Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Promocja Black Friday Spirulina Febico 1+1 Gratis

Aktualizacja: 22 lipca 2015

Natura VitalisNatura Vitalis to firma, która została założona w połowie lat 90 w Niemczech. Obecnie ma również swój polski oddział, który zajmuje się dystrybucją naturalnych suplementów diety na naszym rynku. Cechą charakterystyczną produktów tej marki jest bardzo wysoka czystość biologiczna. Są to suplementy wyłącznie naturalne, których przeznaczeniem jest stosowanie w indywidualnym żywieniu w celu podniesienia poziomu zdrowia i samopoczucia.

Natura lepsza od syntetyku

Przedstawiciele firmy Natura Vitalis słusznie zauważyli, że naturalne substancje są dla ludzkiego organizmu bliższe niż syntetyki. Na dobrą sprawę nikt jeszcze nie podał przekonującego dowodu na prawdziwość tego twierdzenia, ale nawet w rzetelnych, prowadzonych od dziesięcioleci testach klinicznych wyraźnie widać, że choć w budowie chemicznej witamin czy innych związków wyprodukowanych w laboratoriach i tych naturalnych nie ma praktycznie żadnych różnic, to te pierwsze z jakiegoś powodu wchłaniają się gorzej i pozostają bardziej bierne biologicznie. Natura Vitalis stawia na komponenty naturalne, co daje prawo do przypuszczeń o wysokiej skuteczności.

Naturalne minerały

Godne zauważenia w ofercie Natura Vitalis są preparaty mineralne. Większość soli mineralnych dostępnych w klasycznych suplementach to produkty syntetyczne, co obniża ich znaczenie biologiczne. Natura Vitalis wykorzystuje naturalne związki wiązane w sposób organiczny. Oznacza to, że minerały w suplementach są de facto pochodzenia organicznego, choć z naukowego punktu widzenia twierdzenie to jest nieco nieścisłe. Wiązanie substancji mineralnych przez organizmy żywe zazwyczaj odbywa się w procesie chelatowania, a efektem są organiczne chelaty. Związki te, choć są biologicznie nieaktywne jako całość, stanowią wydajne źródło przyswajalnych pierwiastków, na przykład żelaza, magnezu albo manganu, które mogą być wchłaniane niemal wyłącznie jako chelaty.

Jakość z uprawy

Aspektem, który warto zauważyć, jest sposób produkcji materiałów wykorzystywanych w wyrobie suplementów. Natura Vitalis w pełni kontroluje warunki na swoich plantacjach, co pozwala ograniczyć niemal do zera zanieczyszczenie biologiczne i redukuje zagrożenie wystąpienia toksycznych związków chemicznych. Samo odkrycie źródła wysoko wydajnych witamin czy minerałów jest dopiero początkiem drogi do wyprodukowania skutecznego suplementu diety – roślinę taką należy umieć uprawiać i pozyskiwać z niej cenne składniki. Zgodnie z zapewnieniami firmy Natura Vitalis, obandowane tym znakiem suplementy nie tylko powstają z naturalnych surowców, ale również ze szczególną dbałością o warunki procesu technologicznego, co ma zapobiegać utracie korzystnych właściwości w czasie obróbki materiału. To ważne, ponieważ wiele substancji organicznych i mineralnych przy produkcji gotowego suplementu często ulega nieodwracalnemu uszkodzeniu na poziomie molekularnym, czego efektem jest suplement o bardzo ograniczonej funkcji biologicznej. Dbałość o jakość końcowego produktu nie może więc ograniczać się do kontrolowania warunków w hodowli, bo dla wielu substancji o wiele większym zagrożeniem jest to, co dzieje się później. Kupując suplementy produkowane na profesjonalnej linii i podlegające stałej, wymagającej kontroli jakości można mieć pewność, że ich aktywność biologiczna będzie tak wysoka jak to możliwe, a efekty będą widoczne maksymalnie szybko.

Spirulina Febico - naturalne witaminy i minerały na wyciągnięcie ręki
Spirulina Febico - wysokiej jakości alga, której skład to 100% czysta Spirulina. Każdy etap, od hodowli, poprzez produkcję, do otrzymania pełnowartościowego produktu, jest poddawany szczegółowej kontroli. Pozwala to uzyskać najwyższej jakości Spirulinę
Zobacz tutaj ...
Algi Spirulina i Chlorella - rośliny o wysokiej wartości odżywczej i leczniczej.
Dziś, gdy na nasze zdrowie coraz większy wpływ wywiera postępująca degradacja środowiska naturalnego i coraz mniej wartościowe pokarmy, woda określonych akwenów zawierająca większe stężenie soli mineralnych, oferuje człowiekowi niezwykły dar
Zobacz tutaj ...