Farbowanie włosów w ciąży – czy jest bezpieczne?

Aktualizacja

Farbowanie włosów w ciąży - czy jest bezpieczne?Farbowanie włosów w ciąży to temat, który nurtuje wiele kobiet. Mimo że powszechnie uważa się to za zabieg niebezpieczny dla zdrowia dziecka, nie jest  potwierdzone to żadnymi badaniami. Nic dziwnego, bowiem nikt nie chce poddać się ewentualnemu ryzyku jakim jest zagrożenie życia noworodka. W związku z tym lekarze zalecają nie poddawać się tego rodzaju pielęgnacji w tak wyjątkowym okresie. Czy faktycznie jest to właściwe rozwiązanie i jest się czego obawiać? Przyjrzyjmy się bliżej tematowi jakim jest farbowanie włosów.

Farbowanie włosów w ciąży – czy jest bezpieczne?

Duża część pań mimo wszystko wstrzymuje się przed koloryzacją włosów oraz innymi zabiegami jakimi jest np. trwała ondulacja, szczególnie jeśli znajduje się w pierwszym trymestrze ciąży. Jest to bardzo właściwe zachowanie, bowiem to właśnie ten czas jest okresem najważniejszym dla przyszłego potomka. W pierwszych tygodniach ciąży kształtują się bowiem pierwsze narządy wewnętrzne. W związku z tym istnieje spore ryzyko, że związki chemiczne obecne w farbach mogłyby zakłócić rozwój dziecka. Istnieją jednak potwierdzenia, że farby do włosów produkowane w dzisiejszych czasach nie zawierają w swoim składzie silnie toksycznych związków chemicznych (np. amoniaku). Przez to ich użycie jest bezpieczne w tym wyjątkowym stanie.

Warto wspomnieć również, że o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem dla kobiet chcącym poddać się koloryzacji włosów w trakcie ciąży jest wykonywanie tzw. pasemek. A to dlatego, że podczas tego rodzaju zabiegu zakładana jest na włosy specjalna ochronna folia aluminiowa, która w znaczny sposób ogranicza kontakt farby ze skórą głowy. Bardzo korzystne są również barwniki roślinne, które oprócz efektu barwienia włosów posiadają właściwości pielęgnacyjne.

Jak i gdzie najlepiej farbować włosy w ciąży?

Dobrze jest gdy farbowanie włosów, jak i inne zabiegi ich pielęgnacji, wykonywane są w salonie fryzjerskim. Jednak zawsze przed taką wizytą należy poinformować w jakim jesteśmy stanie. Jeśli znajdujemy się w zaawansowanej ciąży, warto prosić fryzjera o kilkuminutowe przerwy w trakcie zabiegu, aby zbyt długo nie siedzieć bez ruchu.

Ważne jest, aby przed koloryzacją, zarówno tą domową jak i salonową, wykonać próbę uczuleniową. Będziemy mieć pewność, że dana farba nie wywoła u nas żadnej reakcji alergicznej.

Jeśli wybieramy farbowanie włosów w domowych warunkach warto pamiętać o:

  • założeniu ochronnych rękawiczek
  • wykonywaniu zabiegu w pomieszczeniu o dobrej wentylacji powietrza
  • utrzymaniu farby na włosach nie dłużej niż zaleca to producent
  • dokładnym umyciu głowy po farbowaniu

Podsumowanie

  • Decydujmy się na farbowanie włosów, ale dopiero od drugiego trymestru ciąży.
  • Wybierajmy farby nie zawierające silnie toksycznych związków chemicznych jak np. amoniak.
  • Przed farbowaniem włosów w salonie fryzjerskim poinformujmy fryzjera o tym, że jesteśmy w ciąży.
  • Wybierajmy sprawdzone i profesjonalne salony fryzjerskie, świadczące fachowe usługi.
  • Jeśli do tej pory posiadałyśmy naturalny kolor włosów, warto wstrzymać się z ich koloryzacją aż do czasu rozwiązania. Wskazana jest z kolei zmiana długości włosów oraz sposób ich ścięcia.
Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *