Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 3 lutego 2024

Spis treści

Pytanie


Witam,
chciałam dopytać kiedy najlepiej jest przyjmować suplement bioalgi Spirulina. Rano czy wieczorem? Czy ma to jakieś znaczenie?

Pozdrawiam serdecznie
Iwona

 

Odpowiedź


Pani Iwono,
przyjmowanie Spiruliny rano czy wieczorem zależy od preferencji i efektów jakie chcemy uzyskać. Ten naturalny suplement diety jest bogaty w składniki odżywcze i ma korzystny wpływ na organizm, niezależnie od tego, kiedy jest zażywana. Nie ma ściśle określonego czasu kiedy należy przyjmować Spirulinę. Jeśli jednak chodzi o ogólne wskazówki, niektóre osoby preferują przyjmowanie Spiruliny rano w celu uzyskania korzyści energetycznych na początku dnia. Wynika to z tego, że Spirulina jest źródłem naturalnego, wysokiej jakości białka, witamin, minerałów i antyoksydantów. Może więc dostarczyć energii na cały dzień. Przyjmowanie jej rano może również pomóc w zapewnieniu uczucia sytości, co przełoży się na mniejsze posiłki w ciągu dnia. Jest to szczególnie ważne dla osób, którym zależy na redukcji masy ciała.

Z drugiej strony, niektóre osoby preferują przyjmowanie Spiruliny wieczorem, szczególnie jeśli mają problemy ze snem. Spirulina zawiera tryptofan – aminokwas, który pomaga w produkcji melatoniny, hormonu regulującego sen. Może to przyczynić się do poprawy jakości snu. Należy jednak zwrócić uwagę, że w przypadku gdy Spirulina będzie miała działanie stymulujące na Panią, korzystniejsze będzie przyjmowanie jej wcześniej w ciągu dnia.

Warto dodać, że każde ciało jest inne, a reakcje na spożywanie Spiruliny mogą się różnić. Dlatego najlepiej jest obserwować swój organizm, a następnie dostosować dawkowanie i czas, w którym będziemy przyjmować tę algę do indywidualnych potrzeb.

Pomogłem? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/fizjoterapeuty. Dziękuję 🙂

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Kamil Radlak
Spirulina
www.spirulina.pl
Tel. 513 776 935

Fizjoterapeuta

Polecane produkty

Spirulina w tabletkach (100% naturalna)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Spirulina w proszku (100% naturalna)
Spirulina w proszku to słodkowodna alga, zawierająca duże stężenie witamin, minerałów i innych, ważnych składników odżywczych. Wysoką jakość uzyskano dzięki odpowiednim warunkom klimatycznym, przestrzeganiu restrykcyjnych norm podczas hodowli i …
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami