Algi Chlorella i Spirulina. Rozdział 10. Spirulina kontra Chlorella.

Aktualizacja

Algi Chlorella i Spirulina. Rozdział 10. Spirulina kontra Chlorella.Dotychczas mówiłem o Spirulinie i Chlorelli tak jakby to było jedno i to samo. Różnią się jednak od siebie m.in. zawartością i proporcjami składników odżywczych. Pomimo tego, że zalecam spożywanie obu tych roślin jednocześnie, jako część posiłku, możesz potrzebować tylko jednej z nich w zależności o warunków.

Chlorella a Spirulina

Poniżej przedstawiam porównanie najważniejszych cech obu alg.

Chlorella

 1. Lepsze źródło chlorofilu, co czyni ją bardziej oczyszczającą i odtruwającą.
 2. Jest szczególnie dobra dla ludzi z problemami wątrobowymi lub dla tych, którzy piją czy palą.
 3. Jest bardzo pomocna dla ludzi z problemami jelitowymi, mającymi problemy z wypróżnianiem.
 4. Bardzo dobrze pomaga ludziom potrzebującym regeneracji: osoby cierpiące na zdegenerowane choroby (choroby mięśni, choroby układu nerwowego).
 5. Zawiera Współczynnik Wzrostu Chlorelli (Chlorella Growth Factor – CGF), który wzmacnia układ immunologiczny, odwraca chorobę nowotworową, a także oferuje wiele innych korzyści zdrowotnych.
 6. CGF pomaga również naprawiać problemy nerwowe w całym organizmie i jest doskonały w leczeniu zdegenerowanych niedoczynności umysłowych i nerwowych.

Spirulina

 1. Bardzo dobre źródło łatwo przyswajalnego białka. Zawiera go 12 razy więcej niż wołowina.
 2. Łagodniejsza dla układu pokarmowego niż Chlorella.
 3. Najlepsze źródło kwasu gamma linoleinowego (GLA), dobrego tłuszczu dla mózgu, prawidłowego funkcjonowania serca i innych elementów organizmu.
 4. Zawiera fikocyjaninę, znany związek działający antyrakowo. Nadaje Spirulinie niebieski kolor.

Podsumowanie

Jak widać Spirulina i Chlorella oferują szerokie możliwości zdrowotne, a wiele z tych możliwości w połączeniu sumują się gdy są spożywane równolegle. To powód, dla którego namawiam ludzi do spożywania dwóch z nich w odpowiednich ilościach. Jako ogólna zasada, powinieneś spożywać Spirulinę i Chlorelle w stosunku 2:1. Innymi słowy, jeśli spożywasz 10 gram Spiruliny dziennie, jedz 5 gram Chlorelli. Na rynku występują również połączenie obu produktów w jednej tabletce (Spirulina + Chlorella), które posiadają odpowiednio dobrane proporcje.

Zalecane porcje dawkowania zostały również opisane w artykule: Dawkowanie Spiruliny.

Jeżeli cierpisz na szczególne choroby, zwiększ swoją dawkę tej mikroalgi, która najlepiej nadaję się w zaistniałych sytuacjach lub przyjmuj je razem. Wpływ na zdrowie będzie opisany jeszcze w dalszej części tego opracowania.

Rozdział 11: Niskowęglowodanowe diety.

Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, odmładza organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia fizyczną i psychiczną kondycję organizmu, dodaje sił wital
Zobacz tutaj ...
3 komentarzy:
 1. Teresa
  Teresa says:

  Działanie spiruliny odkryłam 16 lat temu, kiedy moja córka miała silną alergię pokarmową z ranami na skórze nie do wygojenia niczym; żadną maścią a lekarze polecali kortyzony! W jakimś piśmie trafiłam na opis działania spiruliny i dawałam dziecku. Objawy znacznie złagodniały. Rany zewnętrznie przemywałam wodą z alg japońskich. Leczyły nawet ospę. Wszystkie algi są cudowne!

  Odpowiedz
 2. gość11
  gość11 says:

  25 lat, ogólnie zdrowy wszystkie badania w normie. ciśnienie średio 150/90. dostałem tabletki na nadcisnienie ale przed ich zazywaniem namowiono mnie na spiruline. dwa dni pelnego jedzenia 3x2tabletki i po przebudzeniu na 3 dzien mialem cisnienie 120/70.
  Wiec powaznie dziala, to nie figle umysłu.

  Odpowiedz
 3. supermat
  supermat says:

  Ja zjadam 15 gram spiruliny dziennie. Dotychczas brałem betablokery na nadciśnienie, ale zacząłem od nich tyć, więc znalazłem pare artykułów, o tym, że spirulina obniża ciśnienie. Nie wiem czy to tylko mój umysł płąta figle, ale ciśnienie mi się wydaje niższe jak mierzę teraz, niż jak byłem na lekach. Mam teraz (sprawdzam zawsze około południa) około 135/85. A bywało, że miałem 145/95

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *