Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 3 czerwca 2022

Chlorella - tabletki na oczyszczenie organizmuTabletki na oczyszczenie organizmu w dzisiejszej diecie odgrywają bardzo ważną rolę. Z tak powszechnym występowaniem rtęci, arsenu, kadmu, ołowiu i wielu innych metali ciężkich w źródłach pożywienia i wody, nasz organizm może mieć problemy z samodzielnym usuwaniem toksyn z organizmu. Niektóre z tych pierwiastków, przedostając się do naszego ustroju, mogą siać spustoszenie w układzie odpornościowym oraz pogarszać jakość życia. Dlatego tabletki na oczyszczanie organizmu, takie jak Chlorella, mogą pomóc w uwolnieniu się od tego problemu.

Czym są metale ciężkie?

Metale ciężkie to pierwiastki często używane w przemyśle, energetyce, nawozach czy transporcie, które charakteryzują się toksycznością dla człowieka, jak i środowiska. Warto zaznaczyć, że nawet niewielka ich ilość może być niezwykle szkodliwa dla zdrowia. Do metali ciężkich można zaliczyć m.in. nikiel, kadm, rtęć, bizmut, arsen czy ołów.

Cechą szczególną tych metali jest zdolność do kumulacji w organizmie (szczególnie w kościach, mózgu i nerkach). Prowadzą przez to do wielu problemów zdrowotnych – zatrucie organizmu, chorób układu krążenia, układu nerwowego, nerek oraz nowotworów. Często zatrucia specyficznymi metalami są przyczyną wielu chorób zawodowych, szczególnie w przemyśle.

Metale ciężkie do naszego organizmu dostać się mogą na wiele sposobów. Rozproszone w środowisku zanieczyszczają glebę, powietrze oraz wodę, a następnie bezpośrednio przedostają się do naszego organizmu lub pośrednio przez rośliny i zwierzęta. Dlatego szczególnie narażeni jesteśmy poprzez dietę, w której występują np. ryby hodowlane czy zwierzęta hodowane blisko źródeł przemysłu. Na zatrucie tymi pierwiastkami szczególnie narażeni jesteśmy żyjąc w dużych aglomeracjach miejskich.

Wpływ metali ciężkich na człowieka

Duża ekspozycja na działanie toksycznych metali ciężkich objawiać się może:

 • deformacjami i uszkodzeniami kostnymi;
 • zaburzeniami układu naczyniowego i nerwowego;
 • zmianami nowotworowymi;
 • nadciśnieniem;
 • uszkodzeniem nerek i wątroby;
 • zmianami skórnymi;
 • uszkodzeniami przewodu pokarmowego;
 • uszkodzeniami komórek mózgu oraz DNA.

Chlorella – tabletki na oczyszczenie organizmu

Niestety nie jest możliwe całkowite uniknięcie ekspozycji na toksyczne metale ciężkie. Natomiast istnieją tabletki na oczyszczanie organizmu, które są w stanie pozbyć się tych pierwiastków z organizmu oraz ochronić go przed ich wchłanianiem. Chlorella jest jednym z najbardziej skutecznych, odtruwających pokarmów.

Co to jest Chlorella?

Chlorella to słodkowodna, jednokomórkowa, zielona alga. Pomimo swojego niewielkiego rozmiaru jest niezwykle bogata w składniki odżywcze. Jest bardzo dobrym źródłem chlorofilu, witamin, minerałów, enzymów, kwasów tłuszczowych oraz przeciwutleniaczy. Chlorellę można dostać jako suplement diety w postaci proszku lub tabletek.

Zobacz również: Chlorella i jej zalety.

Chelatacja

W kontekście Chlorelli należy przybliżyć termin chelatacji. W uproszczeniu oznacza on wyłapywanie, chwytanie lub wiązanie. Jest to proces chemiczny, polegający na wiązaniu się środka chelatującego z metalami ciężkimi w organizmie. To właśnie Chlorella jest bardzo dobrym chelatorem, który wyłapuje szkodliwe związki i wydala je bezpiecznie z ustroju bez ich redystrybucji.


Chlorella bioalgi


Tabletki na oczyszczenie organizmu

Chlorella w postaci tabletek to nie tylko chelator. To także kompletna i naturalna żywność, będąca źródłem wielu cennych substancji odżywczych. W procesie detoksykacji udział bierze przede wszystkim wątroba i żółć. Już podczas procesu trawienia ważne jest, aby wszelkie niepożądane toksyny wiązały się z chelatorem przed dostaniem się do jelit. To właśnie w nich, jeśli nie zostaną odfiltrowane, zostaną wchłonięte przez jelitowy układ nerwowy, a następnie rozdystrybuowane do mózgu, nerwów obwodowych, błon komórkowych i wielu innych części organizmu.

Dobrym rozwiązaniem jest dodatkowo stosowanie kolendry podczas detoksu. Kolendra pobudza wydzielanie żółci, a także jest źródłem selenu, który pełni ważną rolę w detoksie metali ciężkich. Kolendra mobilizuje zalegające toksyny i ułatwia ich „wyłapywanie” przez Chlorellę.

Jak przyjmować tabletki na oczyszczenie organizmu?

Tabletki na oczyszczanie organizmu w celu detoksykacji można przyjmować w trzech przedziałach.

 • Niska dawka – 1-3 gramów dziennie.
 • Dawka mobilizująca – 3-9 gramów dziennie (można ją podzielić na mniejsze)
 • Dawka chelatująca – 20-30 gramów dziennie.

Aby detoks był skuteczny, warto przyjmować dawkę mobilizującą w całości jednorazowo lub podzielić ją na dwie mniejsze, na godzinę przed posiłkiem. Dzięki temu koncentracja Chlorelli w jelitach będzie największa, co przełoży się na oczyszczenie i przywrócenie im prawidłowego funkcjonowania. Taką kurację należy przeprowadzić co najmniej przez miesiąc.

Warto zaznaczyć, że Chlorellę powinno się spożywać w momencie regularnego przyjmowania olejów pochodzenia rybnego.

Podsumowując, tabletki na oczyszczenie organizmu przyjmujemy:

 1. Dawka Chlorelli:
  • 40-60 minut przed posiłkiem;
  • w trakcie posiłku;
  • na noc.
 2. Spożywać kolendrę w trakcie posiłku.
 3. Jeśli masz zaburzenie żołądkowo-jelitowe podczas przyjmowania Chlorelli, podziel dawkę i przyjmuj ją w trakcie posiłku.
 4. Spożywać Chlorellę w momencie regularnego przyjmowania olejów pochodzenia rybnego.
 5. Witamina C dezaktywuje działanie Chlorelli i kolendry, w związku z tym nie należy jej uzupełniać w trakcie posiłku.

Chlorella – tabletki na oczyszczenie organizmu – pozostałe wybrane właściwości

 1. Chlorofil – wykazuje właściwości przeciwdrobnoustrojowe oraz zapobiega gromadzeniu się dioksyn w organizmie. Wskazują na to badania, które sugerują, że Chlorella przeszkadza w absorpcji i hamuje wchłanianie zwrotne dioksyn w przewodzie pokarmowym.
 2. Jedno z badań wykazało, że Chlorella może wspierać odpowiedź TH1. Wspomaga wytwarzanie cytokin TH1 i aktywność komórek naturalnych zabójców. A więc może pomóc organizmowi w uzyskaniu większej skuteczności w wyszukiwaniu i celowaniu w komórki, które są zarażone drobnoustrojami.
 3. Chlorella Growth Factor (CGF) – czynnik wzrostu chlorelli – jest to specyficzna dla tej algi mieszanka aminokwasów, peptydów, witamin, cukrów oraz białek, które stymulują wzrost zdrowych komórek i flory jelitowej.
 4. Alfa i beta-karoten – są niezbędne do utrzymania prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, a także są istotne dla zdrowej skóry.
 5. Luteina – bardzo ważny karotenoid dla funkcjonowania oczu.
 6. Białko – jest kompletne i zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, potrzebne do prawidłowego wzrostu i naprawy tkanek.
 7. Kwasy tłuszczowe omega 3 – wspierają pracę serca oraz mózgu.
 8. Enzymy – zawarte w Chlorelli enzymy pomagają w trawieniu.
 9. Sporopolenina – skuteczna w wiązaniu neurotoksyn (równie skuteczna jak cholestyramina) i bardziej skuteczna w wiązaniu metali toksycznych niż jakakolwiek inna substancja naturalna.

Podsumowanie

Aby tabletki na oczyszczenie organizmu spełniały swoją funkcję, przed zakupem należy sprawdzić czy:

 • posiada Broken Cell Wall – rozerwaną ścianę komórkową;
 • pochodzi z wiarygodnego źródła;
 • nie jest zanieczyszczona;
 • posiada certyfikaty potwierdzające jakość.

Dopiero takie tabletki na oczyszczenie organizmu, dodane do codziennej diety, będą najskuteczniejszym oraz najprostszym sposobem poprawy zdrowia i pozbycia się niechcianych metali ciężkich z organizmu.

Polecane produkty

Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. Bardzo dokładnie usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...

Bibliografia:

 1. K Morita, M Ogata, and T Hasegawa. Chlorophyll derived from Chlorella inhibits dioxin absorption from the gastrointestinal tract and accelerates dioxin excretion.
 2. Takekoshi H1, Suzuki G, Chubachi H, Nakano M. Effect of Chlorella pyrenoidosa on fecal excretion and liver accumulation of polychlorinated dibenzo-p-dioxin.
 3. Kwak JH et al. Beneficial immunostimulatory effect of short-term Chlorella supplementation: enhancement of natural killer cell activity and early inflammatory response (randomized, double-blinded, placebo-controlled trial).
 4. Ryu NH, Lim Y, Park JE, Kim J, Kim JY, Kwon SW, Kwon O. Impact of daily Chlorella consumption on serum lipid and carotenoid profiles in mildly hypercholesterolemic adults: a double-blinded, randomized, placebo-controlled study.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami