Spirulina chroni nerki i odwraca toksyczny wpływ rteci

Spirulina chroni nerki i odwraca toksyczny wpływ rtęci

Aktualizacja

Spirulina chroni nerki i odwraca toksyczny wpływ rteciRtęć jest bardzo wysoce toksyczna i spotykana wszędzie wokół nas. Może ona znacznie uszkodzać układ odpornościowy, a także układ moczowy w tym nerki. W zeszłym roku Anthony Gucciardi poinformował, że podczas gdy inne kraje robią wszystko, aby wyeliminować stosowanie rtęci, FDA (Food and Drug Administration) zezwala na zastosowanie jej w żywności. Na szczęście ostatnie badania wykazały, że superfood takie jak Spirulina jest skutecznym sposobem leczenia zatrucia rtęcią.

Naukowcy z Uniwersytetu w Indiach twierdzą, że Spirulina fusiformis jest w stanie nie tylko ochronić nerki, ale jest również w stanie odwrócić szkody wyrządzone przez rtęć.
Opublikowane w czasopiśmie Food Chemistry Toksykology, przebadano cztery osobne grupy mysz albinosów. Grupa kontrolna otrzymywała chlorek sodu, druga grupa otrzymała 5,0 mg/kg chlorku rtęci, trzecia otrzymała chlorek rtęci z 800 mg/kg Spiruliny i czwartej podano Spirulinę przed i po podaniu rtęci.

Jak donosi NaturalNews, naukowcy oceniali różne markery w tym fosfatazy alkalicznej (ALP) i aktywności dehydrogenazy mleczanowej (LDH), kwaśnej fosfatazy (ACP) oraz malondialdehyde (MDA) w surowicy w dniu 1, 3, 7, 15, i 30 dni po początkowym leczeniu.

“Kiedy nerki myszy były obciążone chlorkiem rtęci, zawartość MDA i aktywności AKP została zwiększona, podczas gdy aktywność LDH i ALP spadła” wyjaśnia LJ Devon. “Działania te dowodzą, że podczas podawania rtęci dochodzi do powstania znacznych szkód w nerkach . Uszkodzenia obejmowały również zmiany patologiczne w kłębuszkach, kanalikach proksymalnych i dystalnych znajdujące się wewnątrz nerki.”

“Gdy została podana Spirulina, szkody zostały odwrócone. Zawartość MDA i aktywność AKP zmniejszyła się. Zaobserwowano również wzrost LDH i zwiększoną aktywność ALP w trakcie podawania Spiruliny.

W grupie z przed i po leczeniu Spiruliną, zmiany patologiczne w nerkach zostały zmniejszone. Naukowcy potwierdzili, że Spirulina fusiformis lecznicze działanie, aby znacząco wpływać na uszkodzenia nerek spowodowane podaniem chlorku rtęci i toksyczności”.

Oprócz ochrony przed rtęcią i naprawy wywołanych przez nią uszkodzeń, Spirulina chroni również przed promieniowaniem oraz odwraca powstałe przez nie uszkodzenia. W rzeczywistości, po katastrofie w Czarnobylu w 1986 roku brytyjska firma wysłała Spirulinę, aby pomóc w leczeniu dzieci, które były ofiarą tamtego zdarzenia. Podawano im 5 gram Spiruliny dziennie przez okres 45 dni. Wyniki były bardzo zaskakujące, ponieważ analiza moczu wykazała poziomu radioaktywności zmniejszony o 50% w ciągu zaledwie 20 dni.

Wyniki tych badań pokazują, że Spirulina to produkt, który staje się coraz bardziej powszechnie dostępny. Większość ludzi może ją znaleźć w dobrych sklepach ze zdrową żywnością lub w internecie.
Spirulina to znane już w starożytności pożywienie stosowane również od co najmniej IX wieku w Afryce.

Źródło: naturalsociety.com

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Algi Spirulina i Chlorella - rośliny o wysokiej wartości odżywczej i leczniczej.
Dziś, gdy na nasze zdrowie coraz większy wpływ wywiera postępująca degradacja środowiska naturalnego i coraz mniej wartościowe pokarmy, woda określonych akwenów zawierająca większe stężenie soli mineralnych, oferuje człowiekowi niezwykły dar
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *