Wyprzedaż Spirulina Febico
Wyprzedaż Spirulina Febico

Aktualizacja: 20 października 2020

zmarszczki na czoleZmarszczki na czole od lat są jednymi z najczęściej usuwanych defektów kosmetycznych. W zależności od ich wielkości metody spłycania zmarszczek są różne, natomiast prawda jest taka, że większość zabiegów medycyny estetycznej pozwala jedynie na wygładzenie głębokich zmarszczek, a efekt jest dość krótkotrwały. Na szczęście dziś możliwości są coraz większe.

Kosmetycznie w zmarszczki na czole

Przede wszystkim można zacząć działać już na wczesnych etapach formowania się zmarszczek. Wtedy, kiedy chirurg estetyczny nie może jeszcze nic zrobić, bo zmarszczka jest za mała, można z powodzeniem wypłycać ją dzięki stosowaniu profesjonalnych kosmetyków. Większość z nich zawiera kwas hialuronowy albo kolagen i zwykle jest tak, że wyraźna zmiana następuje w odpowiedzi na jedną z tych dwóch substancji. Związane jest to z faktem, że oba związki nałożone na skórę, mobilizują komórki do produkcji własnych związków, a ponieważ kolagen i kwas hialuronowy działają w skórze inaczej, najczęściej trzeba wypróbować przynajmniej dwa różne kremy, aby odkryć niedobór, której substancji jest odpowiedzialny za powstawanie zmarszczek. Dopóki wada nie jest głęboka, spokojnie można sobie z nią poradzić metodami kosmetycznymi. Wprawdzie dobrej jakości kosmetyki nie są tanie, ale z kolei te tanie nie na wiele się zdają.

Medycznie w zmarszczki na czole

W dobrych salonach kosmetycznych można jednak poradzić sobie nawet dość głębokimi zmarszczkami i tutaj możliwości są zasadniczo dwie: również przez podanie kolagenu albo kwasu hialuronowego.
Kwas hialuronowy stosuje się do wstrzykiwań śródskórnych. Tak podany stanowi fizyczny wypełniacz wolnych przestrzeni w tkance, przez co zmarszczka wypłyca się. Ponieważ kwas hialuronowy nie uczula, nawet głębokie zmarszczki wypłyca się, praktycznie nie obserwując efektów ubocznych (nie licząc może jednodniowej lekkiej opuchlizny związanej wyłącznie z naruszeniem poprzez igłę struktury skóry).

Z kolei kolagen nie jest związkiem objętościowym. W przeciwieństwie do kwasu hialuronowego musi on aktywnie przenosić obciążenia, dlatego też podaje się go w nieco inny sposób, na przykład w postaci tzw. nici kolagenowych, czyli cienkich „żyłek” wstrzykiwanych śródskórnie zgodnie z kierunkiem wektorów napięcia skóry. To ma pomóc skórze odtworzyć wewnętrzny mikroszkielet, aby mogła się ponownie na nim opiąć i w ten sposób odzyskać jędrność.


Kolagen na skórę i stawy bioalgi


Podsumowanie

Metody kosmetyczne są ogólnie tańsze od metod medycyny estetycznej, ale nie można ich oceniać wyłącznie przez pryzmat ceny – spłycenie bardzo głębokich zmarszczek samymi kosmetykami nie jest już możliwe, a jeśli następuje jakakolwiek poprawa, to zwykle nie jest ona zadowalająca. Co najważniejsze jednak, niezależnie od sposobu podania kolagenu i kwasu hialuronowego, substancje te nie powodują uczuleń. Są więc zdecydowanie bezpieczniejsze od tradycyjnie stosowanego botoksu. Co ważne – regularne stosowanie dobrych kosmetyków znacząco odsuwa w czasie moment interwencji specjalisty z igłą, którego praca z racji specyfiki stosowanych preparatów jest widoczna najwyżej przez 18 miesięcy.

Kolagen do picia na stawy i skórę
Kolagen bioalgi to aż 97% hydrolizowanego kolagenu o wysokiej biodostępności. Opatentowana formuła przyczynia się do łagodzenia objawów istniejących już chorób stawów, a dodatkowo uzupełnia niedobory kolagenu w organizmie. Wpływa też na stan skóry ...
Zobacz tutaj ...
Kapsułki z kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy decyduje nie tylko o jędrnej i gładkiej skórze, ale także jest głównym składnikiem płynu stawowego i pełni funkcję "smaru" przy wykonywaniu ruchu redukując ból w stawach. Jego głównym zadaniem jest regulacja zawartości wody w przestrzeni
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami