Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 19 grudnia 2022

Jak przeprowadzić skuteczną detoksykację organizmu?Można znaleźć wiele sposobów na oczyszczenie organizmu z toksyn. Pomocne okazują się chociażby algi, dlatego zastosowanie ma tutaj spirulina w tabletkach. Można jednak również stosować diety oczyszczające np. sokową albo zdecydować się na zabieg oczyszczania. Jak przeprowadzić skuteczną detoksykację organizmu.

Dlaczego odtruwanie z toksyn ma istotne znaczenie dla zdrowia?

W naszych organizmach gromadzą się zanieczyszczenia, syntetyczne substancje, metale ciężkie, które dostają się tam wraz z powietrzem czy też pożywieniem oraz rzecz jasna używkami takimi jak alkohol, papierosy, a także substancjami zabronionymi takimi jak narkotyki czy długo stosowanymi lekami. Poprzez prawidłowo przeprowadzoną detoksykację można wpłynąć pozytywnie na ogólną kondycję organizmu. Dotyczy to stanu włosów, skóry i paznokci, eliminacji obrzęków i opuchnięć, a także poprawy samopoczucia i jakości snu. Dla wielu osób istotne znaczenie ma fakt, że poprzez detoksykację można zrzucić zbędne kilogramy. Dzięki detoksykacji można pozbyć się dolegliwości związanych z zatruciem organizmu toksynami, do których należą: senność, apatia, alergie czy też uciążliwe bóle głowy. Detoks pomaga również utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu, glukozy czy trójglicerydów we krwi.

Poznaj sposoby oczyszczania, produkty wspomagające ten proces. Kiedy warto zdecydować się na detoks?

Jest wiele sposobów na odtrucie organizmu. Na pewno nie jest polecane regularne stosowanie środków przeczyszczających, bo może to doprowadzić do rozregulowania pracy całego układu pokarmowego. Podobnie zresztą jest z dietami detoksykującymi, które są skuteczne, ale nie nadają się do codziennego stosowania. Mogą trwać co najwyżej kilka dni. Obecnie za najskuteczniejszą metodę oczyszczania uważa się zbilansowaną dietę bogatą w błonnik. W ten sposób można wspierać działanie wątroby i nerek, których zadaniem jest właśnie oczyszczanie organizmu z toksyn, usuwanych wraz z resztkami pokarmowymi. Jeżeli brak Ci energii i ciągle czujesz przemęczenie, drażliwość, a dodatkowo cierpisz na zaparcia, gazy i wzdęcia, to detoksykacja może być dla Ciebie dobrym wyborem. Oczywiście najpierw musisz wykluczyć inne przyczyny takiego stanu. Zatem warto wykonać podstawowe badania. Wato wiedzieć, że detoks może być potrzebny także po długotrwałej terapii lekami. Po jakie produkty warto sięgnąć, gdy chce się pozbyć toksyn z organizmu? Na pewno należy pić dużo wody. Jest to absolutna podstawa zdrowej diety. Należy spożywać też produkty bogate w błonnik. Jednocześnie nie należy ich nadużywać, gdyż to może doprowadzić do efektu odwrotnego do zamierzonego, czyli rozregulowania procesu trawienia. W diecie powinna znaleźć się zielona herbata, jabłka, które dzięki pektynom wspomagają prawidłową gospodarkę węglowodanowo-tłuszczową. Pomocne będą też kiszonki czy wypijana na czczo szklanka wody z cytryną. Do diety warto włączyć kapsułki ze spiruliną, czyli dzikimi algami, które dzięki zawartości fikocyjaniny mają właściwości przeciwzapalne i oczyszczające. Takie suplementy diety oferuje Dr. Max Drogeria. Spirulina pomaga w usuwaniu z organizmu chociażby metali ciężkich. Oczywiście należy stosować takie dawkowanie jakie jest rekomendowane. Warto podkreślić, że spirulina wspomaga również odchudzanie, redukując uczucie głodu, a jednocześnie zawiera wiele cennych witamin takich jak A, B1, B2, B6, E i K. Oczyszczanie organizmu zawsze należy przeprowadzać w sposób zrównoważony i warto skonsultować plan działania z dietetykiem.

Artykuł sponsorowany

Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami