Acerola
Acerola

Aktualizacja: 30 lipca 2018

Bezpieczny seks - o czym musisz pamiętaćSeks zawsze jest bardzo emocjonującym wydarzeniem. Szczególnie ten pierwszy raz wiąże się z największymi obawami i niewiedzą. Mimo zdenerwowania pragniemy, by nasz pierwszy raz był wyjątkowy i niezapomniany. W tym samym czasie musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznego seksu. Jak więc powinien wyglądać bezpieczny seks? Czy pierwszy raz jest tak naprawdę bolesny?

Seks – dlaczego się go boimy?

Wiele kobiet czuje strach przed seksem. Powodem tego może być niepewność siebie, ponieważ kobiety często oceniają siebie w sposób negatywny. Przez to odbierają sobie przyjemność z seksu. Obawy mogą pojawić się również przez niewiedzę na temat seksu. Wokół pierwszego razu krąży wiele legend – mówi się, że pierwszy raz wiąże się z bólem przerywanej błony dziewiczej. Nie jest to jednak prawda. Nie każda kobieta podczas seksu będzie odczuwać ból. Wiele w tym przypadku zależy od budowy narządów płciowych i nastawienia do stosunku. Kobiety, które obawiają się bólu podczas seksu, często napinają mięśnie. I właśnie to może być przyczyną odczuwania bólu w trakcie ruchów partnera.
Również niechciana ciąża jest powodem do strachu przed zbliżeniem., a większość osób dodatkowo obawia się chorób, które przenoszone są drogą płciową. Przed seksem trzeba zadbać o zabezpieczenie, które wyeliminuje część obaw przed chorobami i ciążą. A bólu uniknąć można nawet podczas pierwszego razu, wystarczy tylko pamiętać o rozluźnieniu.

Jak dobrze przygotować się do współżycia?

Do seksu najlepiej się przygotować. Unikniemy w ten sposób stresu, który może zniszczyć tą wyjątkową chwilę. Najlepiej wybrać do tego odpowiednie miejsce i czas. Przed zbliżeniem warto zadbać także o odpowiednią atmosferę między partnerami. Nie każdy o tym pamięta, ale gra wstępna to nie tylko pieszczoty. Nawet rozmowy mogą być pobudzające, a dzięki zbudowaniu odpowiedniego napięcia, seks stanie się przyjemniejszy. To z kim decydujemy się na przeżycie tego pierwszego razu również jest ważne. Zaufanie między partnerami jest podczas seksu niezbędne. Jeśli go nie ma, to obawy w trakcie stosunku wpłyną na komfort, a seks przez to może stać się nieprzyjemnym doświadczeniem. Przed pierwszym razem koniecznie trzeba się przygotować i zadbać nawet o najmniejsze szczegóły.

Ciąża i choroby – konsekwencje nieodpowiedzialnego seksu

Tego obawia się każdy. Niechciana ciąża, to strach u wielu kobiet i mężczyzn. Mimo tego, że przed seksem nie myśli się o chorobach przenoszonych drogą płciową, to po zakończeniu stosunku często pojawiają się pierwsze obawy. Lecz wtedy może być już za późno.
Wiele młodych osób twierdzi, że pierwszy raz nie jest tak ryzykowny jak każdy kolejny stosunek. Jednak nawet podczas pierwszego razu można zajść w ciążę i zarazić się chorobami wenerycznymi od partnera. Należy więc podczas każdego stosunku pamiętać o dobraniu odpowiedniej metody antykoncepcji. Należy również wiedzieć jak jej używać. Wiele młodych osób zapomina o zabezpieczeniu lub nie wie jak używać prezerwatywy. Również wiedza na temat stosowania tabletek antykoncepcyjnych jest niezwykle ważna.

Antykoncepcja –co najlepiej wybrać?

Najczęściej wybieranymi sposobami antykoncepcji są prezerwatywy i tabletki antykoncepcyjne. Jednak te dwie metody zabezpieczenia różnią się od siebie. Mimo, że badania wykazują nawet 99% skuteczności większości metod antykoncepcji, to nie możemy ufać im bezgranicznie. Wiele młodych osób nawet używając zabezpieczenia może zajść w ciążę, czy zarazić się chorobą weneryczną. Zwłaszcza osoby, decydujące się na stosowanie prezerwatywy przy pierwszym razie, nie wiedzą jak jej używać. A przez nieprawidłowe nałożenie prezerwatywy, podczas stosunku może ona spaść i pozostać w pochwie, albo pęknąć. Obie te sytuacje zwiększają ryzyko zajścia w ciąże i zarażenia się chorobami wenerycznymi.
Należy pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne i spirale domaciczne chronią jedynie przed ciążą. Można również zapomnieć o tabletkach po, czy metodzie przerywanego stosunku. Obie te metody w wielu przypadkach okazują się nieskuteczne. Jeśli więc chcemy zadbać o bezpieczeństwo w trakcie współżycia, najlepiej wybierać te dwie metody antykoncepcji.

Polecane produkty

Olej z czarnuszki w kapsułkach 100% naturalny
Czarnuszka siewna (łac. Nigella sativa) jest naturalną substancją znaną od tysiącleci ze swoich właściwości. Wykorzystywana jest m.in. przy zmienionej chorobowo skórze. Działa antygrzybicznie, przeciwwirusowo, antyalergicznie, przeciwwrzodowo, ...
Zobacz tutaj ...
Bio olej z czarnuszki w płynie 100% naturalny
Tłoczony na zimno olej z czarnuszki egipskiej dzięki swoim właściwościom może pomóc w zwalczaniu wszelkiego rodzaju zmian skórnych. Chroni komórki organizmu przed wolnymi rodnikami co powoduje, że skóra wygląda młodziej ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami