Wyprzedaż Spirulina Febico
Wyprzedaż Spirulina Febico

Aktualizacja: 3 października 2020

Spirulina dla kogoSpirulina to jeden z najbardziej uniwersalnych suplementów diety. Ze względu na zawartość poszczególnych składników zaleca się ją różnych osobom. Staje się też ona coraz bardziej popularna, nie bez powodu. Warto więc uporządkować trochę tę wiedzę i powiedzieć dla kogo oraz z jakiego powodu jest to dobry suplement.

Spirulina dla sportowców

Wysoka zawartość białek z kompletem aminokwasów oraz antyoksydantów i enzymów przyspieszających regenerację czynią z suplementów na bazie algi Spirulina doskonałe uzupełnienie diety sportowej w niemal wszystkich dyscyplinach – wytrzymałościowych, kondycyjnych, siłowych, zwinnościowych itd. Jest to suplement pozbawiony praktycznie wartości energetycznej, dlatego nie wpływa na bilans diety, a jedynie uzupełnia niedobory składników mineralnych. Pomaga także zachować równowagę elektrolitową. Wpływa również na szybszą regenerację organizmu po wysiłku, a także wspomaga budowanie czystej masy mięśniowej.

Spirulina dla osób pracujących w stresie

Ze względu na wysoką zawartość antyoksydantów, Spirulina świetnie sprawdza się w okresie podwyższonego wysiłku, stresu i przy przedłużonym okresie deprywacji snu. Wprawdzie nie jest to suplement, który przywróciłby natychmiast pełną sprawność umysłową i pozwolił się pozbyć zmęczenia, ale zmniejsza wpływ stresu na komórki, tym samym poprawiając metabolizm i zmniejszając wiele niepożądanych zjawisk związanych ze stresem takich jak potliwość, drżenie rąk czy problemy z trawieniem.

Spirulina dla ludzi z grup ryzyka nowotworowego

Co prawda zawartość antyoksydantów w Spirulinie nie jest na tyle wysoka żeby dało się stwierdzić działanie terapeutyczne, ale jeśli staniecie Państwo przed dylematem pomiędzy np. jagodami acai albo Spiruliną, to tutaj nie ma się co wahać. Jest ona zdecydowanie lepszym wyborem. Oczywiście nie zwalnia to nikogo z obowiązku odbywania regularnych badań profilaktycznych, niemniej jednak Spirulina może stanowić pierwszą linię ochrony przed potencjalnie groźną chorobą.

Spirulina w okresie choroby i rekonwalescencji

Dzięki zawartości różnych związków mineralnych i organicznych, Spirulina jest doskonałym suplementem w czasie pospolitych chorób takich jak grypy, przeziębienia, anginy itd. Nie obciążając wątroby, która ma dość problemów z utylizacją syntetycznych leków konwencjonalnych, dostarcza organizmowi dużą ilość korzystnie działających substancji, z których wiele ma działanie pobudzające na układ immunologiczny. Wystarczy pojrzeć na skład Spiruliny.

Spirulina w czasie zmiany diety

Przechodząc z jednej diety na drugą, organizm musi dość szybko przestawić swoje szlaki metaboliczne, co wymaga sporego wysiłku i zwykle wiąże się z powstaniem czasowych oraz niezbyt głębokich niedoborów. W takiej sytuacji Spirulina jest znakomitym rozwiązaniem, ponieważ nawet krótkotrwały niedobór jakiegoś pierwiastka lub bardziej skomplikowanej substancji w organizmie może odciskać swoje piętno na równowadze biologicznej, a prawidłowo prowadzona suplementacja pozwala się z tym uporać i np. wyeliminować ryzyko anemii lub drażliwości. Warto jednak pamiętać, że jeśli problem nie ustąpi przez dłuższy okres czasu, należy skonsultować się z lekarzem w celu znalezienia przyczyny i dostosowania odpowiednich metod walki z problemem.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami