Koszt spożywania suplementów

Aktualizacja

Określenie „lek” oznacza związek chemiczny wykorzystywany do diagnozy, leczenia czy zapobiegania chorobom u ludzi i zwierząt. Ich sposób działania powoduje, że wirusy odpowiedzialne za różnego rodzaju stany zapalne są niszczone w połączeniu z pewnymi składnikami leków.Pomimo że ich działanie jest bardzo pożyteczne dla chorego człowieka, każdy lek niszcząc komórki wirusowe wchodzi również w reakcje z niektórymi zdrowymi komórkami naszego organizmu. W efekcie pozbywając się męczącej choroby, narażamy się na pewne skutki uboczne. Mogą to być np. zaczerwienienia skóry, bóle brzucha, senność lub wiele innych. Dlatego tak ważna jest konsultacja lekarska przed stosowaniem jakiegokolwiek lekarstwa. Z tego też powodu wiele z nich jest sprzedawanych tylko na receptę, gdyż niewłaściwe użycie mogłoby bardziej zaszkodzić niż wyleczyć.

Suplementy to nie lekarstwa

Jest to jest bardzo ważne stwierdzenie, o którym należy pamiętać sięgając po jakiekolwiek z nich. Nie zawierają one dawki witamin, minerałów czy pierwiastków śladowych w skondensowanych w bardzo dużych ilościach, ponieważ są tak stworzone, aby mogły być przyjmowane przez długi okres czasu. Często też więc efekty stosowania są zauważalne dopiero po 2 tygodniach od rozpoczęcia przyjmowania, co może bardzo wiele osób zniechęcać. Czy jednak nie warto zastanowić się jak dużo można zyskać mając doskonale odżywiony organizm, bez braków potrzebnych do życia substancji.

Organizm jest w stanie funkcjonować gdy nie będą mu dostarczane wszystkie mikroelementy. Jaka jest wtedy jego wydajność? Bardzo niska! Przy braku magnezu organizm jest bardziej podatny na stres. Gdy zabraknie witaminy E, słabnie wzrok, czujemy się zmęczeni, rozdrażnieni, mamy kłopoty z koncentracją. Produktywność zdecydowanie maleje, a co za tym idzie czas wykonania pewnej czynności znacznie się wydłuża.

Załóżmy, że wykonanie pewnej czynności przy pełnej koncentracji zajmuje nam 60 minut, podczas gdy nie jesteśmy skoncentrowani czas wydłuża się do 75 minut. W czasie 8 godzinnego dnia pracy, przy pełnej koncentracji jesteśmy wykonać 8 czynności, podczas gdy przy jej braku produktywność spada do około 6,5 czynności w tym samym czasie. Licząc dalej, że za każdą czynność otrzymujemy 10 zł za godzinę, różnica w wypłacie po jednym dniu wynosi 15 zł! Mnożąc to przez 20 dni w miesiącu otrzymujemy następujący wynik. Osoba z pełną koncentracją jest w stanie zarobić 1600 zł, podczas gdy osoba o osłabionej koncentracji aż o 300 zł mniej w miesiącu!

Dla przykładu, koszt opakowania Spiruliny (która uzupełnia braki w niezbędne witaminy i minerały w tym również pierwiastki śladowe) zawierające 1700 sztuk wynosi 199.90 zł co w przeliczeniu na tabletkę daje około 0,11 zł za sztukę. Spożywając zalecaną dzienną dawkę 15 sztuk płacimy dziennie około 1,55 zl. Taka ilość starcza na około 113 dni, czyli prawie 4 miesiące. Koszt miesięczny spożywania Spiruliny wynosi więc około 55 zł.

Koszt spożywania suplementówIle zyskała osoba spożywająca algę Spirulina, która przyczyniła się między innymi do podwyższonej produktywności? Odpowiedź brzmi 300 zł – 55 zł = 245 zł na miesiąc! Każdy może skomentować otrzymany wynik na swój sposób. Rzeczą oczywistą jest, że są różnego rodzaju prace. Jednak do każdego modelu można dokonać powyższe obliczenia. Ale to nie jedyne korzyści spożywania suplementów diety. Organizm naładowany odpowiednią ilością składników odżywczych jest zdecydowanie bardziej odporny na choroby!

Niedobór cynku czy witaminy D powoduje osłabienie działania układu odpornościowego, co zwiększa podatność na choroby.

Efektem jest kolejna ogromna oszczędność! Przeciętny Polak choruje przynajmniej raz w roku (grypa, przeziębienie). Leczenie w takich przypadkach zazwyczaj ogranicza się do wizyty w aptece i zakupie sporej ilości lekarstw, których ceny nie należą wcale do niskich (średnio około 80 -150 zł). Organizm dobrze odżywiony, potrafi poradzić sobie z sezonowymi chorobami. Dlatego co i jak spożywamy jest bardzo istotnym czynnikiem, jak się później czujemy i funkcjonujemy co potwierdza przysłowie „Jesteś tym co jesz”.

Spirulina bioalgi - kompletne wzmocnienie i oczyszczenie organizmu
Hodowla Spiruliny bioalgi mieści się na Tajwanie, wysoko w górach, w miejscu stałego nasłonecznienia (śr. temp. to 25 st. C). Nie naraża to na stres oksydacyjny komórek Spiruliny. Dlatego zachowuje ona bardzo wysokie stężenie składników odżywczych
Zobacz tutaj ...
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Nie wahaj się i napisz swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *