Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Promocja Black Friday Spirulina Febico 1+1 Gratis

Aktualizacja: 1 listopada 2020

Domowe sposoby na zimne stopyZimne stopy to częsty problem zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Zjawisko to nie należy do przyjemnych, bowiem towarzyszy temu ciągłe mrowienie oraz szczypanie. Zimne stopy sprawiają dość spory dyskomfort szczególnie kiedy wybieramy się na spacer czy czekamy na autobus na zimnym przystanku autobusowym. W takim przypadku warto zaczerpnąć wiedzy i skorzystać z łatwych, domowych sposobów, aby pozbyć się problemu zimnych stóp.

Problem zimnych stóp nie tylko towarzyszy zimą, ale również przez cały rok. Osoby, których często spotyka ta dolegliwość doskonale wiedzą jak mocno może to być uciążliwe. Pierwsze po co sięgamy w takim przypadku to ciepła odzież czy ciepłe skarpetki. Jednak często nie daje nam to rozwiązania całej sprawy. Sygnał w postaci permanentnie zimnych  stóp mówi nam, że w organizmie dzieje się coś niedobrego. Warto więc takie problemy rozpocząć od leczenia w sposób łatwy i sprawdzony.

Zimne stopy przyczyny

Przyczyn zimnych stóp tak naprawdę jest bardzo dużo i może być to bardzo często działanie niskiej temperatury na nasze ciało. Mogą to być również nieco poważniejsze powody takie jak choroby, które wymagają leczenia. Bardzo często jednak zdarza się, że przyczyny zimnych stóp nie są aż tak groźne dla naszego zdrowia i w dość łatwy sposób można sobie z nimi poradzić.

Bardzo często problem zimnych stóp występuje u osób wysokich i szczupłych, z małą ilością tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak dlatego, że ogrzewanie narządów wewnętrznych organizmu odbywa się kosztem obwodowych części ciała. Kolejnym powodem odczuwania dyskomfortu zimnych stóp jest prowadzony tryb życia np. siedząca praca przed komputerem. Niesie to za sobą dodatkowe ryzyko braku ruchu. Połączenie obu tych czynników bardzo szybko prowadzi do spowolnienia się krążenia w kończynach dolnych, co stanowi przyczynę zimnych stóp, a także może prowadzić do ogólnych zaburzeń funkcjonowania organizmu w układach sercowo-naczyniowych.

Warto też zwrócić uwagę na osoby palące papierosy. Znacznie bardziej odczuwają zimno oraz są bardziej na nie podatni. Należy dodatkowo wiedzieć o noszeniu odpowiednich skarpetek. Jest to tak naprawdę drobiazg, jednak bardzo ważny. Zbyt mocno uciskowe skarpetki, noszone przez długi czas, mogą wyrządzić wiele złego naszym stopom.

Zimne stopy – jak sobie z nimi radzić?

W celu łagodzenia objawów zimnych stóp należy przede wszystkim zapewnić im odpowiednie ogrzanie, zarówno w domu jaki i poza nim. Kiedy na zewnątrz występuje niska temperatura warto pamiętać o ubraniu odpowiedniego obuwia z grubą podeszwą. Najlepiej kiedy będzie ono wykonane również z materiałów nieprzepuszczających powietrze oraz nieprzemakalnych. Z kolei w domu zawsze należy pamiętać o zakładaniu ciepłych skarpetek oraz kapci. Bardzo pomocne w tym problemie będą również termofory czy elektryczne koce.

Domowe sposoby na zimne stopy

1. Mocno rozgrzewająca kąpiel.

Gorąca kąpiel jest dobra na wszystko, również na zimne stopy. Czynność ta nie tylko dogłębnie je rozgrzeje, ale i zrelaksuje. Taką kąpiel warto wzbogacić o kilka kropel olejku o właściwościach rozgrzewających np. imbiru, szałwii lekarskiej czy rozmarynu.

2. Masaż stóp.

Masaż stóp można wykonać własnoręcznie lub przy użyciu specjalnych rolek. Masaż wykonany za pomocą różnego rodzaju przyborów bardziej pobudzi krążenie krwi. Tego typu akcesoria można zakupić m.in. w aptece, w sklepach medycznych, czy internetowych sklepach fizjoterapeutycznych.

3. Szczotkowanie stóp.

Inne metody na poprawę krążenia stóp to ich szczotkowanie. Do takiej czynności potrzebna jest głównie szczotka z naturalnym włosiem lub po prostu przeznaczona do tego celu rękawica. Szczotkowanie stóp najlepiej jest wykonywać podczas kąpieli, ponieważ w tym momencie skóra jest mocno rozgrzana, przez co mniej podatna na powstawanie jakichkolwiek podrażnień.

4. Kąpiel naprzemienna.

Bardzo skutecznym sposobem na rozgrzewanie stóp i poprawę krążenia krwi jest tzw. kąpiel naprzemienna, czyli korzystanie z ciepłej i zimnej wody na zmianę. Czynność ta powtarzana regularnie wpłynie na elastyczność naczyń krwionośnych, a także doskonale pobudzi je do pracy.

Kolagen do picia na stawy i skórę
Kolagen bioalgi to aż 97% hydrolizowanego kolagenu o wysokiej biodostępności. Opatentowana formuła przyczynia się do łagodzenia objawów istniejących już chorób stawów, a dodatkowo uzupełnia niedobory kolagenu w organizmie. Wpływa też na stan skóry ...
Zobacz tutaj ...
Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...