Letnia wyprzedaż
Letnia wyprzedaż

Aktualizacja: 14 maja 2007

Algi Chlorella i Spirulina. Rozdział 10. Spirulina kontra Chlorella.Dotychczas mówiłem o Spirulinie i Chlorelli tak jakby to było jedno i to samo. Różnią się jednak od siebie m.in. zawartością i proporcjami składników odżywczych. Pomimo tego, że zalecam spożywanie obu tych roślin jednocześnie, jako część posiłku, możesz potrzebować tylko jednej z nich w zależności o warunków.

Chlorella a Spirulina

Poniżej przedstawiam porównanie najważniejszych cech obu alg.

Chlorella

  1. Lepsze źródło chlorofilu, co czyni ją bardziej oczyszczającą i odtruwającą.
  2. Jest szczególnie dobra dla ludzi z problemami wątrobowymi lub dla tych, którzy piją czy palą.
  3. Jest bardzo pomocna dla ludzi z problemami jelitowymi, mającymi problemy z wypróżnianiem.
  4. Bardzo dobrze pomaga ludziom potrzebującym regeneracji: osoby cierpiące na zdegenerowane choroby (choroby mięśni, choroby układu nerwowego).
  5. Zawiera Współczynnik Wzrostu Chlorelli (Chlorella Growth Factor – CGF), który wzmacnia układ immunologiczny, odwraca chorobę nowotworową, a także oferuje wiele innych korzyści zdrowotnych.
  6. CGF pomaga również naprawiać problemy nerwowe w całym organizmie i jest doskonały w leczeniu zdegenerowanych niedoczynności umysłowych i nerwowych.

Spirulina

  1. Bardzo dobre źródło łatwo przyswajalnego białka. Zawiera go 12 razy więcej niż wołowina.
  2. Łagodniejsza dla układu pokarmowego niż Chlorella.
  3. Najlepsze źródło kwasu gamma linoleinowego (GLA), dobrego tłuszczu dla mózgu, prawidłowego funkcjonowania serca i innych elementów organizmu.
  4. Zawiera fikocyjaninę, znany związek działający antyrakowo. Nadaje Spirulinie niebieski kolor.

Podsumowanie

Jak widać Spirulina i Chlorella oferują szerokie możliwości zdrowotne, a wiele z tych możliwości w połączeniu sumują się gdy są spożywane równolegle. To powód, dla którego namawiam ludzi do spożywania dwóch z nich w odpowiednich ilościach. Jako ogólna zasada, powinieneś spożywać Spirulinę i Chlorelle w stosunku 2:1. Innymi słowy, jeśli spożywasz 10 gram Spiruliny dziennie, jedz 5 gram Chlorelli. Na rynku występują również połączenie obu produktów w jednej tabletce (Spirulina + Chlorella), które posiadają odpowiednio dobrane proporcje.

Zalecane porcje dawkowania zostały również opisane w artykule: Dawkowanie Spiruliny.

Jeżeli cierpisz na szczególne choroby, zwiększ swoją dawkę tej mikroalgi, która najlepiej nadaję się w zaistniałych sytuacjach lub przyjmuj je razem. Wpływ na zdrowie będzie opisany jeszcze w dalszej części tego opracowania.

Rozdział 11: Niskowęglowodanowe diety.

Polecane produkty

Spirulina + Chlorella - naturalne oczyszczanie organizmu
Chlorella w bardzo dokładny sposób oczyszcza organizm, pomaga w likwidacji zaparć, wspiera budowanie naturalnej odporności, wspomaga odmładzanie organizm, przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek, poprawia kondycję organizmu, dodaje sił witalnych, ...
Zobacz tutaj ...
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami
Zioła i leczenie naturalnymi sposobami