątroba jest jednym z niewielu narządów ludzkiego organizmu, który ma zdolność do regeneracji nawet po znacznym uszkodzeniu. Komórki wątroby dzielą się, aby zastąpić obumarłe hepatocyty.

Dzięki pobudzaniu syntezy białek Sylimarol wspomaga wytwarzanie nowych komórek, a nieprawidłowo funkcjonującym pomaga powrócić do pełnej sprawności. Lek ten może być stosowany zarówno doraźnie, gdy wątroba jest nadmiernie obciążona, jak i przewlekle, na przykład w przypadku stłuszczenia lub marskości tego organu. Chcesz go przetestować? Kupisz Sylimarol w aptece internetowej Nowa Farmacja.

Jeśli chodzi o wpływ na przebieg procesów trawienia, przyjęcie Sylimarolu może przynieść szybką ulgę w dolegliwościach takich jak:

  • uczucie ciężkości,
  • niestrawność,
  • wzdęcia,
  • odbijanie się.

Sylimarol pobudza wydzielanie żółci ułatwiającej trawienie tłuszczów, dlatego po spożyciu ciężkostrawnego posiłku, jego działanie jest bardzo efektywne. Co więcej, wyciąg z ostropestu może zwiększać tolerancję układu pokarmowego na tłuste potrawy, dlatego warto mieć go pod ręką, gdy planujemy ucztę, na przykład w czasie świąt czy imprez okolicznościowych.

Sylimarol - dowiedz się, jak może pomóc Twojej wątrobie!Sylimarol tabletki – jaki jest ich skład?

W Polsce jednym z najpopularniejszych leków wspierających funkcjonowanie wątroby jest Sylimarol. Skład preparatu jest naturalny – to lek zawierający substancję czynną pochodzącą z suchej łuski ostropestu plamistego – sylimarynę. Od wieków uznaje się, że ta roślina z rodziny astrowatych ma korzystny wpływ na funkcjonowanie wątroby. Ekstrakt zawarty w Sylimarolu to mieszanina trzech flawonoidów, które mają działanie antyoksydacyjne.

Producent na każdym etapie kontroluje uprawy przeznaczone do pozyskania wyciągu, zaczynają od wyboru ziaren do wysiewu, które są selekcjonowane przez Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Nasiona są wolne od GMO i dokładnie przebadane, co gwarantuje odpowiednią zawartość sylimaryny w uzyskiwanym surowcu przeznaczonym do produkcji leku. Kupując Sylimarol masz pewność, że otrzymasz najwyższej jakości produkt o potwierdzonym działaniu.

Specjaliści z laboratoriów firmy Herbapol Poznań, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, stworzyli również inne preparaty na bazie ekstraktu z ostropestu plamistego. Sylimarol Detox wzbogacony jest o wyciąg z ziela skrzypu oraz liści pokrzywy i brzozy. Dzięki temu, poza pozytywnym wpływem na wątrobę, wspiera także funkcje nerek. Ma również działanie wspierające usuwanie nadmiaru wody z organizmu oraz oczyszczanie z toksyn.

Sylimarol to suplement doskonały dla wszystkich osób, które chcą zadbać o zdrowie swojej wątroby oraz poprawić metabolizm. W aptekach znajdziesz zarówno oryginalny Sylimarol dostępny w dwóch dawkach, jak i suplementy, które w swoim składzie zawierają nie tylko sylimarynę z ostropestu plamistego, lecz także inne substancje aktywne pochodzenia roślinnego wzbogacające skład preparatów.

Jeśli chcesz zadbać o swoją wątrobę, zacznij stosować Sylimarol, który jest naturalnym lekiem!

Artykuł sponsorowany

Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami