Suplementy diety

Aktualizacja

Suplementy dietyInternetowy słownik wikipedia podaje następującą definicję słowa suplement:

1. Suplement = Dodatek – słowo to może się odnosić do praktycznie każdej dziedziny życia.

2. Suplement diety – produkt, którego zadaniem jest dostarczyć organizmowi produkty (np. witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe), których organizmowi brakuje na skutek niedostatecznego ich występowania w diecie.

Skupmy się zatem na suplementach diety. Według prawa amerykańskiego suplementem diety jest każdy środek doustny, którego zadaniem jest uzupełnianie diety. Środek, który może być zarówno spożywany oddzielnie jak i jako dodatek do codziennej diety, ale nie może zastępować całych posiłków.

W jego składzie występują najczęściej:

  • witaminy
  • minerały
  • zioła bądź inne składniki roślinne
  • aminokwasy
  • enzymy
  • metabolity

Prawo europejskie poszerza ponadto tę definicję. Suplementem przepisywanym bez recepty może być taki środek, który jest bezpieczny dla organizmu zarówno w ilości jak i jakości.

Według danych portalu Healthline ponad połowa amerykanów stosuje suplementy diety w celu poprawy stanu zdrowia. W Polsce rynek suplementów nie jest jeszcze tak rozwinięty, ale badania wskazują, że wśród naszych rodaków rośnie potrzeba dbania o swoje ciało. Suplementacja staje się jedną z najbardziej popularnych metod „opieki” nad własnym zdrowiem.

Spirulina platensis - naturalna siła witamin i minerałów!
Spirulina to źródło wysokiej zawartości protein, witamin oraz minerałów. Urozmaica również dietę w składniki hamujące rozwój nowotworów i zapobiegające powstawaniu miażdzycy.
Zobacz tutaj ...
Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, odmładza organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia fizyczną i psychiczną kondycję organizmu, dodaje sił wital
Zobacz tutaj ...
Algi Spirulina i Chlorella - rośliny o wysokiej wartości odżywczej i leczniczej.
Dziś, gdy na nasze zdrowie coraz większy wpływ wywiera postępująca degradacja środowiska naturalnego i coraz mniej wartościowe pokarmy, woda określonych akwenów zawierająca większe stężenie soli mineralnych, oferuje człowiekowi niezwykły dar
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *