Wyprzedaż Spirulina Febico
Wyprzedaż Spirulina Febico

Aktualizacja: 20 listopada 2020

Według artykułu opublikowanego 13 kwietnia 2012 roku na łamach Food and Chemical Toxicology Spirulina w ciąży zmniejsza negatywny wpływ ołowiu na tkanki mózgowe i móżdżkowe dziecka. Badanie przeprowadzono na szczurach, więc nie można jeszcze bezpośrednio odnieść jego wyników do ludzi, jednak potwierdza pozytywne działanie odtruwające Spiruliny. Poniżej przedstawiamy streszczenie artykułu oraz jego źródło.

Spirulina łagodzi szkodliwe działanie ołowiu

Dieta matek wzbogacona o Spirulinę lub mniszek lekarski łagodzi szkody spowodowane ołowiem w mózgu i móżdżku nowo narodzonych szczurów. Badanie to miało na celu ocenę efektów toksycznych o prenatalnej ekspozycji na octan ołowiu w tkankach mózgu nowo narodzonych szczurów i silne ochronne działanie Spiruliny (Arthropira platensis) lub mniszka lekarskiego (Taraxacum officinalis) dodanych do diety szczurów.

Samicom szczurów podawano normalną dietę (kontrolną) lub dietę wzbogaconą o Spirulinę lub mniszek lekarski. Dodatkowo, octan ołowiu podano połowie tych szczurów poprzez wodę do picia od 5 dnia ciąży do 14 dnia po porodzie. Zanieczyszczenie ołowiem oceniano poprzez:

  • pomiar stężenia ołowiu we krwi;
  • wagę mózgu;
  • uszkodzenia tkanek;
  • zawartość białka;
  • peroksydację lipidów;
  • aktywność enzymów antyoksydacyjnych w tkankach mózgu noworodków.

Zatrucie ołowiem matek spowodowało odkładanie ołowiu w mózgu i móżdżku noworodków i uszkodzenia tkanek móżdżku. Co więcej, stwierdzono znaczny spadek ciężaru i zawartości białka w tych tkankach. Stres oksydacyjny i zmiany w aktywności enzymów antyoksydacyjnych w tkankach mózgu były również zauważalne. W przeciwieństwie do powyższego, nie stwierdzono szkód lub biochemicznych zmian u noworodków od matek zatrutych ołowiem karmionych wymienionymi roślinami. Te wyniki mocno sugerują, że korzystne efekty Spiruliny lub mniszka lekarskiego dodanych do diety szczurów podtrutych ołowiem objawiły się przez redukcję indukowanego ołowiem stresu oksydacyjnego i powiązanych uszkodzeń.

Zobacz również: Spirulina a karmienie piersią.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Food Chem Toxicol. 2012 Apr 13.
  2. Spirulina or dandelion-enriched diet of mothers alleviates lead-induced damages in brain and cerebellum of newborn rats.
  3. Gargouri MGhorbel-Koubaa FBonenfant-Magné MMagné CDauvergne XKsouri RKrichen YAbdelly CFeki AE.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami