Aktualizacja

Najlepsze sposoby na usuwanie zmarszczekUsuwanie zmarszczek to dziś bardzo popularny temat.  Powstają one z różnych przyczyn, natomiast ich definicja jest w każdym przypadku taka sama. To skóra, która utraciła swoją jędrność. Aby więc poznać najskuteczniejsze sposoby usuwania zmarszczek, należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie o źródło owej jędrności. Takie źródła są dwa.

Usuwanie zmarszczek – co spowalnia ten proces?

Z jednej strony jest to obecność szkieletów komórkowych i odpowiednio skonstruowanej błony, na której spoczywają komórki skóry. Z drugiej wysycenie tkanki wodą, jaka zajmuje pewną, określoną objętość. W większości przypadków bardzo trudno jest stwierdzić, który z warunków nie jest spełniony, kiedy pojawiają się zmarszczki. Na szczęście obie przyczyny można leczyć kosmetycznie lub przez suplementację diety.

Utrata zwartości podstawy

Za elastyczność skóry w warstwie podstawnej i szkieletu międzykomórkowego odpowiadają białka z grupy kolagenów. W skórze występuje kilka ich typów, które nie różnią się od siebie znacznie. Ogólnie w organizmie typów kolagenu jest zdecydowanie więcej. Na szczęście jednak istnieją mechanizmy, które pozwalają na autonomiczne przekształcanie wszystkich rodzajów tego białka w siebie nawzajem. Mimo to możliwa jest sytuacja, w której z różnych przyczyn pojawi się niedobór kolagenów w skórze. Białka te tworzą długie i elastyczne łańcuchy, więc kiedy zaczyna ich brakować, skóra staje się luźna i powstają zmarszczki.


Kolagen na skórę i stawy bioalgi


Bardzo skuteczne w redukcji zmarszczek okazują się specjalistyczne suplementy diety. Przy czym należy wyraźnie podkreślić, że kolagen nigdy nie wchłania się przez skórę. W nieznany dotąd sposób stymuluje on za to komórki skóry do produkcji własnego białka. W efekcie i tak rośnie zawartość kolagenów typu „skórnego” i można odzyskać sporą część utraconej jędrności. Przekłada się to na usuwanie zmarszczek.

Utrata wody

Woda w skórze nie znajduje się w stanie wolnym. Jedynie pewna jej ilość jest przechowywana w postaci kropel lub roztworów, ale to porcja potrzebna komórkom do różnych celów fizjologicznych. O wiele większa ilość jest związana z substancjami higroskopijnymi, a jedną z najskuteczniejszych w zatrzymywaniu wody jest kwas hialuronowy. Znajduje się on we wszystkich warstwach skóry, wiąże olbrzymie ilości wody i tym samym jego utrata staje się główną przyczyną powstawania zmarszczek.

Zobacz również: Kwas hialuronowy – naturalne odmładzanie skóry.

W przeciwieństwie do kolagenów, kwas hialuronowy częściowo wchłania się przez skórę. Małocząsteczkowy w postaci różnego rodzaju kremów, serum i podobnych produktów (choć tylko przez górne warstwy). Zwykle jednak ich nawodnienie wystarcza do redukcji niewielkich zmarszczek. Działa jednak też stymulująco na warstwy położone głębiej, dając szansę na przywrócenie ich fizjologii. W takim przypadku suplementacja kwasem hialuronowym od wewnątrz daje jeszcze lepsze rezultaty. W efekcie wszystkie warstwy skóry odzyskują zdolność do gromadzenia wody, a usuwanie zmarszczek odbywa się znacznie efektywniej, przez co dość szybko się wypłycają.

Podsumowanie

Kwas hialuronowy i kolagen w ponad 80% przypadków wystarczają, aby bardzo wyraźnie zredukować zmarszczki. W niespełna 1/5 przypadków przyczyny są bardziej złożone. Jednak już tak duża szansa na usunięcie jednego z najpowszechniejszych defektów estetycznych sprawia, że wiele osób decyduje się właśnie na suplementację i odpowiednie zabiegi kosmetyczne, które mają przywrócić skórze równowagę. Najczęściej się to udaje, ponieważ zmarszczki spłycają się, a drobniejsze całkowicie znikają. Ważne jest, aby korzystać z odpowiednich kosmetyków i wysokiej jakości suplementów, a problem ulega znacznej redukcji w ciągu kilku miesięcy. Należy jednak zaznaczyć, że żaden preparat nie działa natychmiast, ani nie daje idealnego efektu, ale najlepsze gwarantują naprawdę zaskakująco dużą poprawę.

Kolagen na stawy i skórę
Kolagen bioalgi to aż 97% hydrolizowanego kolagenu o wysokiej biodostępności. Jego opatentowana formuła przyczynia się do łagodzenia objawów istniejących już chorób stawów, a dodatkowo uzupełnia niedobory kolagenu w organizmie.
Zobacz tutaj ...
Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...