Chlorella na zespół napięcia przedmiesiączkowego

Chlorella na zespol napiecia przedmiesiaczkowego pmsZespół napięcia przedmiesiączkowego, czyli PMS, jest zespołem różnych nieprzyjemnych objawów, który pojawia się nawet u 90% kobiet w wieku rozrodczym. Przyczyną PMS są szybkie oraz znaczne zmiany w gospodarce hormonalnej i choć na to raczej nie ma się wpływu, stosując odpowiednia dietę, można łagodzić sporą część objawów. Tak naprawdę jednak stosowanie jakiejkolwiek diety przez krótki czas (PMS utrzymuje się około tygodnia w okresie pojedynczego cyklu) jest kłopotliwe i wygodniejsza formą łagodzenia objawów jest suplementacja. Żeby jednak nie faszerować się syntetykami, które i tak najczęściej nie działają, warto sięgnąć po algi Chlorella.

PMS a Chlorella i jej właściwości

W czasie trwania objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego pojawia się drażliwość korelująca z wysokim stężeniem cukru. Wobec tego należy dbać o to, aby po posiłku poziom cukru nie podnosił się drastycznie do wysokich poziomów. Chlorella dzięki zawartości sporej ilości cukrów złożonych opóźnia ten proces, tym samym wpływając na ukojenie nerwów.

W komórkach Chlorelli znajduje się pewna ilość fitoestrogenów – związków roślinnych przypominających pod względem budowy chemicznej żeńskie hormony płciowe. Nie ma ich na tyle dużo, aby wywołać widoczny efekt, jednak nawet niewielkie stężenie łagodzi przebieg zmian hormonalnych w czasie cyklu menstruacyjnego, co wpływa na ogólne złagodzenie przebiegu PMS.

Niektóre związki zawarte w aldze Chlorella mają zdolność wpływania na tempo metabolizmu wątrobowego, co jest korzystne w czasie PMS, ponieważ tutaj właśnie estrogeny są rozkładane do nieaktywnych form. Jeśli dzieje się to wolniej, zespół napięcia przedmiesiączkowego ma subtelniejszy przebieg i nie prowadzi do tak nagłych zmian w zachowaniu i samopoczuciu.
Zawartość pewnych kwasów tłuszczowych w komórkach alg Chlorella pozwala dostarczać do organizmu odpowiedniej ilości prekursorów hormonów płciowych, dzięki czemu organizm jest w stanie z większą łatwością utrzymać równowagę hormonalną.

Poza tym oczywiście Chlorella ma tę korzystną cechę, że działa jak złożony suplement diety – wzbogaca ją w białka, witaminy i minerały o najróżniejszym działaniu. Na szczęście z całej tej mieszaniny organizm sobie tylko znanymi sposobami potrafi „wybrać” to, co jest potrzebne i odpowiednio to spożytkować. PMS nie jest bowiem stanem fizjologicznym – wynika z pewnych niegroźnych, choć dokuczliwych zaburzeń funkcjonowania organizmu, które wynikają przede wszystkim z utraty równowagi pomiędzy różnymi składnikami odżywczymi. Nie znaczy to jednak, że podstawowa dieta jest zła – po prostu o kilku momentach cyklu menstruacyjnego metabolizm kobiety zostaje przestawiony na zupełnie inne tory i pojawiają się wówczas chwilowe niedobory lub przekroczenia norm zawartości niektórych substancji i pierwiastków. Po pewnym czasie wszystko wraca do normy i nic złego się nie dzieje. Sztuką natomiast jest spowodować żeby powrót do normy nastąpił szybciej, a najlepiej zanim w ogóle rozwinie się pełnoobjawowy PMS, bo mimo że nie jest to choroba, zespół napięcia przedmiesiączkowego potrafi naprawdę mocno dać w kość.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, odmładza organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia fizyczną i psychiczną kondycję organizmu, dodaje sił wital
Zobacz tutaj ...
Chlorella w tabletkach z rozerwaną ścianą komórkową
Chlorella posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne nie wpływając przy tym na florę fizjologiczną. W bardzo dokładny sposób usuwa toksyny z organizmu ...
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *