Aktualizacja: 23 października 2020

Gdzie kupić Spirulinę?Suplementy diety to dość specyficzne produkty. Dostępne są w aptekach, sklepach internetowych, specjalistycznych tradycyjnych punktach handlowych, można je nawet kupić w hipermarketach. Z wielu powodów wybór odpowiedniego sprzedawcy jest ważny. Dlatego warto wiedzieć gdzie kupić Spirulinę, aby czerpać z niej jak najwięcej korzyści.

Gdzie kupić Spirulinę?

Osoby decydujące się na zakup Spiruliny często zastanawiają się także, gdzie można otrzymać dobry jakościowo produkt. Warto wiedzieć, że tylko suplementy od godnego polecenia, rzetelnego producenta oraz sprawdzone i polecane przez innych użytkowników mogą zapewnić korzyści ze stosowania oraz pełne bezpieczeństwo. Kupując Spirulinę warto zwrócić uwagę między innymi na:

  • dokładny skład produktu;
  • pochodzenie Spiruliny;
  • atesty i certyfikaty producenta;
  • gwarancję bezpieczeństwa stosowania;
  • renomę producenta.

Parametry takie jak forma suplementu (np. w proszku czy w tabletkach) są już kwestią indywidualną. Należy wiedzieć, że nie we wszystkich sklepach można otrzymać Spirulinę, która rzeczywiście będzie wysokiej jakości.

Zobacz również: Spirulina – dlaczego jest tak zdrowa?

Spirulina w hipermarketach

Hipermarkety, jak to hipermarkety, dbają przede wszystkim o cenę. Efekt jest taki, że tanie suplementy diety są dostępne w każdym sklepie, ale jakość tych produktów pozostawia często wiele do życzenia. Wszak dobre i tanie to cechy, które nie zawsze idą ze sobą w parze. Pod względem jakości apteki i specjalistyczne sklepy, zarówno tradycyjne, jak i internetowe, są na poziomie o wiele wyższym niż hipermarkety. Współpraca ze sprawdzonymi dystrybutorami to gwarancja, że na półkach znajdą się oryginalne suplementy, a to pierwszy krok do zapewnienia wysokiej jakości. Oczywiście w tych miejscach pracują ludzie, którzy, jeśli szanują swoich klientów, nie pozwolą na to, aby do sprzedaży trafiły suplementy niskiej jakości albo firm o nieznanej reputacji. W tym momencie można uznać hipermarket za miejsce, gdzie na ogół nie znajdzie się Spiruliny dobrej jakościowo.

Spirulina w aptekach

Apteka to kolejne miejsce, gdzie kupić Spirulinę można bez problemu. Wybór wydaje się logiczny, ale jest jedna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę. Dla większości aptek suplementy naturalne, a do takich przecież należy Spirulina, stanowią tylko dodatkowe źródło dochodu. Samo w sobie nie jest to jeszcze niczym złym, ale wynika z tego, że wybór będzie raczej dość ograniczony. Oczywiście na plus zaliczyć należy, że w aptece suplementy będą przechowywane tak, jak zalecił producent. Tego samego można spodziewać się także po sklepach specjalistycznych, w tym internetowych. Ograniczony wybór i zwykle ograniczenie oferty do produktów obłożonych największą marżą to powód, dla którego po dobre suplementy wprawdzie można iść do apteki, ale nie jest to zwykle ruch, który się opłaca.

Spirulina z pozytywną opinią GIS

Spirulina w sklepach internetowych

Prowadzenie biznesu z suplementami to spore koszty, a stacjonarna placówka podnosi je jeszcze bardziej. Ponieważ dobre suplementy ze Spiruliną są dość drogie, każdy robi wszystko, aby oszczędzić tyle, ile można. To powoduje, że tradycyjne sklepy z suplementami, mimo rozbudowanej oferty i wysokiej jakości sprzedawanych produktów, zostają w tyle za sklepami internetowymi. Nawet po uwzględnieniu kosztów dostawy często bardziej opłaca się kupić suplementy w sieci niż w znanym sklepie stacjonarnym. Efekt? Z czterech potencjalnych miejsc, gdzie kupić można Spirulinę, zostało tylko jedno – sklepy internetowe. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby wybrany sklep internetowy specjalizował się właśnie w suplementach, w tym był znany ze sprzedaży Spiruliny.

Suplementacja Spiruliny

Suplementy diety nie powinno się zażywać bez konsultacji z dietetykiem lub lekarzem. Do grona osób znających działanie tych suplementów należy doliczyć jeszcze dystrybutorów oraz farmaceutów i właśnie dlatego na zakupy suplementów można wybrać się tylko do specjalistycznego sklepu albo do apteki, pamiętając o dwóch zastrzeżeniach:

  • zawsze jesteś zobowiązany do sprawdzenia informacji znajdujących się na ulotce suplementu;
  • jeśli pojawią się objawy niepożądane, powinieneś odstawić suplement.

Dotyczy to również algi Spirulina. Mimo że to bezpieczny, naturalny suplement, jak każdy preparat biologicznie czynny, może wykazywać w pewnych okolicznościach działania niepożądane.

Zobacz również: Spirulina – przeciwwskazania.

Podsumowanie

Zakup suplementu musi być przemyślany. Liczy się nie tylko wybór dobrego producenta i samego specyfiku. Ważne jest również miejsce, gdzie kupić Spirulinę można dodatkowo z dobrą poradą związaną ze stosowaniem preparatu. Liczy się również wielkość asortymentu, wysokość cen i wygoda zakupów.

Bibliografia

  1. Wierzbicka I., Dobra i zła, lecznicza i zabójcza, Food Forum, 3/2016.
  2. Wonshak A., Spirulina platensis: Physiology, cell-biology and biotechnology, London 1997.
  3. Ghaeni M., Roomiani L., Review for Application and Medicine Effects of Spirulina, Spirulina platensis Microalgae, Journal of Advanced Agricultural Technologies, 2/2016.
Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Spirulina - witaminy i minerały (100% naturalne)
Spirulina posiada w pełni naturalne witaminy i minerały o wysokim stężeniu. W jej skład wchodzą m.in.: biotyna, beta-karoten, kwas foliowy, tiamina, niacyna, witamina D, E i inne witaminy oraz białko i błonnik. To też źródło cynku, magnezu, wapnia, żelaza
Zobacz tutaj ...