Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 27 października 2021

Spirulina w tabletkachSpirulina w tabletkach dostępna jest w wielu sklepach, zarówno internetowych jak i stacjonarnych. Różnice pomiędzy ofertą dostawców, oprócz jakości i źródła pochodzenia, to głownie wielkość tabletki oraz ilość sztuk w opakowaniu. Jak porównać ceny tych produktów i wybrać ten, który jest najbardziej opłacalny dla naszej kieszeni?

Spirulina w tabletkach

Spirulina w tabletkach to z całą pewnością uniwersalny i wszechstronnie działający naturalny suplement diety. Jej korzystne właściwości są doceniane przez coraz szerszą grupę konsumentów. Należy wiedzieć, że Spirulina nie tylko dostarcza do organizmu cennych składników odżywczych, ale może także wspomóc prewencję lub terapię wielu schorzeń. Jej suplementacja oddziałuje także na urodę konsumenta. Przed zadaniem sobie pytania jaką spirulinę kupić, warto poznać kilka istotnych informacji na jej temat.

Zobacz również: Spirulina – dlaczego jest tak zdrowa?

Wielkość tabletki Spiruliny

W przypadku Spiruliny, wielkość jednej tabletki nie ma znaczenia w sensie konsumpcyjnym. Najczęściej pojawiające się w ofercie to 200 mg, 400 mg lub 500 mg. Czym się różnią? Otóż, jeśli porównamy tabletki Spiruliny tej samej jakości to w zasadzie niczym. Tabletki 500 mg są po prostu większe. Jeśli zależy nam na przyjmowaniu 2 g Spiruliny przed posiłkiem, oczywistym jest, że spożyć należy 4 większe tabletki lub 5 mniejszych, ewentualnie 10 najmniejszych. Wydaje się to bardzo banalne porównanie, jednak gdy zamierzamy dokonać zakupu, warto wiedzieć czy porównywane produkty są do siebie w rzeczywistości podobne. Według nas, najlepszej wielkości tabletki to 500 mg, których nie trzeba mozolnie odliczać na każdą porcję i dostarczają one większe ilości składników odżywczych w mniejszej ilości sztuk.

Ilość tabletek w opakowaniu

W konsekwencji powyższego, zwracając uwagę na wielkość opakowania, należy zwrócić uwagę na masę tabletki. Dopiero po przemnożeniu tej wartości przez liczbę tabletek w opakowaniu możemy określić ile w rzeczywistości Spiruliny kupujemy. Podejmując decyzję o zakupie należy również zadać sobie pytanie w jakim celu chcemy dokonać zakupu. Jeżeli zależy nam na przetestowaniu Spiruliny, najlepiej kupić jak najmniejsze opakowanie. Aczkolwiek należy pamiętać, że Spirulina to swego rodzaju żywność, tak jak np. sałata czy jabłka, więc efekty spożywania widoczne są dopiero po kilkunastu dniach, a nawet tygodniach. Niestety, małe opakowania mają to do siebie, że są relatywnie drogie, w porównaniu do większych – koszt jednostkowy tabletki może być w takim przypadku kilkukrotnie większy i dodatkowo wystarczy na krótki okres.

Spirulina w tabletkach – data ważności

Wysuszona, sprasowana i tabletkowana Spirulina ma długi termin przydatności do spożycia. Nie oznacza to, że nie powinniśmy sprawdzać daty na opakowaniu, które chcemy zakupić. Jeśli data ważności nie jest uwzględniona w opisie produktu, należy zapytać o nią sprzedawcę. Warto wyjaśnić dlaczego taka sytuacja ma miejsce, ponieważ data minimalnej trwałości powinna się tam znajdować.

Wybierając produkt, zwrócenie uwagi na kilka podstawowych cech pozwoli nam wybrać ten najlepszy dla naszej kieszeni. W przypadku zakupu Spiruliny nie możemy kierować się tymi samymi przesłankami co przy zakupie syntetycznego suplementu. Podczas gdy w fabryce można ustalić zawartość procentową poszczególnych witamin i minerałów, to w przypadku produktów naturalnych, do których zalicza się Spirulina, takiej możliwości nie ma – dostajemy to co stworzyła natura w nieznacznie przetworzonej przez człowieka formie (sprasowanie i tabletkowanie).

Zobacz również: Spirulina w proszku – działanie.

Polecane produkty

Spirulina w tabletkach Febico – 100 % naturalne witaminy i minerały
Spirulina Febico – wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina w proszku bez jodu
Spirulina jest naturalną algą, która uzupełnia niedobory ważnych dla organizmu składników odżywczych. W jej składzie znajduje się m.in. białko, minerały, witaminy. Wspomaga działanie układu odpornościowego, pomaga utrzymać prawidłową masę ciała …
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Jękot B., Rzewińska A., Hałaszuk P., Rojowski J., Muszyńska B., Preparaty zawierające algi źródłem substancji prozdrowotnych, MIR, 6/2016.
  2. Gumiela E., Szulińska M., Bogdański P., Wpływ suplementacji spiruliny na wybrane parametry antropometryczne i biochemiczne, Forum Zaburzeń Metabolicznych, 4/2013.
  3. Chu W., Lim Y., Radhakrishnan A., Lim P., Protective effect of aqueous extract from Spirulina platensis against cell death induced by free radicals. BMC Complementary and Alternative Medicine, 53/2010.
  4. Govindaraju K., Basha S., Kumar V., Singaravelu G., Silver, gold and bimetallic nanoparticles production using single-cell protein (Spirulina platensis) Geitler. Journal of Materials Science, 2/2008.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami