Spirulina – na co zwracać uwagę przy zakupie

Aktualizacja

Spirulina – na co zwracać uwagę przy zakupieWybór właściwego preparatu ma kluczowe znaczenie dla skuteczności suplementacji. Jednak dla wielu osób nie jest jasne, na co należy zwracać uwagę przy wyborze preparatu. Na przykładzie alg Spirulina wytłumaczymy kilka najważniejszych punktów.

Forma. Spirulina może być przyjmowana w postaci prasowanych tabletek niepowlekanych, tzw. spiruletek. Są one dość wygodne, ale w tej postaci nie są szczególnie szybko przyswajane, ponieważ enzymy trawienne muszą dostać się do każdej komórki algi z osobna. Nie jest to jednak tak duży problem dla organizmu, bo z taką formą poradzi sobie bez problemów. Drugim wyborem może być proszek – to ten sam preparat, ale nieprasowany i w takiej formie teoretycznie jest już. Jednak wtedy musimy się liczyć z charakterystycznym smakiem i zapachem, do którego jednak można się przyzwyczaić. Gdzieś pośrodku znajdują się kapsułki – proszek zamknięty jest w kapsułce, która rozpuszcza się w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu w ustach nie pozostaje posmak algi.

Marka. Jak nigdzie indziej jest to ważne. Kiedy kupujecie Państwo leki, zwracacie uwagę na nazwę substancji czynnej i jej ilość, aby mieć pewność, że specyfiki są identyczne. Suplementy identyczne nie są, zwłaszcza te naturalne, a ich skład nigdy nie jest tak precyzyjnie zbadany, jak skład leków. Dlatego ważne jest żeby wybierać preparaty znanych i cenionych marek. Nie ma absolutnie żadnego powodu, aby robić z siebie królika doświadczalnego. Jest wielu uznanych i sprawdzonych producentów. Nie należy więc kupować suplementu nieznanej firmy.

Obróbka. Komórki alg są niestrawne, dokładnie tak samo, jak wszystkie komórki roślinne, ponieważ mają ścianę komórkową, do której trawienia nie nadaje się żaden ludzki enzym, dlatego przede wszystkim trzeba wybrać preparat, w którym komórki algi zostały perforowane. Paten na to ma raptem kilka firm, przy czym poszczególne metody różnią się skutecznością. Powiedzmy to jednak wprost – jeśli ściana algi nie jest z rozerwaną ścianą komórkową, to po prostu nie ma możliwości, żeby suplement działał w 100%. Może trochę nadtrawią go bakterie jelitowe, ale jest to na tyle, aby sprostać potrzebom organizmu.

Źródło. Spirulina musi pochodzić od sprawdzonego dostawcy. Tak samo jak niewłaściwa obróbka, również kiepskie warunki przechowywania mogą spowodować rozpad, niektórych potencjalnie korzystnych substancji chemicznych, dlatego nie kupuje się suplementów w hipermarketach ani na targowiskach, nie wspominając o aukcjach internetowych, gdzie można kupić je bez oryginalnych opakowań. W takim przypadku w ogóle nie wiadomo, co jest w środku. Najlepiej kupić Spirulinę w specjalizujących się, a o najważniejsze sprawdzonych sklepach z naturalnymi suplementami diety.

Data ważności. Podejrzanie długa nie jest wcale lepsza niż już kończąca się. Najprościej będzie po prostu policzyć, jaka ilość preparatu starcza na jaki okres, dodać do tego odrobinę zapasu i taką właśnie kupić. Niektórzy producenci sztucznie konserwują swoje suplementy, a z kolei inni obniżają ceny tych, którym data ważności się kończy. W obu przypadkach tracicie na tym Państwo. Spirulina to suplement naturalny i mimo zachowania najwyższych standardów sanitarnych przez producenta, kiedyś może się zepsuć choćby ze względu na zawartość kwasów tłuszczowych. Średnia data ważności tej algi to około 3 lata.

Podsumowanie

Mówiąc krótko – trzeba kupować sprawdzony preparat u godnego zaufania dystrybutora – im mniej eksperymentów, tym lepiej. Dobre suplementy są przebadane i bezpieczne, a co do kiepskich nigdy nie można mieć takiej pewności.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Algi Spirulina i Chlorella - rośliny o wysokiej wartości odżywczej i leczniczej.
Dziś, gdy na nasze zdrowie coraz większy wpływ wywiera postępująca degradacja środowiska naturalnego i coraz mniej wartościowe pokarmy, woda określonych akwenów zawierająca większe stężenie soli mineralnych, oferuje człowiekowi niezwykły dar
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *