Tabletki z kwasem hialuronowym – lepsze efekty niż zabiegi?

Tabletki z kwasem hialuronowymTabletki z kwasem hialuronowym, jeśli są przyjmowane odpowiednio długo, mogą zrównoważyć większość efektów uzyskiwanych dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Oczywiście nie da się za ich pomocą poprawić konturu ust ani skorygować nosa, a tym bardziej powiększyć piersi, ale większość obecnie wykonywanych zabiegów z kwasem hialuronowym to redukcja zmarszczek, a z tym tabletki radzą sobie znakomicie.

Tabletki z kwasem hialuronowym

W czasie zabiegów używa się kwasu innego niż w przypadku suplementów. Pierwszy syntetyzowany jest w duże cząsteczki, aby zwiększyć trwałość, natomiast drugi tworzy relatywnie nieduże cząstki, które i tak są trawione i przebudowywane. Ma to poważne konsekwencje, ponieważ w tej postaci kwas hialuronowy działa szybko – jest łatwy do strawienia, a komórki prędko go odbudowują, dając rychłe efekty w spłycaniu zmarszczek – można je zmierzyć nawet w czasie krótszym niż miesiąc. Gdyby do suplementów trafiał kwas hialuronowy używany do zabiegów, nie dawałby żadnych widocznych efektów.

Czas działa na korzyść tabletek

Zbiegi dają natychmiastowy efekt, który wraz z upływem czasu słabnie. Niestety nawet najtrwalsze typy kwasu nie wytrzymują dłużej niż 18 miesięcy, a większość stosowanych jest resorbowana w 6-12 miesięcy. Jest to natomiast okres, w którym dzięki regularnemu przyjmowaniu tabletek, można niemal zupełnie pozbyć się nie tylko najpłytszych, ale i nieco głębszych zmarszczek (budowa tych najgłębszych nie pozwala na wyrównanie samym kwasem hialuronowym). Wydaje się więc, że zarówno pod względem trwałości, jak i uzyskiwanego efektu tabletki z kwasem hialuronowym mogą pokonać zabiegi.

Reklama


Kwas hialuronowy bioalgi


Ceny spłycenia zmarszczek

Spłycenie zmarszczek metodą medycyny estetycznej to wydatek rzędu co najmniej 600 złotych. Co gorsze w szczególnych przypadkach może sięgnąć prawie 2000 złotych. Ceny suplementów, nawet tych najdroższych, pozwalają zaoszczędzić i uzyskać podobne efekty, które łatwiej i dłużej utrzymać. Za dobry suplement na kwartał płaci się około 150-200 złotych, a działa on zarówno na płytsze, jak i na głębsze zmarszczki, za co w klinice trzeb zapłacić około 1500 zł.

Opłaca się? Tak, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że zabiegi z kwasem hialuronowym są mimo znieczulenia dość bolesne. Wprawdzie spłycanie zmarszczek nie wiąże się ze szczególnie silnym bólem, ale uczucie dyskomfortu na pewno się pojawi. Przyjmowanie suplementów nie powoduje niedogodności, a to spora zaleta.

Bezpieczeństwo

Tabletki z kwasem hialuronowym, podobnie jak kwas hialuronowy używany do zabiegów, może – statystycznie rzecz biorąc – wywołać reakcję uczuleniową. W przypadku suplementów zdarza się to jednak bardzo rzadko, bo kwas jest niemal identyczny z substancją własną organizmu. Po drugie, może i zabiegi nie są szczególnie inwazyjne, ale nawet zastrzyk śródskórny powoduje przerwanie ciągłości tkanek. A to może spowodować na przykład stan zapalny, a samo wstrzykiwanie siniaki lub przekrwienie. Suplement takich efektów nie wywołuje, ponieważ nie działa tak gwałtownie. Z tego samego powodu organizm ma więcej czasu na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji, więc reakcje są niezauważalne – widać tylko pozytywne efekty kwasu hialuronowego.

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni ...
Zobacz tutaj ...
24 komentarzy:
 1. naniuka
  naniuka says:

  Według mnie trzeba przede wszystkim wybrać odpowiedni preparat. Botoks to co innego a kwas to co innego. Tu jest ciekawe porównanie i opis co kiedy stosować. Sądzę, że zainteresowane wstrzykiwaniem sobie wypełniaczy powinny to przeczytać.

  Odpowiedz
 2. Aga
  Aga says:

  Jak jest z przyswajalnością kwasu hialuronowego w tabletkach? Na pewno lepsze to niż zabiegi ale czy organizm ludzki jest w stanie go wchłonąć. Podobnie jest z kolagenem…

  Odpowiedz
 3. Ola
  Ola says:

  Bardzo cenne informacje. Sama stosowałam tabletki z kolagenem i efekty były bardzo imponujące. Niestety jedyny problem jaki mam z tego typu suplementami to fakt, że nie znamy ich działań ubocznych, gdyż nie są badane pod tym kątem.

  Odpowiedz
 4. dominika
  dominika says:

  Ciekawy post 🙂 mam dostęp do profesjonalnych kosmetyków i od dłuższego czasu już widzę w ofertach firm kosmetycznych takie suplementy. Nie próbowałam. Jeszcze chyba zmarszczek nie mam 🙂 🙂 a jak mam to ja ich nie widzę 🙂 🙂

  Odpowiedz
 5. Zielona Karuzela
  Zielona Karuzela says:

  Nawet nie wiedziałam, że istnieją takie tabletki. Kwasu hialuronowego uzywałam dotychczas tylko w kosmetykach. Dzięki za informację!

  Odpowiedz
 6. Ewelina K
  Ewelina K says:

  Bardzo ciekawy post. Dużo rzeczowych informacji. Jeszcze nie myślę o zmarszczkach choć już mam +30. Obecnie wspieram swoją twarz kremami adekwatnymi do mojego wieku. Jeszcze karmię piersią więc o suplementach pomyślę jak przestanę.

  Odpowiedz
 7. MamaMysza
  MamaMysza says:

  Ciekawy artykuł. Co prawda u mnie jeszcze zmarszczek nie widać, ale niestety czas szybko leci więc warto o tym pomyśleć:-) Dobrze wiedzieć że można zadbać o siebie w ten sposób 🙂 i przy okazji nie zbankrutować:-)

  Odpowiedz
 8. Dorota
  Dorota says:

  Przede wszystkim tabletki działają na cały organizm, a nie tylko na skórę. Dla mnie ważniejsze jest sprawne funkcjonowanie całego organizmu, a spłycenie zmarszczek to tylko przyjemny ,,efekt uboczny”. pozdrawiam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *