Kolagen do picia
Kolagen do picia

Aktualizacja: 4 lipca 2022

Soczewki kontaktowe - co warto o nich wiedzieć?Soczewki kontaktowe zapewniają nam codzienny komfort i dobre samopoczucie. Z tego względu wielu z nas decyduje się na ich zakup oraz użytkowanie. Czy ten sposób poprawy widzenia jest lepszy niż tradycyjne okulary? Czy noszenie soczewek jest zdrowe? Poznajmy najważniejsze informacje na ich temat.

Soczewki kontaktowe od chwili pojawienia się na rynku zyskały bardzo dużą rzeszę swoich fanów. Mało tego, ich grono nieustannie zwiększa się. Nic dziwnego, bowiem noszenie soczewek wiąże się z dużą wygodą oraz niekiedy mniejszymi kosztami niż wybór tradycyjnych okularów. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup soczewek warto zgłębić temat. Dziś przedstawiamy wszystko co warto wiedzieć o soczewach kontaktowych.

Soczewki kontaktowe – co warto o nich wiedzieć?

Zanim zdecydujemy się na soczewki

Decydując się na wybór soczewek kontaktowych nie można pominąć wizyty u specjalisty – optyka lub optometrysty. Dziś w dobie szeroko działającego internetu bardzo łatwo można skusić się na zakup soczewek bez wcześniejszej konsultacji z taką osobą. Jest to bardzo duży błąd, który może nas kosztować utratę zdrowia oczu.

Dobór soczewek

Kolejnym ważnym aspektem jest wybór soczewek. Zależy on od wielu czynników m.in. rodzaju i zaawansowania wady wzroku, wielkości i kształtu naszego oka, stanu zdrowia oraz od trybu życia jaki posiadamy. Wszystkie te aspekty powinny być wzięte pod uwagę przy doborze soczewek przez optyka. Ponadto osoba ta powinna również zapoznać nas z tematem obchodzenia się z soczewkami, a także nauczyć odpowiedniej ich pielęgnacji.

Soczewki a życie zawodowe

Mimo że okulary to równie dobre rozwiązanie to nie każdy zdaje sobie sprawę, że soczewki mogą ułatwić wielu osobom życie zawodowe. Istnieją bowiem zawody, w których soczewki stanowią jedyną opcję dobrego widzenia. Należą do nich sportowcy, którzy prowadzą bardzo aktywny tryb życia, a korzystanie w ich przypadku z okularów zupełnie na nic by się nie zdało. Osoby z tego rodzaju grupy społecznej potrzebują bezpieczeństwa, komfortu oraz stabilnego widzenia w każdej sytuacji. Podobnie sytuacja wygląda u osób, które przebywają w nieustannym ruchu.

Kolejnym przykładem może być praca fotografa, która wymaga łatwości, wygody oraz dokładnego oddania obrazu w obiektywie aparatu. Soczewki kontaktowe przydatne są również po drugiej stronie kiedy w oknie kamery czy obiektywie aparatu liczy się nasz wizerunek.

Soczewki a noszenie okularów

Noszenie soczewek nie wyklucza noszenia okularów i odwrotnie. Opcji tak naprawdę jest wiele i możemy zmieniać swój wizerunek. Można uznać nawet, że różnorodność soczewkowo – okularowa jest wręcz wskazana. A to dlatego, że czas noszenia soczewek w ciągu dnia jest ściśle określony o czym powinien poinformować nas okulista lub optyk.

Komfort i wygoda czy zalecenie specjalisty?

Soczewki to nie tylko komfort i wygoda dnia codziennego. Mogą być one również zaleceniem lekarza okulisty. Przykładem może być nasza praca i życie zawodowe np. bycie sportowcem i ciągłe przebywanie w ruchu. Dodatkowo w przypadku niektórych wad wzroku soczewki stanowią tak naprawdę jedynie rozwiązanie poprawy widzenia. Dotyczy to sytuacji kiedy różnica wady obu oczu znacznie różni się między sobą. Ponadto dotyczy to również sytuacji kiedy duża wada wzroku występuje na obu oczach. Wówczas można zapomnieć o grubych i nienaturalnie wyglądających okularach, jednocześnie ciesząc się dobrym widzeniem i idealnym wizerunkiem.

Polecane produkty

Kolagen do picia na stawy i skórę
Kolagen bioalgi to aż 97% hydrolizowanego kolagenu o wysokiej biodostępności. Opatentowana formuła przyczynia się do łagodzenia objawów istniejących już chorób stawów, a dodatkowo uzupełnia niedobory kolagenu w organizmie. Wpływa też na stan skóry …
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami