Spirulina i Chlorella podobne ale nie identyczneAlgi Spirulina i Chlorella często zażywa się zamiennie. Również większość dietetyków jest zgodna co do tego, że jest to słuszne podejście. Wynika to z faktu, że pod względem składu chemicznego algi te nie różnią się w sposób znaczny, ale jednak. Mimo to już niewielka różnica jaka występuje w tych algach w składzie chemicznym może przekładać się na działanie biologiczne. Co więcej, nawet śladowa zawartość pewnych substancji wpływa na skuteczność tych dwóch alg w nieco różnych sytuacjach.

Spirulina na niedobory

Spirulina jest jednym z najlepszych suplementów stosowanych w sytuacji niedoboru minerałów lub witamin. Dzięki wysokiej zawartości dobrze przyswajalnych związków alga ta jest najbogatszych źródeł i z powodzeniem może być najbardziej wydajnym, ponieważ poszczególne związki trzeba przyswoić, a biodostępność tej algi jest na wysokim poziomie – mowa oczywiście bardzo dobrych jakościowo produktach. W przypadku Spiruliny wchłanianie korzystnych substancji zachodzi błyskawicznie, ponieważ minerały i witaminy są zawarte w pewnych organicznych kompleksach bez trudu wnikających do naczyń krwionośnych, co pokazuje, że wydajność Spiruliny jest wysoka. Odpowiadają za to różnorodne białka, substancje towarzyszące i specyficzny stosunek ilościowy wszystkich składników.

Chlorella na oczyszczanie

Choć pod względem chemicznym Chlorella nie różni się zbytnio od alg z rodzaju Spirulina, to tutaj równowaga pomiędzy różnymi związkami jest przesunięta. Choć oczywiście minerały i witaminy również doskonale się wchłaniają, to jednak widać wyraźnie większą zawartość związków wpływających na wzrost skuteczności detoksykacji i sporą przyswajalność antyoksydantów. Chlorella dzięki temu, że minerały zawarte w tej aldze, są zamknięte w nieco innych kompleksach białkowych, jest przez organizm metabolizowana inaczej niż Spirulina, a poszczególne związki organiczne i mineralne mogą być kierowane do innych narządów niż w pierwszym przypadku. To ważne, ponieważ o działaniu związku decyduje nie tylko jego charakterystyka, ale także to, do jakiego organu substancja trafia i jakim przemianom jest tam poddawana.

Dlaczego warto je łączyć?

Chlorella i Spirulina wzajemnie uzupełniają swoje działanie. Suplementacja łączona ma tę zaletę, że jest bardziej kompleksowa. Samo uzupełnianie niedoborów niewiele bowiem daje, jeśli organizm jest zanieczyszczony – wtedy przyswajanie korzystnych substancji trwa dłużej, a produkty metabolizmu nie mogą być efektywnie wykorzystywane. Z kolei samo oczyszczanie oczywiście usprawnia działanie wewnętrznych fabryk komórkowych, ale bez dostarczenia dużej ilości substratów, bardzo wyraźne zmiany nie będą mogły zachodzić, ewentualnie będą zachodziły bardzo powoli.

Połączenie alg Spirulina i Chlorella ma tę przewagę nad stosowaniem obu suplementów oddzielnie, że pozwala w sposób kompleksowy zadbać o organizm. To ważne, szczególnie w przypadku osób o silnie zachwianej homeostazie, natomiast oczywiście warto ocenić indywidualne potrzeby, ponieważ nie w każdym przypadku połączenie obu suplementów będzie konieczne.

Spirulina platensis - naturalna siła witamin i minerałów!
Spirulina to źródło wysokiej zawartości protein, witamin oraz minerałów. Urozmaica również dietę w składniki hamujące rozwój nowotworów i zapobiegające powstawaniu miażdzycy.
Zobacz tutaj ...
Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, wspomaga odmładzanie organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia kondycję organizmu, dodaje sił witalnych, ...
Zobacz tutaj ...
Algi Spirulina i Chlorella - rośliny o wysokiej wartości odżywczej i leczniczej.
Dziś, gdy na nasze zdrowie coraz większy wpływ wywiera postępująca degradacja środowiska naturalnego i coraz mniej wartościowe pokarmy, woda określonych akwenów zawierająca większe stężenie soli mineralnych, oferuje człowiekowi niezwykły dar
Zobacz tutaj ...