Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 3 lutego 2024

Spis treści

Pytanie


Witam serdecznie,
chciałabym rozpocząć kurację suplementem diety Spirulina. Opinie lekarzy, którzy mnie prowadzą są na jej temat pozytywne jednak zalecają wybrać wysokiej jakości produkt. Która Spirulina Państwa zdaniem będzie najlepsza? Jak ją dawkować? Poproszę o sugestie.

Pozdrawiam
Agnieszka

 

Odpowiedź


Pani Agnieszko,
w pierwszej kolejności należy upewnić się, że Spirulina pochodzi ze sprawdzonego źródła. Jednym z rekomendacji jest bezpośredni zakup od producenta, od którego można uzyskać wszystkie niezbędne informacje, takie jak m.in. skład, certyfikaty i pochodzenie, a także czy produkt jest kontrolowany przez Główny Inspektorat Sanitarny. Na przykładzie producenta bioalgi podaję jaka powinna być Spirulina wysokiej jakości:

1. Skład – oprócz zwrócenia uwagi na bogaty skład witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych, należy sprawdzić czy w tabletce nie ma żadnych dodatkowych substancji. Na polskim rynku można spotkać Spirulinę z różnego rodzaju wypełniaczami czy przeciwzbrylaczami. Warto dlatego przeczytać dokładnie etykietę przed zakupem, ponieważ każdy producent jest zobowiązany do podania każdego dodatkowo użytego składnika. W przypadku Spiruliny bioalgi jedna tabletka zawiera 500 mg czystej, sprasowanej na zimno Spiruliny i waży 500 mg, co świadczy o tym, że nie znajdziemy w niej w ogóle dodatków, lepiszcza czy wcześniej wspomnianych przeciwzbrylaczy.

2. Dawkowanie – po części łączy się ze składem. Im bogatszy skład w witaminy, minerały i inne składniki odżywcze tym dawkowanie będzie mniejsze. Przykładowo, Spirulinę bioalgi należy przyjmować 6 tabletek dziennie, gdzie innych producentów nawet 15 tabletek dziennie. To pokazuje jaka jest różnica w składnikach odżywczych.

3. Jakość potwierdzona certyfikatami – warto również zwrócić uwagę na posiadane przez producenta certyfikaty świadczące o jakości Spiruliny. Na przykładzie bioalgi są to m.in.:

  • badanie przeprowadzone przez Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) pod względem zawartości metali ciężkich (ołów, kadm, rtęć i arsen) oraz w kierunku wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA);
  • analiza mikrobiologiczna dla każdej partii potwierdzająca przeprowadzenie badań na brak zawartości m.in. metali ciężkich;
  • certyfikat jakości ISO 22000;
  • certyfikat jakości HACCP ISO 22000;
  • certyfikat GMP (Good Manufacturing Practice).

4. Miejsce hodowli – uprawa producenta bioalgi znajduje się na Tajwanie, gdzie panują do tego odpowiednie warunki. Już tłumaczę dlaczego. Jest to miejsce stałego nasłonecznienia, gdzie średnia temperatura to 25 stopni C. Eliminuje to powstawanie stresu oksydacyjnego wewnątrz komórek Spiruliny, co ma niestety miejsce w przypadku wielu innych hodowli narażonych na zbyt wysokie nasłonecznienie lub jego brak w odpowiednich ilościach. Stąd też inni producenci sztucznie doświetlają swoje algi w celu przyśpieszania ich wzrostu.

5. Przechowywanie – zakup bezpośrednio u producenta pozwala na otrzymanie najświeższych produktów dostępnych na rynku, ponieważ nie ma potrzeby czekania na dostawę do sklepu detalicznego, co może wiązać się z dłuższym czasem przechowywania Spiruliny. Dodatkowo, magazyny w których znajduje się Spirulina są regularnie kontrolowane przez sanepid – mamy więc pewność, że spełniają odpowiednie warunki, w porównaniu do innych sprzedawców, którzy nie mamy pewności jak przechowują swoje produkty będąc pośrednikami.

Obecnie Spirulina staje się bardzo popularnym, naturalnym produktem wspomagającym organizm w coraz bardziej wymagającym i pędzącym świecie. Szczególnie gdy żywność jest produkowana na wielką skalę, a nie hodowana, przez co zawiera bardzo małą jakość i ilość składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Trzeba je więc uzupełniać ze sprawdzonych źródeł, a do takich można zaliczyć Spirulinę bioalgi. Posiada liczne, ważne certyfikaty i bardzo dobre opinie konsumentów, co z łatwością można sprawdzić samodzielnie.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Spirulina
www.spirulina.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapeuta

Polecane produkty

Spirulina w tabletkach (100% naturalna)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Spirulina w proszku (100% naturalna)
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i …
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami