Ćwiczenia ust – czyli jak sprawić by były jędrne?

Aktualizacja

Ćwiczenia ust - czyli jak sprawić by były jędrne?Ćwiczenia ust to jedna z naturalnych metod poprawy ich wyglądu. Oprócz właściwej pielęgnacji, która jest bardzo ważna, warto stosować dodatkowo odpowiednie ćwiczenia. Jak je wykonać? Podpowiadamy.

Nie od dziś wiadomo, że wygląd poszczególnych części naszego ciała jak np. brzuch, uda czy pośladki można poprawić ćwiczeniami. Okazuje się, że prezencję naszych ust również.

Więcej o tym jak pielęgnować usta w naszym artykule: Jak dbać o usta?

Ćwiczenia ust – czyli jak sprawić by były jędrne?

Pełne, jędrne i wyraziste usta to w większości konsekwencja tego, jakie geny odziedziczyliśmy. Jednak mimo to, wraz z upływem czasu stają się mniej sprężyste, kąciki opadają, a wokół nich pojawiają się zmarszczki. W celu poprawy ich wyglądu można zdecydować się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej tj. kwas hialuronowy czy botoks. Jednak dla zwolenników mniej inwazyjnych metod istnieją również naturalne sposoby. Są nimi ćwiczenia, które m.in. spowolnią procesy starzenia się ust. Oto kilka z nich.

 • Wydmij wargę górną i dolną na zewnątrz biorąc głęboki wdech, a następnie wypuść powietrze z ust.
 • Na głos wymawiaj samogłoski A, O, E, U włączając w to dokładną pracę ust.
 • Zamknięte i złączone razem usta należy zbliżyć jak najbardziej do nosa.
 • Uśmiechaj się szeroko jak tylko potrafisz bez otwierania ust. Utrzymaj tę pozycję przez około 15 sekund.
 • Złóż usta w jak najmniejszy “dzióbek” i odlicz do pięciu.
 • Zbliż usta do zębów i przyciśnij je. Z kolei palcami wskazującymi podnieś kąciki ust.

Ważne

Po wykonaniu ćwiczeń warto rozluźnić wargi, a następnie wykonać peeling i posmarować je balsamem nawilżającym lub odżywczym. Stosując regularnie ćwiczenia i właściwą pielęgnację, efekt pięknych i jędrnych ust osiągniemy bardzo szybko.

Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...
1 komentuj
 1. DominikaDolci
  DominikaDolci says:

  Jeszcze nie zastanawiałam się nad jędrnością ust! W sumie całkowita racja, że często przez opadłe kąciki i okolicę ust bardzo widać wiek na twarzy. Bardzo lubię posty tutaj. Zawsze dowiem się czegoś ciekawego! 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *