Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 25 maja 2021

Powiększanie biustu kwasem hialuronowymPowiększanie biustu kwasem hialuronowym uchodzi za alternatywę dla implantów piersi. Uznawany jest za bezpieczną metodę ich powiększania. Jednak na tym pięknym obrazie są niewielkie rysy. Czy po podsumowaniu wad i zalet kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej obroni się teza o sensowności powiększania biustu kwasem hialuronowym?

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym – jak wygląda zabieg?

Kwas hialuronowy ma postać żelu – to po prostu roztwór kwasu, który po związaniu dużych ilości wody gęstnieje. W takim preparacie nie ma żadnych dodatków, zatem całość jest neutralna biologicznie. Przez kilkumilimetrowe nacięcie za pomocą długiej igły wprowadza się kwas hialuronowy pod skórę. Ranka goi się jak zwyczajne skaleczenie, po zabiegu nie trzeba pozostawać w klinice i niemal od razu można wrócić do pełnej aktywności.

Wady powiększania biustu kwasem hialuronowym

Największą wadą kwasu hialuronowego jako zamiennika implantów jest nietrwałość. W najlepszym przypadku półtora roku zajmuje organizmowi wchłonięcie wprowadzonej dawki kwasu. Oznacza to, że zabieg taki, w przeciwieństwie do silikonowych implantów, musi być wykonywany regularnie. Nie byłoby to bardzo problematyczne, gdyby nie fakt, że cena powiększenia piersi implantem i kwasem hialuronowym jest prawie taka sama.

W przypadku implantów można dobrać ich kształt i umiejscowienie tak, aby podnieść i wymodelować piersi. Kwas hialuronowy nie daje takiej możliwości, zatem zabieg opisywany jest jako alternatywa dla młodych kobiet, które są zadowolone z wyglądu biustu i nie satysfakcjonuje ich wyłącznie rozmiar.

Zalety powiększania biustu kwasem hialuronowym

Przede wszystkim kwas hialuronowy jest całkowicie naturalny. Nie ma ryzyka wystąpienia odczynu alergicznego. W przeciwieństwie do implantów w żaden sposób nie zakłóca również diagnostyki obrazowej ani możliwości samobadania piersi, co dla wielu kobiet jest bardzo istotne. Kolejna rzecz to brak widocznych śladów po zabiegu i niewyczuwalność kwasu hialuronowego. Nawet spore jego dawki rozchodzą się w tkance, nie pozostawiając wrażenia sztucznie podniesionej sprężystości skóry. Warto też dodać, że kwas hialuronowy użyty do powiększania piersi jest doskonałym sposobem na zapewnienie skórze nawilżenia. Przez cały czas dodatkowo chroni skórę przed procesami starzenia.


Kwas hialuronowy bioalgi


Podsumowanie

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym ma swoje wady i zalety. W praktyce wybór jest uzależniony od indywidualnych preferencji pacjentek. Można powiedzieć, że dla kobiet aktywnych jest to rozwiązanie lepsze ze względu na najwyżej jednodniowy okres rekonwalescencji i wrażenie naturalności uzyskanych efektów, ale przecież to nie jedyne kryteria oceny, więc każda pani będzie miała swoje zdanie na ten temat.

Obecnie poziom zabiegów zarówno wszczepiania implantów, jak i powiększania biustu kwasem hialuronowym, jest dość wysoki i ryzyko błędu spada. Mimo swojej naturalności jednak kwas hialuronowy nie jest przecież rozwiązaniem idealnym. Również implanty, choć są stosunkowo tanie, nadal mają kilka poważnych wad. Opinie pacjentek po obu rodzajach zabiegów są podzielone.

Polecane produkty

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...

Bibliografia

  1. Olejnik A., Gościańska J., Nowak I., Znaczenie kwasu hialuronowego w przemyśle kosmetycznym i medycynie estetycznej, Chemik, 2/2012.
  2. Kucia M., Właściwości i zastosowanie kwasu hialuronowego w kosmetologii i medycynie estetycznej, Kosmetologia Estetyczna, 4/2017.
  3. Czajkowska D., Milner-Krawczyk M., Kazanecka M., Kwas hialuronowy – charakterystyka, otrzymywanie i zastosowanie, Biotechnology and Food Sciences, 2/2011.
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami