Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 27 lipca 2023

Gdzie można kupić kwas hialuronowy, aby był on nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny w stosowaniu? W praktyce istnieje wiele miejsc oferujących sprzedaż suplementów diety. Jednak nie każde z nich oferuje produkty o sprawdzonej, najwyższej jakości. Co warto wiedzieć w tym temacie?

Gdzie można kupić kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy w kapsułkach to suplement diety, który można stosować długoterminowo. Związek ten występuje naturalnie w organizmie człowieka, gwarantując utrzymanie wysokiego poziomu nawilżenia tkanek. W pewnym wieku jego fizjologiczna synteza maleje, następuje to już w okolicach 25. roku życia. Wówczas warto rozważyć suplementację kwasu hialuronowego w kapsułkach, aby uzupełniać niedobory ustrojowe. Kwas hialuronowy wykazuje zdolności do wiązania ogromnej ilości wody, nawet 1000-krotnie przekraczających jego własną masę cząsteczkową. Dzięki temu maź stawowa jest odpowiednio lepka i śliska, zaś skóra nawilżona i pełna blasku. Gdzie można kupić wysokiej jakości kwas hialuronowy?

1. Stacjonarne sklepy wielobranżowe

Hipermarkety, supermarkety i inne sklepy wielobranżowe to miejsca niemal zawsze oferujące dział ze zdrową żywnością czy suplementami diety. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy ich popularność wciąż wzrasta. Niestety nie jest to dobre miejsce do kupna kwasu hialuronowego. W Polsce nie istnieje obowiązek starannej kontroli produkcji i przeprowadzania badań klinicznych dotyczących działania i bezpieczeństwa produktu. Tego typu sklepy zaopatrują się więc w tańsze produkty (często o wątpliwej jakości), aby mieć pewność, że więcej osób zdecyduje się na ich zakup.

Taki kwas hialuronowy może pochodzić z nieoczyszczonych źródeł, np. grzebieni kogucich, co później zwiększa ryzyko reakcji nadwrażliwości, alergii czy dolegliwości gastrycznych. W sklepach stacjonarnych nie mamy również możliwości porównania cen i producentów innych suplementów. Nie są także dostępne opinie konsumentów, które mogłyby potwierdzić skuteczność produktu. Co więc będzie lepszym wyborem niż stacjonarne sklepy wielobranżowe?

Zobacz również: Kwas hialuronowy opinie.

2. Internetowe sklepy z suplementami diety

Istnieje wiele sklepów internetowych z suplementami diety. I są to zarówno sklepy danego producenta (np. bioalgi), jak i oferujące produkty z danej kategorii, jednak różnych producentów. Kupując w Internecie mamy możliwość:

  • porównania składu, pochodzenia i certyfikatów rozmaitych kwasów hialuronowych;
  • przeczytania opinii innych konsumentów, którzy mieli okazję przyjmować dany kwas hialuronowy;
  • spotkania ciekawych i korzystnych, okresowych promocji, np. 1+1 lub -50% na drugi produkt itp.

Nie tylko możemy znaleźć kwas hialuronowy najwyższej jakości, ale również cały proces jego kupna jest wygodny. Zakupy można zrobić z dowolnego miejsca (nawet podczas jazdy autobusem) i o dowolnym czasie. Nie musimy przestrzegać godzin otwarcia sklepu, ani nawet wychodzić z domu. To ogromny komfort dla zabiegach osób lub takich, które po prostu cenią sobie własną wygodę.

3. Stacjonarne zielarnie

Sklepy zielarskie z suplementami diety mogą również być stacjonarne i z pewnością będą lepszym wyborem niż dyskonty wielobranżowe. Choć w dalszym ciągu nie mamy możliwości porównania produktów różnych producentów oraz musimy dotrzeć do danego miejsca osobiście aby zrobić zakupy, w zielarniach i sklepach z suplementami diety spotkamy wyższą jakość niż ma to miejsce w hipermarketach. Takie placówki zazwyczaj dążą do oferowania najwyższej jakości, znajdują się tam suplementy i produkty sprawdzone, ekologiczne, naturalne. Decydując się na zakup, warto jednak szybko sprawdzić w Internecie opinie o wybranym produkcie. Prawdopodobnie także cena będzie nieco wyższa niż w internetowych sklepach.

4. Zakupy bezpośrednio od producenta

Najkorzystniejszym miejscem gdzie można kupić kwas hialuronowy jest sklep producenta, ponieważ konsument może na tym najwięcej zyskać. Przykładowe zalety takich zakupów to m.in.:

  • gwarancja świeżości – zakup kwasu hialuronowego bezpośrednio od producenta zapewnia, że ​​otrzymujemy najświeższy produkt, który nie był przetrzymywany na sklepowych półkach przez długi czas, a w specjalnie kontrolowanych warunkach magazynowych producenta;
  • zapewnione bezpieczeństwo i jakość – kupując od firmy odpowiedzialnej za produkcję otrzymujemy pewność, że suplement diety został starannie wyprodukowany i przeszedł odpowiednie testy jakości. Tylko od producenta możemy otrzymać informację o tym w jaki sposób zapewnia jakość na każdym etapie produkcji;
  • większy wybór – kupując u producenta mamy możliwość zakupu 1 opakowania, zestawu opakowań, bądź hurtowej ilości produktu, co wiąże się z uzyskaniem większego rabatu;
  • źródło informacji – bezpośredni kontakt z producentem umożliwia uzyskanie dodatkowych informacji na temat produktu, takich jak skład, sposób użycia, przeciwwskazania, indywidualne plany suplementacji itp.;
  • wsparcie – w przypadku jakichkolwiek pytań lub problemów, zakup od producenta zapewnia bezpośrednią obsługę klienta. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub potrzeby uzyskania pomocy, można skonsultować się z działem obsługi klienta bez angażowania pośredników.

Bezpieczeństwo i skuteczność kwasu hialuronowego są najważniejsze, więc zawsze warto zainwestować trochę czasu w wyszukiwanie i porównywanie produktów przed ich zakupem. Spośród producentów suplementów diety, zdecydowanie wyróżnia się marka bioalgi, która od początku działalności postawiła na wysoką jakość premium. Producent marki bioalgi inwestuje w badania i rozwój, aby opracowywać skuteczne i bezpieczne produkty, a także stosuje rygorystyczne procedury kontroli jakości. Korzysta z najwyższej jakości składników, które są starannie wyselekcjonowane i testowane pod kątem czystości i skuteczności. Dodatkowo posiada certyfikaty jakości takie jak m.in. GMP, HACCP potwierdzające, że spełnia wysokie standardy. Bioalgi dostarcza szczegółowych informacji na temat swoich produktów dotyczących składu, zalecanego dawkowania, certyfikatów potwierdzających wykonanie badań na czystość itp. Oferuje również wsparcie dla klienta na swojej stronie, takie jak możliwość zadawania pytań specjaliście (bioalgi.pl/pytania-do-specjalisty).

Polecane produkty

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Wilk-Jędrusik M., Kwas hialuronowy w dermatologii estetycznej i kosmetologii: intradermoterapia, suplementacja doustna oraz aplikacja zewnętrzna, Poznań 2013.
  2. Korzeniowska K., Pawlaczyk M., Kwas hialuronowy – nie tylko kosmetyk, Farmacja Współczesna, 7/2014.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami