Tabletki z kwasem hialuronowym – lepsze efekty niż zabiegi?

Aktualizacja

Tabletki z kwasem hialuronowymTabletki z kwasem hialuronowym, jeśli są przyjmowane odpowiednio długo, mogą zrównoważyć większość efektów uzyskiwanych dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Oczywiście nie da się za ich pomocą poprawić konturu ust ani skorygować nosa, a tym bardziej powiększyć piersi, ale większość obecnie wykonywanych zabiegów z kwasem hialuronowym to redukcja zmarszczek, a z tym tabletki radzą sobie znakomicie.

Tabletki z kwasem hialuronowym

W czasie zabiegów używa się kwasu innego niż w przypadku suplementów. Pierwszy syntetyzowany jest w duże cząsteczki, aby zwiększyć trwałość, natomiast drugi tworzy relatywnie nieduże cząstki, które i tak są trawione i przebudowywane. Ma to poważne konsekwencje, ponieważ w tej postaci kwas hialuronowy działa szybko – jest łatwy do strawienia, a komórki prędko go odbudowują, dając rychłe efekty w spłycaniu zmarszczek – można je zmierzyć nawet w czasie krótszym niż miesiąc. Gdyby do suplementów trafiał kwas hialuronowy używany do zabiegów, nie dawałby żadnych widocznych efektów.

Czas działa na korzyść tabletek

Zbiegi dają natychmiastowy efekt, który wraz z upływem czasu słabnie. Niestety nawet najtrwalsze typy kwasu nie wytrzymują dłużej niż 18 miesięcy, a większość stosowanych jest resorbowana w 6-12 miesięcy. Jest to natomiast okres, w którym dzięki regularnemu przyjmowaniu tabletek, można niemal zupełnie pozbyć się nie tylko najpłytszych, ale i nieco głębszych zmarszczek (budowa tych najgłębszych nie pozwala na wyrównanie samym kwasem hialuronowym). Wydaje się więc, że zarówno pod względem trwałości, jak i uzyskiwanego efektu tabletki z kwasem hialuronowym mogą pokonać zabiegi.

Reklama


Kwas hialuronowy bioalgi


Ceny spłycenia zmarszczek

Spłycenie zmarszczek metodą medycyny estetycznej to wydatek rzędu co najmniej 600 złotych. Co gorsze w szczególnych przypadkach może sięgnąć prawie 2000 złotych. Ceny suplementów, nawet tych najdroższych, pozwalają zaoszczędzić i uzyskać podobne efekty, które łatwiej i dłużej utrzymać. Za dobry suplement na kwartał płaci się około 150-200 złotych, a działa on zarówno na płytsze, jak i na głębsze zmarszczki, za co w klinice trzeb zapłacić około 1500 zł.

Opłaca się? Tak, tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że zabiegi z kwasem hialuronowym są mimo znieczulenia dość bolesne. Wprawdzie spłycanie zmarszczek nie wiąże się ze szczególnie silnym bólem, ale uczucie dyskomfortu na pewno się pojawi. Przyjmowanie suplementów nie powoduje niedogodności, a to spora zaleta.

Bezpieczeństwo

Tabletki z kwasem hialuronowym, podobnie jak kwas hialuronowy używany do zabiegów, może – statystycznie rzecz biorąc – wywołać reakcję uczuleniową. W przypadku suplementów zdarza się to jednak bardzo rzadko, bo kwas jest niemal identyczny z substancją własną organizmu. Po drugie, może i zabiegi nie są szczególnie inwazyjne, ale nawet zastrzyk śródskórny powoduje przerwanie ciągłości tkanek. A to może spowodować na przykład stan zapalny, a samo wstrzykiwanie siniaki lub przekrwienie. Suplement takich efektów nie wywołuje, ponieważ nie działa tak gwałtownie. Z tego samego powodu organizm ma więcej czasu na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji, więc reakcje są niezauważalne – widać tylko pozytywne efekty kwasu hialuronowego.

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...
24 komentarzy:
 1. naniuka
  naniuka says:

  Według mnie trzeba przede wszystkim wybrać odpowiedni preparat. Botoks to co innego a kwas to co innego. Tu jest ciekawe porównanie i opis co kiedy stosować. Sądzę, że zainteresowane wstrzykiwaniem sobie wypełniaczy powinny to przeczytać.

  Odpowiedz
 2. Aga
  Aga says:

  Jak jest z przyswajalnością kwasu hialuronowego w tabletkach? Na pewno lepsze to niż zabiegi ale czy organizm ludzki jest w stanie go wchłonąć. Podobnie jest z kolagenem…

  Odpowiedz
 3. Ola
  Ola says:

  Bardzo cenne informacje. Sama stosowałam tabletki z kolagenem i efekty były bardzo imponujące. Niestety jedyny problem jaki mam z tego typu suplementami to fakt, że nie znamy ich działań ubocznych, gdyż nie są badane pod tym kątem.

  Odpowiedz
 4. dominika
  dominika says:

  Ciekawy post 🙂 mam dostęp do profesjonalnych kosmetyków i od dłuższego czasu już widzę w ofertach firm kosmetycznych takie suplementy. Nie próbowałam. Jeszcze chyba zmarszczek nie mam 🙂 🙂 a jak mam to ja ich nie widzę 🙂 🙂

  Odpowiedz
 5. Zielona Karuzela
  Zielona Karuzela says:

  Nawet nie wiedziałam, że istnieją takie tabletki. Kwasu hialuronowego uzywałam dotychczas tylko w kosmetykach. Dzięki za informację!

  Odpowiedz
 6. Ewelina K
  Ewelina K says:

  Bardzo ciekawy post. Dużo rzeczowych informacji. Jeszcze nie myślę o zmarszczkach choć już mam +30. Obecnie wspieram swoją twarz kremami adekwatnymi do mojego wieku. Jeszcze karmię piersią więc o suplementach pomyślę jak przestanę.

  Odpowiedz
 7. MamaMysza
  MamaMysza says:

  Ciekawy artykuł. Co prawda u mnie jeszcze zmarszczek nie widać, ale niestety czas szybko leci więc warto o tym pomyśleć:-) Dobrze wiedzieć że można zadbać o siebie w ten sposób 🙂 i przy okazji nie zbankrutować:-)

  Odpowiedz
 8. Dorota
  Dorota says:

  Przede wszystkim tabletki działają na cały organizm, a nie tylko na skórę. Dla mnie ważniejsze jest sprawne funkcjonowanie całego organizmu, a spłycenie zmarszczek to tylko przyjemny ,,efekt uboczny”. pozdrawiam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *