Z natury szczupły

Przyjrzyjmy się jeszcze raz królestwu zwierząt. Czy zwierzęta żyjące dziko na łonie natury są otyłe? Nie. Matka Natura stworzyła przez 2-3 miliardów lat tysiące gatunków zwierząt, od małej mrówki do żyrafy, żadne z nich nie jest otyłe. Powód: dzikie zwierzęta jedzą tylko naturalne pożywienie zawierające właściwe substancje, pozwalające utrzymać szczupłą sylwetkę. Nie mogłoby być inaczej. Ponieważ żadne zwierzę z nadwagą nie miałoby szansy na przeżycie na wolności.Czy przyszło Wam do głowy coś bardzo istotnego? Geny szczupłości! Matka Natura wyposażyła w nie każdą istotę, w tym także ludzi. I dobrze – inaczej stalibyśmy się dawno temu ofiarami zwierząt drapieżnych. Ucieczka w sytuacji zagrożenia jest dla posiadacza dużego brzucha problematyczna.

Nasze 70 bilionów komórek ma nadal to samo “oprogramowanie”, co przed milionami lat. Otyłym i ociężałym jest się wtedy, kiedy naturalne “oprogramowanie” bycia szczupłym i w dobrej formie zawodzi, zostaje wybite ze swej równowagi.

Takie zaburzenia wywoływane są najczęściej niewłaściwym odżywianiem i małą ruchliwością. Cały proces przemiany materii leży “odłogiem”. Podobnie jak u niedźwiedzi w okresie snu zimowego. W takim stanie potrzebujemy mniej energii i dlatego w tkance tłuszczowej odkłada się więcej tłuszczu, niż byśmy tego chcieli. Jeśli macie nadwagę możecie zrobić tylko jedno: aktywować Waszą naturalną szczupłość. Wtedy na pewno skończą się Wasze problemy z sylwetką.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Nie wahaj się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *