Najlepsze sposoby na usuwanie zmarszczek

usuwanie zmarszczekZmarszczki powstają z różnych przyczyn, natomiast ich definicja jest w każdym przypadku taka sama: jest to skóra, która utraciła swoją jędrność. Aby więc poznać najskuteczniejsze sposoby usuwania zmarszczek, należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie o źródło owej jędrności.
Takie źródła są dwa: z jednej strony jest to obecność szkieletów komórkowych i odpowiednio skonstruowanej błony, na której spoczywają komórki skóry, a z drugiej wysycenie tkanki wodą, jaka zajmuje pewną określoną objętość. W większości przypadków bardzo trudno jest stwierdzić, który z warunków nie jest spełniony, kiedy pojawiają się zmarszczki, ale na szczęście obie przyczyny można leczyć kosmetycznie lub przez suplementację diety.

Utrata zwartości podstawy

Za elastyczność skóry w warstwie podstawnej i szkieletu międzykomórkowego odpowiadają białka z grupy kolagenów. W skórze występuje kilka ich typów, które nie różnią się od siebie znacznie. Ogólnie w organizmie typów kolagenu jest zdecydowanie więcej, ale na szczęście istnieją mechanizmy, które pozwalają na autonomiczne przekształcanie wszystkich rodzajów tego białka w siebie nawzajem. Tak czy owak, możliwa jest sytuacja, w której z różnych przyczyn pojawi się niedobór kolagenów w skórze. Białka te tworzą długie i elastyczne łańcuchy, więc kiedy zaczyna ich brakować, skóra staje się luźna i powstają zmarszczki.
Bardzo skuteczne w redukcji zmarszczek okazują się specjalistyczne suplementy diety, przy czym należy wyraźnie podkreślić, że kolagen nigdy nie wchłania się przez skórę. W nieznany sposób stymuluje on za to komórki skóry do produkcji własnego białka, więc w efekcie i tak rośnie zawartość kolagenów typu „skórnego” i można odzyskać sporą część utraconej jędrności.

Utrata wody

Woda w skórze nie znajduje się w stanie wolnym – jedynie pewna jej ilość jest przechowywana w postaci kropel lub roztworów, ale to porcja potrzebna komórkom do różnych celów. O wiele większa ilość jest związana z substancjami higroskopijnymi, a jedną z najskuteczniejszych w zatrzymywaniu wody jest kwas hialuronowy. Znajduje się on we wszystkich warstwach skóry, wiąże olbrzymie ilości wody i tym samym jego utrata staje się główną przyczyną powstawania zmarszczek.
W przeciwieństwie do kolagenów, kwas hialuronowy częściowo wchłania się przez skórę – małocząsteczkowy w postaci różnego rodzaju kremów, serum itp., choć tylko przez górne warstwy. Zwykle jednak ich nawodnienie wystarcza do redukcji niewielkich zmarszczek, a także działa stymulująco na warstwy położone głębiej, dając szansę na przywrócenie ich fizjologii. Jednak i tutaj suplementacja kwasem hialuronowym od wewnątrz daje jeszcze lepsze rezultaty, ponieważ w efekcie wszystkie warstwy skóry odzyskują zdolność do gromadzenia wody, a zmarszczki dość szybko się wypłycają.

Podsumowanie

Kwas hialuronowy i kolagen w ponad 80% przypadków wystarczają, aby bardzo wyraźnie zredukować zmarszczki. W niespełna 1/5 przypadków przyczyny są bardziej złożone, ale już tak duża szansa na usunięcie jednego z najpowszechniejszych defektów estetycznych sprawia, że wiele osób decyduje się właśnie na suplementację i odpowiednie zabiegi kosmetyczne, które mają przywrócić skórze równowagę – najczęściej się to udaje: zmarszczki spłycają się, a drobniejsze całkowicie znikają. Wystarczy tylko korzystać z odpowiednich kosmetyków i wysokiej jakości suplementów, a problem znika w ciągu miesiąca lub dwóch – żaden preparat nie działa natychmiast ani nie daje idealnego efektu, ale najlepsze gwarantują naprawdę zaskakująco dużą poprawę.

Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni ...
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *